Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sposób na hemoroidy - miód ?  (Przeczytany 53438 razy)
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« : 17-03-2010, 19:56 »

Nie zamierzam tu biadolić i płakać, mam natomiast propozycję.

Mam problemy z hemoroidami od ok 15 lat, raz jest lepiej, raz gorzej, wszyscy wiedzą jakie to bywa uciążliwe.
Ostatnio postanowiłam poeksperymentować na sobie.
Posmarowałam miodem. Po kąpieli na rozgrzane ciało. Po ok 10 minutach zmyłam.
Za pierwszym razem trochę piekło. Robiłam tam codziennie.
Już po dwóch dniach ustąpił dyskomfort a po kilku  wszystko znacznie się obkurczyło, całkowicie zniknęła bolesność i drażliwość.
Do tej pory stosowałam chyba już wszystkie znane mi metody i żadna nie przyniosła tak dobrych efektów.

Oczywiście nie chodzi tu o wyleczenie hemoroidów bo takie smarowanie przecież nie zlikwiduje przyczyny.
Zastosowałam to jako sposób na radzenie sobie z codziennym dyskomfortem i bólem.

Może kilka osób, które mają podobne problemy zechciałoby wypróbować ten sposób?  Można by sprawdzić, czy to działa u wszystkich tak samo? Może się sprawdzi?

Uprzedzając pytania - to był miód wielokwiatowy o kremowej konsystencji, pochodzący z  pewnego żródła z okolic Śnieżnika.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2010, 20:31 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Gonia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2008
Skąd: Dolnośląskie
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #1 : 18-03-2010, 09:13 »

Od tygodnia smaruję miodem też wielokwiatowym, dwa razy dziennie rano i wieczorem.  Zostawiam posmarowane bez zmywania i potwierdzam, że ta metoda jest bardzo skuteczna. Hemoroidy się obkurczają a nawet częściowo chowają.
Zapisane
Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #2 : 18-03-2010, 19:52 »

Ja jeszcze dodatkowo: myję zimną wodą i dopiero smaruję. Sposób rewelacyjny. smile
« Ostatnia zmiana: 25-04-2011, 07:26 wysłane przez Apollo » Zapisane
Lef
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 06-02-2011
Skąd: Pabianice
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #3 : 25-04-2011, 01:35 »

"Mam problemy z hemoroidami od ok 15 lat, raz jest lepiej, raz gorzej, wszyscy wiedzą jakie to bywa uciążliwe."

Zosiu, ja właśnie nie wiem, a pojawiły się u mnie krawienia po oddaniu stolca - czy także miałaś coś takiego? Wyczytałam, że takie mogą być objawy hemoroidów, ale nie zdiagnozowałam jeszcze tego. Nie wiem czy w ogóle to robić, choć chyba się za to wezmę. Jeśli miałaś takie doświadczenie jak ja, to jak sobie z tym radziłaś?
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #4 : 25-04-2011, 09:39 »

Minie po jakimś czasie samo, regularnie pij MO, ja już zapomniałam o tym problemie. A sposób z miodem dobry.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #5 : 25-04-2011, 12:29 »

Zosiu, ja właśnie nie wiem, a pojawiły się u mnie krawienia po oddaniu stolca - czy także miałaś coś takiego?

Nie pamiętam takich problemów. Myślę jednak, że podstawowe metody prozdrowotne proponowane na forum powinny pomóc i na to.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #6 : 25-04-2011, 19:57 »

Cytat
Minie po jakimś czasie samo, regularnie pij MO, ja już zapomniałam o tym problemie.

Chciałabym zapytać, jakie jeszcze problemy zdrowotne udało się Pani rozwiązać dzięki MO?
Zapisane
Lef
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 06-02-2011
Skąd: Pabianice
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #7 : 25-04-2011, 20:33 »

Grawo i Zosiu, będę stosować te metody, bo im więcej czytam, tym bardziej logiczne mi się wydają i mam nadzieję, że rzeczywiście nie będę musiała iść z tym do lekarza. Po paru moich ostatnich grzeszkach żywieniowych (np. kanapki), i późniejszych efektach Smutny , odstawiłam gluten i dziś niespodzianka - pobyt w toalecie bez krwawych wydarzeń smile Napawa to nadzieją i zachęca do wdrażania w/w metod. Zwłaszcza, że moje dziecko przetrzymałam po raz pierwszy z gorączką bez podawania żadnych specyfików i po 5 dniach już hasa radośnie.
A miód sprawdzę, choć muszę przyznać, że zanim zaczęłam pić MO i zanim się o tej metodzie profilaktyki w ogóle dowiedziałam to też w dużej mierze ograniczyłam produkty mączne i ten hemoroid mi się schował, a pojawił mi się w ciąży, czyli 7 lat temu. No i chyba teraz jest w środku, więc nie wiem jak wygląda, ale zastosuję ten miód w ramach właśnie profilaktyki.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #8 : 25-04-2011, 23:04 »

... ale zastosuję ten miód w ramach właśnie profilaktyki.

Ja nie wiem czy to jest sposób na profilaktykę.

Oczywiście nie chodzi tu o wyleczenie hemoroidów bo takie smarowanie przecież nie zlikwiduje przyczyny.
Zastosowałam to jako sposób na radzenie sobie z codziennym dyskomfortem i bólem.

Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 25-04-2011, 23:59 »

A miód sprawdzę, choć muszę przyznać, że zanim zaczęłam pić MO i zanim się o tej metodzie profilaktyki w ogóle dowiedziałam to też w dużej mierze ograniczyłam produkty mączne i ten hemoroid mi się schował, a pojawił mi się w ciąży, czyli 7 lat temu. No i chyba teraz jest w środku, więc nie wiem jak wygląda, ale zastosuję ten miód w ramach właśnie profilaktyki.

Nie chodzi o ograniczenie glutenu, ale o jego całkowite wyeliminowanie zwłaszcza w przypadku problemów z hemoroidami.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #10 : 02-12-2014, 20:34 »

A u mnie nagle, przed około 4 tygodniami, pojawiło się swędzenie w okolicy odbytu. Z początku zbagatelizowałam, ale jest coraz gorzej!!!! Pomocy!!!
W diecie wykluczam gluten, piję MO i KB, stosuję się do zasad DPZ.
Problem hemoroidów miałam 16 lat temu, po porodzie 3 dziecka. Jednak w szybkim czasie zniknął.
Czy ma to może związek z odzywaniem się dawnych dolegliwości podczas procesu oczyszczania?
Od zaraz zaczynam ze smarowaniem miodem.
Co to może być? Nowa dolegliwość w mojej kolekcji? Być może czegoś gdzieś nie doczytałam?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 02-12-2014, 20:54 »

Zwróć uwagę, jaki papier toaletowy używasz.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #12 : 02-12-2014, 21:47 »

Zwykły, nieperfumowany. Do mycia płyn do higieny intymnej.
A co myślisz, Kozaczek, o tym powrocie "dawnych" dolegliwości?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 02-12-2014, 22:10 »

Przecież to typowe. Zawsze musi być najpierw gorzej, żeby było lepiej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #14 : 14-12-2014, 21:26 »

Smarowałam regularnie okolice intymne miodem, odstawiłam całkowicie chusteczki nawilżane i moje dolegliwości ustąpiły w znacznym stopniu! Jest lepiej od około tygodnia.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!