Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy olej kukurydziany na pewno służy zdrowiu?  (Przeczytany 42054 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« : 21-04-2010, 08:19 »

"W krajach Ameryki, gdzie żywność modyfikowana genetycznie jest powszechnie produkowana, zaobserwowano zwiększenie zachorowań i objawów ostrej alergii, były też przypadki śmiertelne.
Wiadomo, że toksyczne białko produkowane przez rośliny w celu ochrony przed pestycydami kumuluje się w organizmach spożywających je zwierząt i ludzi."

Na konferencji dotyczącej GMO w Polsce padło stwierdzenie, że obecnie nawet w Polsce nie ma już zdrowej, niemodyfikowanej kukurydzy. Czy w takim stanie rzeczy nie należałoby zastąpić oleju kukurydzianego - lnianym?

http://marucha.wordpress.com/2009/04/29/gmo-genetically-modified-organism/

Błędy językowe to coś, czego można uniknąć korzystając ze słownika. Błąd w temacie wątku to podwójny wstyd. Radzę zapisać sobie ten link http://so.pwn.pl/lista.php?co=na+pewno&od=&from=os Warto także przestudiować zasady pisania "nie" z różnymi częściami mowy.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2010, 10:29 wysłane przez Grażyna » Zapisane

ixnay
« Odpowiedz #1 : 21-04-2010, 08:31 »

Z tego co wiem olej kukurydziany jest testowany przez lata i działa bardzo dobrze. W ogóle, każdy jeden typ żywności, jak się mu bliżej przyjrzeć jest szkodliwy. Albo hodowla nie taka jak powinna, albo toksyczne dodatki, albo toksyczna gleba, albo...itd itp.

Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #2 : 21-04-2010, 09:52 »

Klara 27, olej kukurydziany, olej lniany, oliwa z oliwek, olej z pestek z winogron, które Twoim zdaniem oleje są szkodliwe, a które zdrowe? Czemu służy ich picie w MO? Przepraszam, że nie odpowiadam, ale chciałbym odpowiedzi, a przy okazji może ktoś z Was też odpowie, zanim dojdziemy do jakiegoś wniosku. No to co, obstawiacie, że najzdrowsza jest oliwa z oliwek, dlaczego?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 21-04-2010, 14:10 »

Cytat od Mistrza:
Cytat
Olej dobrze łączy się ze śluzem wyściełającym błonę śluzową, dzięki czemu na około pół godziny blokuje wchłanianie pozostałych składników Mikstury oczyszczającej, już w początkowym odcinku przewodu pokarmowego. Tym sposobem umożliwia im dotarcie aż do jelita grubego.
Dzięki temu, że nie łączy się z wodą, olej nie pokrywa wodnistych nadżerek, lecz odsłania je na gojące działanie alocitu.

Na tym forum też mówiono o tym, że olej nie wchłania się do organizmu. Tego nie rozumiem.
Który olej najzdrowszy? Żaden, jeżeli przyjmiemy, że nie wchłania się. Są obojętne. Tego też nie rozumiem.

Wątek, który zaczęłam, nie ma niczego burzyć ani krytykować. Jest pytaniem, które wyraża mój niepokój. Na pewno nie chodzi mi to, który olej lepszy czy gorszy. Kompletnie nie rozumiesz, o co mi chodzi. Oczywiście nie musimy o tym dyskutować. Możemy nadal kręcić się wokół własnych osi i ewentualnie popisywać się jeden przed drugim. Kto ile pali, kto ile pije, kto ile pracuje, kto ile śpi. Ja nadal nie rozumiem pewnych spraw i być może błądzę lub, co gorsza, popełniam błąd w mojej drodze do zdrowia.
    Machos, oczywiście Twoja rozległa i głęboka wiedza w tym temacie mnie trochę imponuje, ale bardziej cenię na tym forum tych, którzy swoją prawdziwą mądrością dzielą się z innymi. Najlepiej wtedy, gdy jest rzeczowa dyskusja. Oczywiście to wymaga doczytania, douczenia się, bo wtedy (nauka + dyskusja) ma to sens. Ciekawe, że Zibi potrafi pomagać innym i rozumie przy tym, że mają oni prawo błądzić.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2010, 16:29 wysłane przez Solan » Zapisane

Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 21-04-2010, 18:50 »

Na tym forum też mówiono o tym, że olej nie wchłania się do organizmu. Tego nie rozumiem.
Który olej najzdrowszy? Żaden, jeżeli przyjmiemy, że nie wchłania się. Są obojętne. Tego też nie rozumiem.
Olej wchłania się do organizmu, tylko wolno. Zjedz tłuste, to będziesz długo trawiła. Nic nie wiem o tym, żeby się nie wchłaniały tłuszcze, chyba że ktoś ma zaburzenia wchłaniania. Olej wchłania się do organizmu, bo przecież mamy za to odpowiedzialne narządy, które produkują odpowiednie soki trawienne.

Żaden olej nie jest zdrowy i nie przyjmuj, że się nie wchłania, bo się wchłania. Teraz ja nie rozumiem, co jest obojętne w tych olejach? Napisałem, że żaden nie jest zdrowy, to za chwilę ktoś niezorientowany powie: "No to kaplica". Rzeczywiście procesy chemiczne produkcji wszystkich olejów powodują, że nie ma w nich witamin i minerałów, mało tego, nie daje się usunąć niektórych rozpuszczalników mimo destylacji. Jeżeli ktoś mi mówi, że do sałatki używa tej zdrowej oliwy z oliwek, to po prostu nie wierzę. Fakt, jeżeli mam możliwość przywiezienia tego tłoczonego na zimno sobie z wakacji, to rzeczywiście jest zupełnie inny. Ogromna różnica, mętny, z mętami i to jest ten z pierwszego tłoczenia.

Nam chodzi jednak o coś innego w piciu oleju. Po pierwsze o to, że tłuszcze wchłaniają się bardzo wolno, blokując tym samym wchłanianie środka gojącego i rozpuszczającego w Miksturze, co tym samym umożliwia wykonanie roboty. Po drugie właśnie chodzi o gęstość oleju od najgęściejszego do najrzadszego, żeby oliwić "rurę" w odpowiednich odcinkach. Teraz najważniejsze, że dla systematycznie oczyszczanego organizmu niewielka ilość oleju, dodanego dla smaku do surówki, nie stanowi rzecz jasna większego problemu. Nawiasem mówiąc: olej stosowany jako komponent Mikstury oczyszczającej też jest rafinowany, co nie robi większego problemu.

Co do oleju lnianego, możesz pić i sprawdź, czy rzeczywiście działa Mikstura w środkowej części przewodu pokarmowego. Z tego co wiem, są osoby, które to potwierdzają, ja nie próbowałem jeszcze.

Co do GMO, nie dość, że wyjałowili glebę, to teraz kombinują nad poprawianiem smaku tego, co z tej gleby nie może wyciągnąć substancji odżywczych, no bo z czego. To jest właśnie igranie z naturą. Najgorsze, że trzeba gdzieś to sprzedać, bo przecież tyle pieniędzy w to wsadzili. Pewnie, że można podyskutować.

Machos, oczywiście Twoja rozległa i głęboka wiedza w tym temacie mnie trochę imponuje, ale bardziej cenię na tym forum tych, którzy swoją prawdziwą mądrością dzielą się z innymi.
Jasne! Co do wiedzy, czasmi, jak się zakopię w jakimś temacie, to potrafię mieć całe kilka dni do tyłu. To właśnie jest to poszukiwanie. Świat mamy, taki jaki mamy. Najważniejsze, że jesteśmy pewnych rzeczy świadomi, co nie znaczy, żebyśmy zwariowali.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2010, 18:52 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #5 : 21-04-2010, 19:16 »

Machos, dzięki. Jednak wciąż boję się o to, że olej wyprodukowany ze zmodyfikowanej kukurydzy będzie zwiększał alergię a toksyczne białko, które zawiera, też nam raczej zaszkodzi. To są tylko moje obawy. Dlatego proszę o dyskusję. Co o tym sądzi Mistrz?
Ja piję lniany, ale nie tylko o mnie chodzi smile
« Ostatnia zmiana: 21-04-2010, 19:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 21-04-2010, 19:21 »

Rafinowany olej zawiera niemalże wyłącznie tłuszcz, gdyż taka jest rola rafinacji.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #7 : 21-04-2010, 19:32 »

Cytat
Możemy nadal kręcić się wokół własnych osi i ewentualnie popisywać się jeden przed drugim. Kto ile pali, kto ile pije, kto ile pracuje, kto ile śpi. Ja nadal nie rozumiem pewnych spraw i być może błądzę lub, co gorsza, popełniam błąd w mojej drodze do zdrowia
  Klaro. To, że dyskutujemy (chyba nie popisujemy się?) również o takich rzeczach, nie znaczy, że kręcimy się wokół własnych osi. W ten sposób poznajmy się, swoje poglądy, nawyki i przekonujemy jak normalnymi ludźmi jesteśmy. Oprócz dyskusji o papierosach, alkoholu, ilości przesypianych godzin, toczy się również dużo rozmów na bardziej merytoryczne tematy. Jedno nie wyklucza drugiego. Nie ma idealnego oleju, Klaro. Każdy ma jakieś wady. Kto chce się pobawić:
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=1/images2003/20030814164358.png
  Olej kukurydziany jako składnik mikstury pijemy ze względu na jego gęstość a nie na inne właściwości.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #8 : 21-04-2010, 19:40 »

Lilijko, odpowiedz może, proszę, na moje zasadnicze pytanie, powtórzone w odpowiedzi nr 5.
Zapisane

Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 21-04-2010, 19:54 »

Jednak wciąż boję się o to, że olej wyprodukowany ze zmodyfikowanej kukurydzy będzie zwiększał alergię a toksyczne białko, które zawiera, też nam raczej zaszkodzi. To są tylko moje obawy. Dlatego proszę o dyskusję.

Tu masz odpowiedź
Rafinowany olej zawiera niemalże wyłącznie tłuszcz, gdyż taka jest rola rafinacji.
Wedle mojej własnej wiedzy, (test niejednokrotnie na własnym organizmie) piłem olej kukurydziany i mimo, że byłem alergikiem, może jeszcze jestem, nic mi się nie stało. Nie wiem, skąd ten olej pochodził. Nawet nie wierzę w napis na butelce dotyczący pochodzenia z jakiegoś tam kraju, bo później okaże się, że z USA kukurydza, tłoczono w Chinach, rozlewano w Italii, przelewano w Polsce.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #10 : 05-10-2013, 12:25 »

Ostatnio zakupiłam takie cudo:
http://andrychow.all.biz/olej-z-kielkow-kukurydzy-manzano-g225546
czy stosując go w MO, stanowi jakąś różnicę?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #11 : 05-10-2013, 15:00 »

Wera, jaką funkcję spełnia olej w miksturze? Podpowiem, że tylko jedną ma rolę.
Zapisane

Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #12 : 05-10-2013, 20:32 »

To miło ze strony producenta, że podkreśla, iż oferuje olej rafinowany.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #13 : 05-10-2013, 21:22 »

Cytat
Wera, jaką funkcję spełnia olej w miksturze? Podpowiem, że tylko jedną ma rolę.

 smile
Olej dobrze łączy się ze śluzem wyściełającym błonę śluzową, dzięki czemu na około pół godziny blokuje wchłanianie pozostałych składników mikstury oczyszczającej, już w początkowym odcinku przewodu pokarmowego. Tym sposobem umożliwia im dotarcie aż do jelita grubego. Dzięki temu, że nie łączy się z wodą, olej nie pokrywa wodnistych nadżerek, lecz odsłania je na gojące działanie alocitu.
« Ostatnia zmiana: 05-10-2013, 21:47 wysłane przez Wera » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #14 : 06-10-2013, 19:16 »

Więc co za różnica, jakiej olej jest jakości? msn-wink
Przecież i tak nie mamy możliwości sprawdzenia jakości olejów, które kupujemy i każda butelka tego samego producenta może zawierać olej różnej jakości.
Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #15 : 06-10-2013, 19:40 »

Tak, to jest dla mnie jasne, już z wcześniejszej dyskusji w tym wątku. Moje wątpliwości wynikają z informacji, że to kiełki kukurydzy stanowią źródło pozyskiwania oleju. Nie wiem, czy to może wpływać na gęstość oleju? Kiełek to przecież młoda roślina, więc wg mnie to nie problem, ale pewna nie jestem.
http://wiedza.kielki.net/tag/kielki-kukurydzy



Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!