Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:56 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Amelia - powrót do zdrowia ma³ymi kroczkami  (Przeczytany 150376 razy)
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #80 : 25-05-2013, 19:22 »

Przykro mi, ¿e musia³a¶ wróciæ do betablokera. Ile uda³o Ci siê bez niego wytrzymaæ?
Wyobra¿am sobie jak trudno Ci by³o w ci±¿y, gdy serducho zaczê³o dawaæ znaæ o sobie - to przecie¿ podwójny stres. Ale najwa¿niejsze, ¿e masz to ju¿ za sob± i cieszysz siê dzidziusiem. smile

Czy dolegliwo¶ci sercowe pojawi³y siê u Ciebie po raz pierwszy dopiero w trakcie oczyszczania? Nie mia³a¶ wcze¶niej ¿adnych oznak arytmii czy nerwicy?

Ja ca³y czas próbujê odstawiæ betabloker i zauwa¿y³am, ¿e chyba by³oby to ³atwiejsze gdybym nie musia³a opuszczaæ domu. Po prostu w domu lepiej sobie radzê z atakami i mniej siê przejmujê tym, ¿e mog± wyst±piæ. Jednak konieczno¶æ za³atwiania ró¿nych spraw wzbudza we mnie lêk, przez co czêsto jestem napiêta, a to nasila dolegliwo¶ci.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #81 : 25-05-2013, 20:20 »

Cytat
musia³a¶ wróciæ do betablokera. Ile uda³o Ci siê bez niego wytrzymaæ?
Zanim odsawi³am bloker, d³ugo siê mêczy³am, ale w koñcu uda³o siê. Przysz³y dni, kiedy nie czu³am natrêtnego têtna, a serce bi³o swobodnie, bez wysi³ku i napiêcia. Osoby, które nia maj± problemów kardiologicznych, nie zdaj± sobie sprawy z tego, jak wspania³e i niezwyk³e to uczucie. Bez leków wytrzyma³am do 8 miesi±ca ci±¿y. Przed ci±¿± nie bra³am blokera oko³o pó³ roku.
Cytat
Czy dolegliwo¶ci sercowe pojawi³y siê u Ciebie po raz pierwszy dopiero w trakcie oczyszczania? Nie mia³a¶ wcze¶niej ¿adnych oznak arytmii czy nerwicy?
Nie, trafia³am na forum ju¿ ze 'skaz±' na sercu... jak wiêkszo¶æ, zreszt±.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #82 : 03-06-2013, 15:01 »

Amelia, sprawdza³a¶ mo¿e w miêdzyczasie czy zmniejszy³a Ci siê niedomykalno¶æ zastawki?
Ja nie mam stwierdzonej ¿adnej wady ani zaburzeñ w przewodzeniu, ale dolegliwo¶ci sercowe frustruj± mnie na maksa. Zazwyczaj wystêpowa³y okresowo, np. rok cierpieñ, a potem parê lat przerwy.
Ostatni nawrót rozpocz±³ siê ponad dwa lata temu i trwa do tej pory. Mia³am chwilê wytchnienia jak za¿ywa³am przepisan± przez psychiatrê paroksetynê, ale powiedzia³am sobie, ¿e by³ to pierwszy i ostatni raz, kiedy bra³am to ¶wiñstwo.
Teraz staram siê usilnie odstawiæ betabloker i unikam go nawet gdy pojawiaj± siê ko³atania. Jednak prêdzej czy pó¼niej mam taki czêstoskurcz, ¿e z odstawiania nici.
Czy Ty miewasz te¿ czêstoskurcze (komorowe i nadkomorowe) czy tylko ko³atania? Jaka jest Twoja aktualna dawka leku?
Mam nadziejê, ¿e nie masz mi za z³e ¿e tak siê dopytujê. Jako¶ mam wra¿enie, ¿e ma³o kto na Forum jest rozeznany w tym temacie i czasami naprawdê mam w±tpliwo¶ci jak± taktykê obraæ.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #83 : 04-06-2013, 08:59 »

Tashideley, rozumiem Twoje w±tpliwo¶ci, jak± drogê wybraæ. Jestem tak samo rozdarta jak Ty. Co rano czujê silne napiêciowe ko³atania serca i muszê je t³umiæ blokerem, który z kolei wypala resztki mojej energii.
Cytat
Amelia, sprawdza³a¶ mo¿e w miêdzyczasie czy zmniejszy³a Ci siê niedomykalno¶æ zastawki?
Tak, wykonywa³am nie tak dawno echo serca, jeszcze bêd±c w ci±¿y, u dwórch ró¿nych kardiologów. Nie mam ¿adych wad zastawek. Jedna z lekarek powiedzia³a, ¿e nie mo¿e nawet dopatrzeæ siê wypadania p³atka. Problem jest w ogólnym stanie zdrowia, nie tylko w samym sercu. Widocznie w krwi zalega du¿o ¶luzu, który zamula nam ¿y³y i st±d pewnie te problemy z sercem. Najwiêcej gromadzi siê go rano. Je¿eli siê go nie pozbêdziemy, mo¿e doj¶æ do uszkodzenia narz±du. Przeci±¿one narz±dy nie daj± rady i ko³o siê zamyka. Ja na razie karmiê synka, wiêc nie mogê piæ regularnie mikstury.
Czy sam± diet± jestem w stanie poprawiæ stan zdrowia?
St±d moje pytanie do Ekspertów, czy miêso jest na pewno dobrym po¿ywieniem dla sercowców? Wiedz±c o tym, ¿e mo¿e nam szkodziæ, jeste¶my w stanie przej¶æ na odkwaszaj±c± dietê warzywno- jaglan±. Wiemy, ¿e w chorobie musimy ujmowaæ, na nic zdadz± siê wiêc suplementy, zio³a, zbyt bogata (przeci±¿±j±ca) dieta. Ja i tak mocno ograniczy³am miêso, jem je tylko w porze obiadowej i to nie codziennie, a mimo to objawy ze strony serca s± nie do zniesienia.
 
Cytat
Czy Ty miewasz te¿ czêstoskurcze (komorowe i nadkomorowe) czy tylko ko³atania? Jaka jest Twoja aktualna dawka leku?
Ostatni czêstoskurcz mia³am kilka lat temu i nie powtarza siê. Obecnie biorê pó³ tabletki concor 1,25.
Wiem, ¿e s± na forum osoby, które dziêki MO pozby³y siê problemów z sercem, dlaczego tak rzadko teraz siê udzielaj±?
« Ostatnia zmiana: 04-06-2013, 09:22 wys³ane przez Amelia » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #84 : 04-06-2013, 15:42 »

Te¿ jestem ciekawa jak to jest z miêsem u sercowców i czy wszyscy powinni go spo¿ywaæ w jednakowej ilo¶ci. Póki co zmuszam siê trochê, ¿eby codziennie je¶æ miêso - kasza z warzywami zdecydowanie bardziej by mi odpowiada³a na obiad. msn-wink
Ja jestem praktycznie pewna, ¿e moje problemy sercowe wynikaj± z napiêæ emocjonalnych, ale wiedza ta wcale mi nie pomaga w wyzdrowieniu. Zawsze mo¿na siê te¿ zastanawiaæ dlaczego to w³a¶nie serce tak reaguje, a nie np. ¿o³±dek.
Mam wra¿enie, ¿e ostatnio serce szaleje jeszcze bardziej zmieniaj±c rytm dziesi±tki razy dziennie naprawdê bez powodu. Dodatkowo znów mam do czynienia z lêkiem napadowym, który skutecznie wzbudza jeszcze wiêkszy niepokój i uniemo¿liwia normalne funkcjonowanie.
Poza ca³ym optymizmem, który kierujê w stronê MO i dalszego oczyszczania, czujê siê aktualnie mocno przygnêbiona tymi atakami i w dodatku trochê zostawiona sama sobie, gdy¿ na niektóre zadane tu pytania nie otrzyma³am odpowiedzi.
Stosujê siê do zaleceñ i cierpliwie czekam na poprawê, ale nadal nie wiem jak radziæ sobie w 'okresie przej¶ciowym' z tak silnymi i uci±¿liwymi dolegliwo¶ciami.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #85 : 04-06-2013, 19:28 »

Widocznie w krwi zalega du¿o ¶luzu, który zamula nam ¿y³y i st±d pewnie te problemy z sercem.
Jakiego znowu ¶luzu, cholera!
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #86 : 04-06-2013, 20:07 »

Mistrzu. Mogê siê myliæ, ale wed³ug niektórych ¼róde³ to w³a¶nie patologiczny ¶luz ¶wiadczy o s³abej kondycji serca. Zak³ada siê, ¿e niektóre pokarmy, w tym mleko, sery, wieprzowina potêguj± wytwazanie ¶luzu. Jakby nie patrzeæ ¶luz w nadmiarze dzia³a toksycznie.
    
« Ostatnia zmiana: 04-06-2013, 20:19 wys³ane przez Amelia » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #87 : 04-06-2013, 20:41 »

Ja tam maj±c kiedy¶ jazdy z sercem, wzi±³em sobie do serca niejedzenie tego badziewia i nie rozumiem Ciê Amelio, po co ten chleb? Jeste¶ ju¿ tyle czasu na Bios³one.

DP niestety nie jestem w stanie kontynuowaæ, bo nie wykluczy³am ca³kiem chleba (synek dobrze go toleruje, wiêc nie cudujê z chlebem na zakwasie).

Z Mistrzem nawet w której¶ audycji mówimy o tym, ¿e nawet jedna kromka chleba niweczy miesi±c zdrowienia. Ty jada³a¶ go w ci±¿y i widaæ po urodzeniu dziecka równie¿. To nawet nie jest stanie w miejscu, tylko cofanie siê.

Poza tym ró¿norodno¶æ Twojego jedzenia powoduje jeszcze wiêksz± niewiadom±, co Ci szkodzi.

Asiu, mo¿e warto zastosowaæ kilkudniow± dietê bezmiêsn±... Mnie taka oczyszczaj±ca dieta postawi³a na nogi. Zauwa¿y³am, ¿e ju¿ kilka dni takiego postu od¶wie¿a umys³ i poprawia nastrój. Jemy du¿o warzyw i kasz, a zamiast miêsa fasolki i gotowane lub pieczone na oliwie ryby. Polecam.

Na jakiej znowu oliwie? Ryby? Przecie¿ to jest dobijanie siebie. Przeczytaj, a jak bêdzie za ma³o, to jeszcze raz. Przecie¿ tu jest logicznie wyja¶nione http://portal.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby.

Po¶ciæ nie mo¿na bez koñca.

Ja nie mia³em problemu, kiedy analizowa³em po zjedzeniu czego zaczê³o szaleæ mi serce, natomiast z miêsa czerwonego, czyli kwasów nukleinowych, t³uszczów nasyconych nie zrezygnowa³em nigdy, bo jak ju¿ budowaæ komórki, to z konkretów.

Sk±d u ciebie wziê³a siê ta szkodliwo¶æ miêsa czerwonego? Chcesz z niego zrezygnowaæ, ¿eby po¶wiêcaæ jeszcze wiêcej energii na zbudowanie dla komórek tego, co mo¿emy pozyskaæ z normalnego, czerwonego miêsa?
« Ostatnia zmiana: 04-06-2013, 20:45 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #88 : 04-06-2013, 21:12 »

Cytat
Ja tam maj±c kiedy¶ jazdy z sercem, wzi±³em sobie do serca niejedzenie tego badziewia i nie rozumiem Ciê Amelio, po co ten chleb? Jeste¶ ju¿ tyle czasu na Bios³one.
Chleb nie jest badziewiem. Mogê go nie je¶æ, ale mam do niego szacunek, choæby przez wzglêdy religijne czy kulturowe.
Ale odpowiadaj±c na Twoje pytanie. Faktycznie bêd±c w ci±¿y, musia³am zrezygnowaæ z niektórych pokarmów, bo mia³am ci±g³e md³o¶ci i mêczy³a mnie niestrawno¶æ. Kromka chleba mi nie szkodzi³a. Teraz zweryfikowa³am swoj± dietê i potraw m±cznych ju¿ nie jem. D±¿ê do zasad zdrowego od¿ywiania.
Cytat
Sk±d u ciebie wziê³a siê ta szkodliwo¶æ miêsa czerwonego? Chcesz z niego zrezygnowaæ, ¿eby po¶wiêcaæ jeszcze wiêcej energii na zbudowanie dla komórek tego, co mo¿emy pozyskaæ z normalnego, czerwonego miêsa?
Chcia³abym, ¿eby by³o to takie proste, jak piszesz, ale ja po miêsie nie czujê siê dobrze. Na chwilê obecn± jest dla mnie za ciê¿kie. Mam tak± nadziejê, ¿e kiedy poprawi siê moje zdrowie, bêdê je mog³a je¶æ codziennie, bo bardzo lubiê.
« Ostatnia zmiana: 04-06-2013, 21:16 wys³ane przez Amelia » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #89 : 04-06-2013, 21:34 »

Jako¶ nigdzie nie znalaz³em, ¿eby sk³adnikiem krwi by³y jakie¶ ¶luzy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aluz_zwierz%C4%99cy
« Ostatnia zmiana: 04-06-2013, 21:36 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #90 : 04-06-2013, 21:36 »

Jako¶ nigdzie nie znalaz³em, ¿eby sk³adnikiem krwi by³y jakie¶ ¶luzy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aluz_zwierz%C4%99cy
Mo¿e maj± na my¶li zagêszczenie krwi.

Chleb nie jest badziewiem.
Jak dla kogo.
« Ostatnia zmiana: 04-06-2013, 21:38 wys³ane przez Scorupion » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.281

« Odpowiedz #91 : 04-06-2013, 22:26 »

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że trzeba umieć słuchać sygnałów płynących z naszego organizmu i nauczyć się mu wierzyć.

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mieso#mit_o_gniciu_miesa
Zapisane

Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #92 : 05-06-2013, 11:32 »

Amelio, zgodzê siê, ¿e wieprzowinê nale¿y w takiej sytuacji ograniczyæ, jednak d³ugo gotowany rosó³ wo³owy lub cielêcy nie powinien stanowiæ problemu. Nadmierne ograniczenia (w kwestii miêsa), brak konsekwencji w diecie, mog± równie¿ byæ przyczyn± problemów. Problem po spo¿yciu glutenu nie musi byæ widoczny, jednak nie oznacza to, ¿e go nie ma. Pisa³a¶ ostatnio na forum, ¿e synek przeszed³ dwie infekcje. Jestem przekonana, ¿e macie objawy zwi±zane z nietolerancj± glutenu. Przeczytaj:
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna#gluten_-_grozna_lektyna_pokarmowa
Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Czy problemy z sercem nie s± zwi±zane poza diet± z emocjami? Czy nie warto nad nimi pracowaæ? Z drugiej strony odpowiednia dieta, powinna z czasem ustabilizowaæ nasz stan emocjonalny. Wiem, ¿e szczególnie kobiety potrzebuj± znale¼æ formê i czas na wyra¿anie emocji, gdy¿ ich nagromadzenie powoduje blokady, co znacz±co przek³ada siê na stan naszego zdrowia.
Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #93 : 04-09-2013, 10:03 »

Nie tak dawno przesz³am anginê z gor±czk±, oczywi¶cie oby³o siê bez leków. Mój organizm wybra³ zupe³nie now± formê spalania toksyn - gor±czkê. Muszê przyznaæ, ¿e trzy dni gor±czki bardzo zmêczy³y, ale teraz czujê siê lepiej. Dzi¶ uda³o mi siê zmniejszyæ dawkê concoru. Bez blokera nie mog³abym funkcjonowaæ, niestety bardzo ciê¿ko z niego zrezygnowaæ. Zaraz po za¿yciu leku robiê siê zmêczona, senna i bez energii, ratujê siê s³ab± kaw±.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #94 : 04-09-2013, 10:46 »

Cytat
Dzi¶ uda³o mi siê zmniejszyæ dawkê concoru. Bez blokera nie mog³abym funkcjonowaæ, niestety bardzo ciê¿ko z niego zrezygnowaæ. Zaraz po za¿yciu leku robiê siê zmêczona, senna i bez energii
Czêsto siê z tym spotykam. Ludzie "bior±" beta-blokery "na serce" i nawet im do g³owy nie przyjdzie, ¿e to przez nie czuj± zmêczenie i brak energii. No bo niby jak? Przecie¿ to s± tylko leki na serce, a nie na zmêczenie. Szkopu³ w tym, ¿e beta-blokery blokuj± receptory beta w komórkach wszystkich miê¶ni, nie tylko miê¶nia sercowego. Dla nich to bez ró¿nicy - napotkaj± na swej drodze receptor beta, to go blokuj±: http://portal.bioslone.pl/praktyczne_zastosowanie_bioenergoterapii
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #95 : 04-09-2013, 11:27 »

Tak, czytałam ww. artykuł. Rozważam przyjazd do Pana, choć dzieli nas chyba z 400 km. Nie wiem, jak jeszcze sobie mogłabym pomóc?
« Ostatnia zmiana: 04-09-2013, 23:24 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #96 : 16-09-2013, 20:17 »

Co nowego Amelio?
Ja, podobnie jak Ty, mêczê siê z objawami i ca³y czas zastanawiam siê co mog³abym jeszcze zmodyfikowaæ.
Odstawi³am co prawda betabloker i nawet nie ci±gnie mnie do niego, ale co z tego je¶li nie jestem w stanie  funkcjonowaæ. Co noc budzê siê z wal±cym sercem, a w ci±gu dnia wiele razy skacze mi puls i ci¶nienie. Tak naprawdê nie mogê wykonaæ prawie ¿adnej czynno¶ci bez nag³ego przyspieszenia têtna.
Wed³ug mnie to efekt silnej nerwicy lêkowej, z któr± nie umiem sobie poradziæ.
A czy Ty odczuwasz te¿ stany lêkowe albo lêk antycypacyjny?
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #97 : 17-09-2013, 11:47 »

Dzięki za zainteresowanie. Niestety mój stan się pogarsza, serducho może już tak nie przyspiesza, ale nie skacze jak u Ciebie. Z rana musze wziąć beta-bloker, bo tętno by nie pozwoliło normalnie funkcjonować. Wczoraj byłam tak słaba, że spędziłam dzień w łóżku. Serce ciapało, a mnie szumiało w głowie. Stanów lękowych jako takich nie mam, choć samopoczucie często mam nie najlepsze. Niestety potwierdzono po raz kolejny u mnie polip na woreczku żółciowym bez innych złógów (polip urósł do 11 mm). Ciągle dostosowuję dietę do swoich potrzeb, MO piję co drugi dzień. Jak widzisz, wieści ode mnie nie są wcale optymistyczne.
« Ostatnia zmiana: 17-09-2013, 19:50 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane
Et
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomo¶ci: 393

« Odpowiedz #98 : 17-09-2013, 15:49 »

A jak Twoje ci¶nienie i puls?
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #99 : 17-09-2013, 17:14 »

Ci¶nienie mam ma³e - najczê¶ciej poni¿ej 100/60. Têtno jest zmienne w zale¿no¶ci od pory dnia, najwy¿sze jest rano, a po tabletce siê normalizuje, có¿ z tego, jak nie mam w ogóle si³y. Zdrowie w rozsypce, ale jest nadzieja na poprawê. W koñcu dziêki MO ju¿ raz uda³o mi siê odstawiæ bloker. Nie chcia³abym zmarnowaæ swojej szansy, trac±c nadziejê po dniu takim jak wczorajszy.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!