Niemedyczne forum zdrowia

TEMATY NIEZWIĄZANE Z NURTEM BIOSŁONE => Dział pacjentów => Wątek zaczęty przez: misio2682 21-09-2011, 15:56



Tytuł: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: misio2682 21-09-2011, 15:56
Czy 1 łyżeczka ostropestu w koktajlu błonnikowym to nie za mała dawka? Mało jest informacji na temat ilości spożywanego ostropestu. Ja mam poważne problemy z wątrobą. Jak wcześniej pisałem ok. 3 lata mam "żółte oczy", lecz wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Nawet nie myślałem, że oczy mogą być żółte i nigdy nie zwracałem na to uwagi. Piję koktajle 3 x dziennie, więc tak jakbym spożywał 3 łyżki ostropestu dziennie. Ktoś na forum pisał, że dawka 2 łyżek ostropestu to dawka dla "kanarka'' i że przy chorej wątrobie powinno się spożywać ok. 8 łyżek ostropestu. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Kozaczek 21-09-2011, 17:36
W chorobie wątroby pijesz trzy razy dziennie koktajl błonnikowy, do każdego dodając 1 łyżeczkę ostropestu.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: K'lara 21-09-2011, 18:10
Czy 1 łyżeczka ostropestu w koktajlu błonnikowym to nie za mała dawka?

Dawka profilaktyczna ostropestu to 1 łyżka na dzień.
Dawka lecznicza jest trzykrotnie większa od profilaktycznej, czyli 3 łyżki na dzień.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Iza38K 21-09-2011, 20:43
http://bioslone.pl/odzywianie/koktajl

Cytat
Do porcji koktajlu należy dodać jedną łyżeczkę do herbaty nasion ostropestu. Koktajle można stosować zarówno terapeutycznie, jak i profilaktycznie. W chorobach wątroby dawka terapeutyczna wynosi trzy koktajle błonnikowe z dodatkiem ostropestu dziennie.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: K'lara 22-09-2011, 08:05
Ilości ostropestu w koktajlu jednoznacznie ustalić nie można, ale są pewne wskazówki, wedle których profilaktycznie stosuje się go w ilości 2 płaskie łyżeczki do herbaty dziennie. Zwykle dawka terapeutyczna jest trzykrotną wielkością dawki profilaktycznej, czyli 6 płaskich łyżeczek dziennie. A zatem ilość ostropestu należy dobrać indywidualnie, obserwując swój organizm, czy swojego podopiecznego.

Ja pijam codziennie 2, 3 koktajle z ostropestem i żadnych reakcji po jego wdrożeniu nie odnotowałem.

2 łyżeczki = 1 łyżka a 6 łyżeczek = 3 łyżki.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Scorpion 08-02-2012, 15:05
Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ostropestu w większych dawkach i przez dłuższy okres czasu, u osoby nie mającej dolegliwości ze strony wątroby, trzustki? Ja pijam, średnio 2-3 razy dziennie, KB i dodaję po łyżce stołowej ostropestu do KB i nie widzę żadnych nieprzyjemnych reakcji. W Internecie także nie znalazłem jakichś informacji świadczących o tym, że są jakieś ograniczenia w jego stosowaniu. Jak jest faktycznie? Czy istnieją jakieś przesłanki świadczące o umiarkowanym spożywaniu ostropestu ze względu na możliwe wystąpienie jakichś działań ubocznych?


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Lavenda22 08-02-2012, 15:59
Scorpion nie sądzę, żeby ostropest mógł Ci w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Pytanie tylko, po co go aż tyle dodajesz? Na początku picia KB, podobnie jak Ty, spożywałam dość dużo ostropestu - też coś ok. 3 łyżek dziennie. Zmniejszyłam dawkę, jak zorientowałam się, że po KB z ostropestem momentalnie ogarnia mnie totalne zamulenie i niechęć do jakiegokolwiek działania. To zapewne przez uwalniane z wątroby toksyny (jeśli źle myślę, proszę mnie poprawić). Teraz ostropest dodaję do KB tylko raz dziennie, znacznie mniejszą dawkę, a mgła umysłowa i tak się pojawia. Wniosek z tego taki, że ostropest mimo małej dawki ma silne działanie. Scorpion, to że nie masz 'żadnych nieprzyjemnych reakcji' nie znaczy, że u Ciebie ziółko nie działa. Tak więc radziłabym zmniejszyć dawkę, bo zjadanie 3 łyżek dziennie to jednak przesada. No chyba, że kupiłeś tonę ostropestu i chcesz się go szybko pozbyć. ;)


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Iwoneska 23-02-2012, 17:07
A jaka dawka ostropestu dla cukrzyka i dla dziecka zdrowego?


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Dużagosia 15-10-2012, 21:22
Od miesiąca dodaję ostropest do KB. Jestem bardzo zadowolona z efektów: zniknęła zgaga, wzdęcia, 2 kupy dziennie o prawidłowej konsystencji, wielkości i kształcie, ale podniosło się również ciśnienie. Czy możliwe, że ostropest to spowodował? Bardzo bym nie chciała z niego zrezygnować, proszę o radę. Dodam, że nie leczę się na nadciśnienie. Ale ostatnio miewam 140/92, 138/88, a dzisiaj miałam 150/100. Trochę jestem zaniepokojona.
 


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Agata 15-10-2012, 21:44
Nie pijesz przypadkiem melisy z citroseptem? (Jeśli tak, to odstaw). A na czym teraz pijesz MO? Nie na citrosepcie? Mnie właśnie podskoczyło ciśnienie, jak przeszłam na aloCIT. Miałam podobne do Twojego. Nie przejęłam się tym zbytnio, bo poczytałam na forum, że podniesienie ciśnienia oznacza oczyszczanie (o ile pamiętam, to gruczołów dokrewnych). Piłam Intractum Crategi, Nefrosept, kwiat głogu (bardzo krótko), później mieszankę na drogi moczowe (oczywiście nie wszystko na raz), ale mam wrażenie, że nawet gdybym tego wszystkiego nie piła, to i tak po pewnym czasie samo by się unormowało. Teraz już rzadko mi skacze (ciśnienie oczywiście), ale czasem się jeszcze zdarza.

Podejdź do tego spokojnie (nerwy i zaniepokojenie jeszcze bardziej podniosą Ci ciśnienie), poczytaj o tym problemie na forum (użyj wyszukiwarki) i uzbrój się w cierpliwość. Oczywiście nikt Ci nie zabrania mierzyć ciśnienia, by kontrolować sytuację :)


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Dużagosia 16-10-2012, 07:08
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz. Tak, MO piję na citrosepcie z tym że, ja piję miksturę już trzeci rok, pierwszy był z aloesem i faktycznie jak przechodzę na citrosept mam problemy ze skokami ciśnienia ale teraz, po ostropeście te skoki są wysokie. Wiem, że spokój i jeszcze raz spokój. Ale dalej nie wiem co z ostropestem. Citrosept odstawiłam, do MO dodaję ocet jabłkowy. Jeśli herbatka z głogu, to ile razy dziennie?


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Agata 16-10-2012, 15:18
Cytat
Jeśli herbatka z głogu, to ile razy dziennie?

Gosiu, korzystaj z wyszukiwarki.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17212.msg146058#msg146058


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Agata 17-10-2012, 14:24
Ale dalej nie wiem co z ostropestem. Citrosept odstawiłam, do MO dodaję ocet jabłkowy.
Tak jak Ci wcześniej napisałam: podniesienie ciśnienia może oznaczać, że organizm wziął się za porządki. A przecież ostropest też mógł się przyczynić do tego, że coś się w końcu odblokowało i oczyszczanie ruszyło.
Ja jednak bym się zastanowiła, czy przypadkiem to nie ocet jabłkowy w MO jest powodem wzmocnienia objawów oczyszczania. Wiele osób z zadowoleniem pisało, że dopiero taka MO powoduje większe reakcje organizmu (ale przyspieszanie nie jest wskazane), inne narzekały, że ocet w MO im w ogóle nie służy i nie podchodzi. Ja należę do tych drugich (no może z wyjątkiem narzekania :)). Organizm nam wszystko sygnalizuje, trzeba tylko nauczyć się go słuchać.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Alinka12 20-02-2013, 08:48
Mam pytanko, mój tata ma problemy z wątrobą, mocno otłuszczona i powiększona, przy tym  wysoki
cholesterol, ile razy dziennie mógłby pić koktajle z ostropestem i czy może robić koktajle z samego ostropestu?


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: K'lara 20-02-2013, 09:04
Lecznicza dawka sylimaryny zawartej w ostropeście to 420 mg na dzień, podzielone na trzy porcje.
W nasionach ostropestu jest 5 % sylimaryny. Jak wyliczyli inni, to daje 84 g ostropestu na dzień, czyli 3 duże łyżki. Nie jest konieczne picie trzech KB dziennie, w związku z tym. Ja uważam, że przy stłuszczeniu wątroby jeden KB w zupełności wystarczy a większa ilość może tylko pogorszyć sprawę bo przy stłuszczeniu wątroby należy, do czasu jej uzdrowienia, unikać wszelkich ziaren, oprócz ostropestu. Zalecaną dawkę ostropestu można przyjąć jako przegryzkę (1 porcja), jako zmielone z dodatkiem tylko wody (2 porcja) i w KB (3 porcja).
Przy stłuszczeniu wątroby warto przeczytać, polecaną przez Brajana30, książkę Sandry Cabot:" Stłuszczenie wątroby. Zapobieganie i leczenie." Nie ze wszystkim tam się zgadzam ale ważniejsze punkty, na przykład dieta, są dobre i zgodne z nurtem Biosłone.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Helpme 28-03-2013, 10:00
Tak, jeżeli jesz dużo tłuszczu to mniej węgli powinno się jeść.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: brajan30 28-03-2013, 11:49
Spokojnie panowie, jak najbardziej na wiedzę nie należy się zamykać bo taka wiedza staje się religią, a nie o to chodzi. Czytać trzeba, ale przeczytaną wiedzę trzeba „filtrować” tak jak napisała Klara że też nie ze wszystkim się zgadza i ja mam podobne zdanie. Jeśli chodzi o mnie to ja pisałem o książce Sandry Cabot „Leczenie chorób tarczycy” i ta książka jest naprawdę godna polecenia, o czym pisałem tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2628.msg177598#msg177598
Jeśli chodzi o książkę „Zdrowa wątroba, zdrowe jelita” to trzeba tą książkę czytać z uwagą i „filtrować” to co się przeczyta. Sandra Cabot to lekarz, sporo wie o prawdziwym zdrowiu i jak obserwuję jej literaturę to ona przeszła taka ewolucję od leczenia do dbania o zdrowie, oczywiście jako lekarz nie wyzbyła się pewnych uprzedzeń i to właśnie widać w książce „Zdrowa wątroba, zdrowe jelita” zalecając unikanie tłuszczów zwierzęcych rzekomo niezdrowych dla wątroby, ale o oliwie z oliwek już pisze dobrze. A przecież wiadomo że oliwa z oliwek jest dobra dlatego że zawiera dużo kwasów nasyconych, natomiast tłuszcze zwierzęce mają jeszcze więcej tych kwasów i dla wątroby jest to dobre, gdyż żółć nie zalega i nie tworzą się kamienie żółciowe. Ale generalnie książka warta przeczytania przy odpowiednim „filtrowaniu wiedzy”.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Wera 01-08-2013, 13:37
Od paru dni postanowiłam terapeutycznie stosować ostropest. Wielkiej zmiany nie widzę, poza częstszym wypróżnianiem. Wydaje mi się też, że nie ma niestrawności i ogólnie wszelkich bóli w układzie pokarmowym. Na razie to dopiero początek a zdecydowałam się na tą terapię ze względu na pryszcze na twarzy i paraliżujące zimno, jak tylko przyjdą jesienne chłody. Miewam tez bóle okołowątrobowe, chociaż żadnych badań na ten organ nigdy nie robiłam.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Wera 05-08-2013, 10:02
Trochę czasu stosuję już terapię ostropestem. Praktycznie codziennie dwie kupy, zwiększona potliwość (chociaż tu nie mam pewności co do przyczyny, bo za oknem 36*C), zwiększone kłucie w okolicach wątroby i w miejscach jelitowych, w których mam problem od lat. A więc reasumując, nastąpiło zaostrzenie objawów. Dodam, że jestem od kilku miesięcy na MO z oliwą z oliwek i nie wiem czy zmienić olej na kukurydziany, aby MO dotarła do wątroby. Mam problem z określeniem gdzie dokładnie znajduje się konkretny organ, stąd moje wątpliwości (schematy jakiekolwiek, niczego mi nie ułatwiają). Teoretycznie rzecz biorą, to chyba dobrze, że boli, ale robi się to upierdliwe.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Wera 15-08-2013, 20:17
Ciekawe, bo bóle ustały. Była to zatem jakaś naprawa w przewodach żółciowych albo wątrobie. Apetyt na ostropest już mniejszy niż na początku. Stosuję w związku z tym dwie porcje, zamiast trzech. Czy widzę jakąś zmianę? Cera nieco lepsza, no i te częstsze wypróżnienia (nie biegunki) oraz brak wzdęć czy gazów. Jak długo można stosować dawkę terapeutyczną aby nie przegiąć? Co do MO, to zdecydowałam nie zmieniać na razie oleju, jeśli ostropest robi remont wątroby. Chociaż jest zasada, że stosujemy ten olej, który zalecany jest na ten odcinek układu, który nam doskwiera.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Dusiu70 17-08-2013, 08:54
Werze już odpowiedziałem na priva, ponieważ wysłała do mnie wiadomość z pytaniem o stosowanie ostropestu. Ale jeszcze raz napiszę, co wiem o ostropeście. Zacząłem go spożywać, zanim poznałem Biosłone. Miałem dziesięciokrotnie przekroczone próby wątrobowe. Dzisiaj jest tak, że robiąc badania profilaktyczne (obowiązkowe w firmie) nie mam przekroczonych norm. A ostatnio krew mi pobierano niecałe trzy doby po moich imieninach. Abstynentem nie jestem.
Mój sposób zjadania ostropestu. Najpierw go zalewałem wrzątkiem i całą zawartość wypijałem po ostudzeniu. Później brałem do ust dużą łyżkę ostropestu, pogryzłem i popijając (nie wrzątkiem!) wodą, połykałem. Na początku robiłem to dość systematycznie. Później z systematyką było już gorzej, co jest jedną z moich wielu wad. Od czasu kiedy jestem na forum, ostropest zjadam różnie. Raz w KB, innym razem według starej metody.
Przypomnę, że według informacji podanych w tym wątku, dawka terapeutyczna ostropestu to trzy duże łyżki dziennie. Ale nie oznacza to, że ktoś musi wypijać trzy KB dziennie jeśli nie ma na to ochoty, lub nie pozwala mu stan zdrowia. Dodam jeszcze, że dobra na wątrobę jest również pokrzywa.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Yasmine 17-08-2013, 09:31
Co może oznaczać, nieprzyjemny, gorzki posmak w ustach po zjedzeniu ostropestu?

Ja dodaję do KB (http://portal.bioslone.pl/kb), na poczatku to była płaska łyżka, póżniej łyżeczka, a teraz nawet mniej, mimo to ten gorzki posmak utrzymuje się cały dzień.

Dodam, że moja wątroba nie jest w najlepszej kondycji.

Jak uważacie, powinnam się nie przejmować tym małym dyskomfortem, czy jedak zrezygnowac z ostropestu? Co wogóle może oznaczać ten gorzki posmak?


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Wera 17-08-2013, 11:19
Cytat
Dodam, że moja wątroba nie jest w najlepszej kondycji.
Jak to się u Ciebie objawia? Co, do gorzkiego smaku, to skąd kupujesz ziarna?


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Yasmine 17-08-2013, 11:50
 Badań nie robiłam, (może z 15 lat temu). Czasami czuję ból pod żebrami, po prawej stronie, chociaż podobno wątroba nie boli.
 Ale w zwiazku z tym że przez około 10 lat brałam tony leków, to nie trudno się domyślić.
 Po za tym na skórze mam pełno pieprzyków, różnych brodawek, mam też łuszczycę - od dziecka.
 w ogóle przez całe życie miałam problemy ze skórą, jeszcze teraz pojawiają się zmiany trądzikowe, chociaż muszę przyznać, że widzę sporą poprawę po tym jak wprowadziłam KB (http://portal.bioslone.pl/kb).
 Kilka lat temu, pewna lekarka stwierdziła, że mam cukrzycę II typu, następnie cukrzycę wykluczyła, ale stwierdziła insulinooporność ,czy tez odporność.

W każdym razie, wnioskuję z tego, że moja wątroba jest obciążona i chciałabym sobie jakoś pomóc.
 Może ta gorycz ma jakiś związek z żółcią?

 Ziarna kupiłam w sklepie Biosłone, więc są w porządku.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Wera 22-08-2013, 15:09
U mnie nareszcie język wygląda zdrowo, nie ma żadnego żółtego nalotu. Może to od wątroby... Stosuję terapię ostropestem nadal, jednak jeśli nie mam na niego apetytu, to nie jem; słucham organizmu. Co nowego? Wypróżnienia zrobiły się nieco luźniejsze i tak samo częste jak od początku kuracji. Do tego odbija się kwasem.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Asia61 22-08-2013, 21:46
Yasmine, przeczytaj tu:

Cytat od: http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca
Żółć na ściany żołądka wywiera taki sam wpływ, jak na ściany jelita, czyli emulguje śluz tworząc nisze wrzodowe. By chronić ściany żołądka przed dalszą degradacją, zostaje wygenerowana kolejna fala antyperystaltyczna, przesuwająca treść żołądka w kierunku jamy ustnej. W jej efekcie żółć zostaje wyciśnięta przez zwieracz wpustu żołądka do przełyku, które to schorzenie medycyna zgrabnie nazwała refluksem żołądkowo-przełykowym (jako kolejną jednostkę chorobową, a więc kolejny powód do leczenia).

Ja czasem mam też uczucie goryczy w ustach, (szczególnie rano), i także zastanawiam się z czego to wynika, ale nie łączy mi się to jakoś ze spożywaniem ostropestu. Może mam nadprodukcję żółci, albo zakamieniony zwieracz Oddiego.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Yasmine 23-08-2013, 13:07
Dziekuję Asiu :). Przestudiuję to wszystko jeszcze raz, jednak z ostropestu nie zrezygnowałam, może dodam babkę płesznika, bo myślę sobie, że skoro jest taka reakcja po ostropeście, to znaczy, że coś tam jest nie tak. A ten gorzkawy posmak nie jest jakoś bardzo uciążliwy, wątroba mnie nie boli, nie mam też nadkwaśności, ani zgagi.


Tytuł: Odp: Ostropest plamisty - dawka.
Wiadomość wysłana przez: Kamilk 25-04-2020, 16:17
Jaka może być przyczyna tego, że po dodaniu ostropestu do koktajlu błonnikowego, pojawia się ogromny refluks i zgaga?

Pierwszy raz dodałem ostropestu (1 łyżeczka) około 4 miesiące temu, wypiłem wtedy 2 koktajle jednego dnia i miałem dwudniową tragedię z refluksem i zgagą.

Wczoraj znów dodałem pół łyżeczki ostropestu do koktajlu - i niestety znów zgaga i kłucie w żołądku.