Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:09 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Przewianie g³owy  (Przeczytany 52333 razy)
bercik89
« : 12-04-2010, 12:17 »

Witam. Kilka dni temu poszed³em na basen i nie wysuszy³em w³osów do koñca(mam d³ugie).Do domu mam z pó³ godziny drogi piechot±. Pewnie mi ta g³owê "zawia³o"- nie wiem jak to nazwaæ naukowo, bo zaczê³a mnie po powrocie boleæ(g³ównie czê¶æ potyliczna). Nie mog³em znale¼æ w internecie czym jest to "przewianie". Czy to stan zapalny, choæ nie mam gor±czki? I w jaki sposób mam temu zaradziæ w niemedyczny a naturalny sposób? Pije MO i nie wiem czy odstawiæ. Zale¿y mi bardzo na szybkim doj¶ciu do siebie, gdy¿ za 2 tygodnie mam wa¿ny start biegowy i wypad³o mi ju¿ kilka dni treningowych przez ten ból. Je¶li to wielka b³ahostka to przepraszam za otwarcie nowego tematu, ale nie mia³em pomys³u pod jaki inny temat go podczepiæ.
Zapisane
Oak
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomo¶ci: 151

« Odpowiedz #1 : 12-04-2010, 13:20 »

Musisz na przysz³o¶æ uwa¿aæ bo z takimi sprawami nie ma ¿artów - dodam jedynie ¿e ciotka maj±ca ponad 80 lat - okaz zdrowia, pe³na ¿ycia itd... w majowe cieple dni umy³a g³owê a nastêpnie posz³a skopywaæ w ogródku, przypoci³a siê, nieco j± zawia³o i dozna³a udaru mózgu. Nastêpstwem wda³a siê sepsa i fina³ wiadomy - a mog³a biedaczka (patrz±c na jej doczesne zdrowie) dobiæ od  100 lat.
Wracaj±c do twojego pytania mnie siê niestety równie¿ trafi³a podobna przygoda - 2 dni ³eb dziwnie bola³ - pomog³y mi wtedy 2 wizyty w saunie  suchej (temp 100st 2 x 15 min podczas jednego seansu)
Równie¿ ¶wietnie sprawdza³o siê wcieranie "amolu" w skronie - polecam
Zdrowia i uwa¿aj na przysz³o¶æ z tym powa¿nie nie ma ¿artów j/w.
Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac M³odo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 12-04-2010, 15:07 »

Cytat
Je¶li to wielka b³ahostka to przepraszam za otwarcie nowego tematu, ale nie mia³em pomys³u pod jaki inny temat go podczepiæ.
Nie szkodzi, ale niepotrzebnie napisa³es "g³owy" wielk± liter±. Chyba ¿e to taka wielka g³owa msn-wink.
Mog³e¶ mieæ jaki¶ ukryty albo przewlek³y stan zapalny, który ujawni³ siê przez d³ugotrwa³y zimny ok³ad. Przerwij MO na kilka dni i zastosuj rady Oaka. W najbli¿szej przysz³o¶ci to mo¿e byæ Twój s³aby punkt.
Zapisane
bercik89
« Odpowiedz #3 : 12-04-2010, 19:49 »

Dziêkuje za poradê. Rozumiem, ¿e jest to jaki¶ stan zapalny nawet  nie maj±c gor±czki. Bojê siê tego stwierdzenia "s³aby punkt" :d.
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #4 : 12-04-2010, 21:56 »

Najprawdopodobniej uwydatni³ siê w tym miejscu przewlek³y stan zapalny.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2010, 21:58 wys³ane przez Joker » Zapisane
Livia
Czêsty go¶æ
**

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomo¶ci: 100

« Odpowiedz #5 : 14-04-2010, 20:29 »

Mnie kiedy¶ bardzo czêsto ³apa³y podobne bóle g³owy, g³ównie wtedy, gdy umy³am g³owê i np. wyjrza³am przez okno, albo wysz³am za szybko na zewn±trz. Pomaga³y mi gor±ce ok³ady np. woreczek  z sol±, z pestkami wi¶ni (d³ugo trzymaj± ciep³o), teraz s± te¿ takie ok³ady ¿elowe ciep³o- zimne.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #6 : 14-04-2010, 21:41 »

Ja po umyciu g³owy natychmiast muszê suszyæ bo nawet mokre w³osy jakby dra¿ni±, ziêbi± g³owê  i pojawia siê ból a co dopiero gdyby mnie przewia³o to ju¿ g³owa pêka. Pomagaj± ok³ady z gor±cej soli.
Ja mam nadziejê, ¿e wra¿liwa g³owa przestanie byæ wra¿liwa kiedy zejdzie ropa z zatok, stosujê zakraplanie alocitem.
Bercik89 je¿eli uaktywni³ Ci siê stan zapalny to mo¿e pomy¶l w przysz³o¶ci o zakraplaniu nosa, chyba, ¿e po tym bólu, który teraz Ciê dopad³ ropa zacznie sama schodziæ.
Zapisane

Wczoraj to ju¿ historia, jutro to tajemnica, a dzi¶ to dar losu, z darów nale¿y siê cieszyæ smile
bercik89
« Odpowiedz #7 : 14-04-2010, 22:05 »

Zakraplam nos(od ok. 3 miesiêcy ), gdy¿ dokucza mi chroniczny katar, ale niestety bardzo nieregularnie. Raz siê w tym czasie lekko przeziêbi³em, lecz nie zawa¿y³em jakiego¶ wzmo¿onego czy ropnego kataru w d³u¿szym okresie czasu, który móg³by oznaczaæ oczyszczanie zatok. Mnie ból trzyma ju¿ równy tydzieñ i jakby powoli schodzi z g³owy, a zaczyna mnie boleæ kark i szyja (trochê równie¿ drêtwieje). Na razie od 3 dni czêsto smaruje skronie i szyje Amolem, a pó¼niej zak³adam czapkê z szalikiem i siê wygrzewam.
Zapisane
bercik89
« Odpowiedz #8 : 21-04-2010, 21:02 »

Mam jeszcze pytanie.G³owa boli ju¿ mnie mniej, trwa to ju¿ trochê czasu i zastanawia mnie czy wprowadzenie ssania oleju mog³o by w jaki¶ sposób wspomóc mój organizm w stanie zapalnym?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 21-04-2010, 23:59 »

Ssania oleju warto spróbowaæ, ale ono znów mo¿e wzmóc oczyszczanie, a z nim gorsze samopoczucie, trzeba siê z tym liczyæ. Za parê miesiêcy (jaki¶ czas po zmianie wersji MO - olej kukurydziany, aloCIT) mo¿na wdro¿yæ oczyszczanie zio³ami http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!