Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nie znoszę nosić czapki w zimie, a dlaczego?  (Przeczytany 6646 razy)
Kris
« : 14-01-2010, 21:20 »

Rozmawiałwm z Machosem zadał mi proste pytanie. Dlaczego nie nosisz Krzysiek czapki? Tak naprawdę to my Polacy odzwyczailiśmy się od srogich zim. Bo te mrozy obecnie, to jakieś wielkie nieporozumienie, nie to co kiedyś 20 stopni poniżej zero to było to. Ja czapki ani szalika nie noszę i czuję się świetnie, a Machos wygląda jak cebulka, czapka, szalik, kaptur,kalesony.Ja patrzę się troszkę dziwnie na Niego ,a on na mnie. Jak pamiętam, od piętnastu lat bodajże w czapce na mrozie 5-10 stopni jest mi po prostu za ciepło  bangin.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #1 : 14-01-2010, 21:26 »

Potwierdzam! Jak gdzieś wyskoczymy na przechadzkę, zwłaszcza teraz, bo pogoda dobra, żeby pooddychać takim rześkim powietrzem, to ten rozgogolony, głowa goła i łysa o!. No nie tam jakiś skinhead, no nie, ma chłopak jeszcze trochę włosów po bokach lol. Nie zapomnę, jak "łaziliśmy" ostatnio ponad godzinę, a ten nic, żadnego telepania na mrozie, po prostu nic. Na następny dzień żadnego katarku, zupełnie nic. No, ale MO pije, czekam, aż go rozłoży hehe.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kris
« Odpowiedz #2 : 14-01-2010, 21:30 »

No, ale MO pije, czekam, aż go rozłoży hehe.
Dzieki Machos! Wiesz, MO kiedyś też rozkładała,tylko że pałami.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #3 : 14-01-2010, 21:34 »

No, ale MO pije, czekam, aż go rozłoży hehe.
Dzieki Machos! Wiesz, MO kiedyś też rozkładała,tylko że pałami.
Takiego jaskiniowca i pały nie ruszą hammer. Jak ja pochodziłbym tak z gołą głową z godzinę na mrozie, to miałbym już z głowy ten mój życiorys.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kris
« Odpowiedz #4 : 14-01-2010, 21:39 »

Machosiu, jakbyś chodził tak jak ja bez czapki, to byłbyś łysy, ale żona by się cieszyła. Miałbyś wtedy dużo miejsca do całowania clap.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #5 : 14-01-2010, 21:43 »

Machosiu, jakbyś chodził tak jak ja bez czapki, to byłbyś łysy, ale żona by się cieszyła. Miałbyś wtedy dużo miejsca do całowania clap.
Poczekaj, jak popijesz MO, to będziesz miał mniej miejsca do całowania, jak Cię mróz nie wykończy  thumbup. Ale co fakt, to fakt, głowę masz gorącą i pewnie w czapce nieźle byś się spocił.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #6 : 14-01-2010, 23:07 »

A po co komu czapka. Jak się stoi godzinami na mrozie to może i tak, ale jak się człowiek rusza, tym bardziej, i wiadomo w jakim kierunku się zmierza. Tylko trzeba mieć krzepę, wypoczętym i odżywionym być tak aby organizm miał siłę dostosować swój termostat. Inaczej mogą być problemy. Od zawsze chodzę bez czapki. Kiedyś to mi w ogóle nie przeszkadzało, ale z czasem organizm słabł i wtedy robiło się zimno na mrozie. Ostatnimi laty też mnie zaczynało telepać. Aktualnie tendencja jest zwyżkowa i nawet jak jestem przemęczony to nie jest tak źle jak kilka lat temu.

Choć obecnie jestem przeziębiony - katarek, obolałość, osłabienie i dzisiaj na mrozie nie było zbyt przyjemnie. No ale gdyby to miała być norma to i w czapce bym nie wyszedł.

Sam piszesz że takie mroźne powietrze to coś pozytywnego.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2010, 23:09 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!