Niemedyczne forum zdrowia
01-10-2014, 12:11 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Ram闚ka Radiabios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Przewianie g這wy  (Przeczytany 20004 razy)
bercik89
« : 12-04-2010, 13:17 »

Witam. Kilka dni temu poszed貫m na basen i nie wysuszy貫m w這s闚 do ko鎍a(mam d逝gie).Do domu mam z p馧 godziny drogi piechot. Pewnie mi ta g這w "zawia這"- nie wiem jak to nazwa naukowo, bo zacz窸a mnie po powrocie bole(g堯wnie cz窷 potyliczna). Nie mog貫m znale潭 w internecie czym jest to "przewianie". Czy to stan zapalny, cho nie mam gor帷zki? I w jaki spos鏏 mam temu zaradzi w niemedyczny a naturalny spos鏏? Pije MO i nie wiem czy odstawi. Zale篡 mi bardzo na szybkim doj軼iu do siebie, gdy za 2 tygodnie mam wa積y start biegowy i wypad這 mi ju kilka dni treningowych przez ten b鏊. Je郵i to wielka b豉hostka to przepraszam za otwarcie nowego tematu, ale nie mia貫m pomys逝 pod jaki inny temat go podczepi.
Oak
Sta造 bywalec

P貫: M篹czyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomo軼i: 151

« Odpowiedz #1 : 12-04-2010, 14:20 »

Musisz na przysz這嗆 uwa瘸 bo z takimi sprawami nie ma 瘸rt闚 - dodam jedynie 瞠 ciotka maj帷a ponad 80 lat - okaz zdrowia, pe軟a 篡cia itd... w majowe cieple dni umy豉 g這w a nast瘼nie posz豉 skopywa w ogr鏚ku, przypoci豉 si, nieco j zawia這 i dozna豉 udaru m霩gu. Nast瘼stwem wda豉 si sepsa i fina wiadomy - a mog豉 biedaczka (patrz帷 na jej doczesne zdrowie) dobi od  100 lat.
Wracaj帷 do twojego pytania mnie si niestety r闚nie trafi豉 podobna przygoda - 2 dni 貫b dziwnie bola - pomog造 mi wtedy 2 wizyty w saunie  suchej (temp 100st 2 x 15 min podczas jednego seansu)
R闚nie 鈍ietnie sprawdza這 si wcieranie "amolu" w skronie - polecam
Zdrowia i uwa瘸j na przysz這嗆 z tym powa積ie nie ma 瘸rt闚 j/w.

Sztuka Zycia polega na tym By umierac M這do... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 12-04-2010, 16:07 »

Cytat
Je郵i to wielka b豉hostka to przepraszam za otwarcie nowego tematu, ale nie mia貫m pomys逝 pod jaki inny temat go podczepi.
Nie szkodzi, ale niepotrzebnie napisa貫s "g這wy" wielk liter. Chyba 瞠 to taka wielka g這wa msn-wink.
Mog貫 mie jaki ukryty albo przewlek造 stan zapalny, kt鏎y ujawni si przez d逝gotrwa造 zimny ok豉d. Przerwij MO na kilka dni i zastosuj rady Oaka. W najbli窺zej przysz這軼i to mo瞠 by Tw鎩 s豉by punkt.
bercik89
« Odpowiedz #3 : 12-04-2010, 20:49 »

Dzi瘯uje za porad. Rozumiem, 瞠 jest to jaki stan zapalny nawet  nie maj帷 gor帷zki. Boj si tego stwierdzenia "s豉by punkt" :d.
Joker

P貫: M篹czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo軼i: 436

taki, ktoremu si szcz窷ci

« Odpowiedz #4 : 12-04-2010, 22:56 »

Najprawdopodobniej uwydatni si w tym miejscu przewlek造 stan zapalny.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2010, 22:58 wys豉ne przez Joker » Zapisane

taki, ktoremu si szcz窷ci
Livia
Cz瘰ty go嗆
**

P貫: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomo軼i: 100

« Odpowiedz #5 : 14-04-2010, 21:29 »

Mnie kiedy bardzo cz瘰to 豉pa造 podobne b鏊e g這wy, g堯wnie wtedy, gdy umy豉m g這w i np. wyjrza豉m przez okno, albo wysz豉m za szybko na zewn徠rz. Pomaga造 mi gor帷e ok豉dy np. woreczek  z sol, z pestkami wi郾i (d逝go trzymaj ciep這), teraz s te takie ok豉dy 瞠lowe ciep這- zimne.
Novalijka
*

P貫: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 372

« Odpowiedz #6 : 14-04-2010, 22:41 »

Ja po umyciu g這wy natychmiast musz suszy bo nawet mokre w這sy jakby dra積i, zi瑿i g這w  i pojawia si b鏊 a co dopiero gdyby mnie przewia這 to ju g這wa p瘯a. Pomagaj ok豉dy z gor帷ej soli.
Ja mam nadziej, 瞠 wra磧iwa g這wa przestanie by wra磧iwa kiedy zejdzie ropa z zatok, stosuj zakraplanie alocitem.
Bercik89 je瞠li uaktywni Ci si stan zapalny to mo瞠 pomy郵 w przysz這軼i o zakraplaniu nosa, chyba, 瞠 po tym b鏊u, kt鏎y teraz Ci dopad ropa zacznie sama schodzi.

Wczoraj to ju historia, jutro to tajemnica, a dzi to dar losu, z dar闚 nale篡 si cieszy smile
bercik89
« Odpowiedz #7 : 14-04-2010, 23:05 »

Zakraplam nos(od ok. 3 miesi璚y ), gdy dokucza mi chroniczny katar, ale niestety bardzo nieregularnie. Raz si w tym czasie lekko przezi瑿i貫m, lecz nie zawa篡貫m jakiego wzmo穎nego czy ropnego kataru w d逝窺zym okresie czasu, kt鏎y m鏬豚y oznacza oczyszczanie zatok. Mnie b鏊 trzyma ju r闚ny tydzie i jakby powoli schodzi z g這wy, a zaczyna mnie bole kark i szyja (troch r闚nie dr皻wieje). Na razie od 3 dni cz瘰to smaruje skronie i szyje Amolem, a p騧niej zak豉dam czapk z szalikiem i si wygrzewam.
bercik89
« Odpowiedz #8 : 21-04-2010, 22:02 »

Mam jeszcze pytanie.G這wa boli ju mnie mniej, trwa to ju troch czasu i zastanawia mnie czy wprowadzenie ssania oleju mog這 by w jaki spos鏏 wspom鏂 m鎩 organizm w stanie zapalnym?
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 22-04-2010, 00:59 »

Ssania oleju warto spr鏏owa, ale ono zn闚 mo瞠 wzm鏂 oczyszczanie, a z nim gorsze samopoczucie, trzeba si z tym liczy. Za par miesi璚y (jaki czas po zmianie wersji MO - olej kukurydziany, aloCIT) mo積a wdro篡 oczyszczanie zio豉mi http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!