Oczyszczanie i bóle kolan

(1/13) > >>

Piotrb111:
Panie Józefie. Od miesiąca czasu moja żona cierpi na bóle pod kolanami w zgięciach nóg. MO pije od ponad 10 miesięcy. Ból wygląda tak, że w momencie ukucnięcia nie może wstać. Normalnie przy chodzeniu nie ma problemu. Co to może być i czy to może być efekt MO?

Mistrz:
To może być efekt oczyszczania. Jak najbardziej. Doradzam masaż uciskowy bolących miejsc.

Piotrb111:
OK dziękuję za odpowiedź.

lacky27:
Z czego mogą wynikać bóle kolana oprócz tego, że jest to wynik oczyszczania.

Jeżeli bóle są z przodu pod rzepką, to może to być wynikiem przemieszczania się kaletki (szczególnie podczas klękania), co powoduje podrażnienie rzepki lub kości. Po dłuższym okresie przeradza się to w zapalenie kaletki maziowej (wiem, bo sam to miałem).

Dlaczego kaletka się przesuwa:

1. Może być uszkodzona (kiedyś dawno, niekoniecznie teraz).
2. Mała i zła jakość płynu maziowego w kolanie.
3. Słabe mięśnie dwugłowe uda, a dobrze rozwinięte mięśnie 4-głowe uda.

Jak sprawdzić, czy nie ma podstaw do robienia dalszych badań w tym kierunku.

1. Zgiąć kolano tak jakby się chciało przyklęknąć, ale nie klękać, pozostać minutę w takiej pozycji, a potem wstać. Jeżeli kaletka się przesunie, to pod rzepką jest lekko wysunięta chrząstka, kolano zdrowe nie ma wysuniętej chrząstki zwanej kaletką.

2. Położyć osobę chorą na płasko i położyć dłoń na kolanie tak, jakby się go trzymało. Potem zginać kolano. Jeżeli będzie z nim coś nie tak, to będą wyczuwalne przeskoki i trzaski w kolanie (duże niewielkie nie mają znaczenia).

Jeżeli bóle są z tyłu nogi, to w grę wchodzi tylko problem z łękotką. Przy silnym zgięciu łękotka przemieszcza się i blokuje kolano.

Przyczyny:
1. Uszkodzenie łękotki.
2. Mała i zła jakość płynu maziowego w kolanie - to może działać na różne elementy kolana.

Jak sprawdzić, czy nie ma podstaw do robienia dalszych badań w tym kierunku.

1. Położyć osobę chorą na płasko i położyć dłoń na kolanie tak, jakby się go trzymało. Potem zginać kolano. Jeżeli będzie z nim coś nie tak, to będą wyczuwalne przeskoki i trzaski w kolanie (duże niewielkie nie mają znaczenia) - w tym przypadku w boku kolana od zewnętrznej strony lub z tyłu kolana.

To są pierwsze podstawy do powstawania zwyrodnienia w kolanie.

Jeżeli ból nie minie i będzie narastał, to trzeba zacząć się leczyć na kolano.

Jak się leczyć i jak to sprawdzić u lekarza, to napiszę jak się okaże, że są podstawy z których wynika, że ból to nie efekt oczyszczania.

Mam dużą wiedzę na temat kolan, bo miałem z nimi problemy.

Piotrb111:
Przykro mi, ale to chyba ani jedno, ani drugie, ponieważ ból występuje tylko i wyłącznie przy wstawaniu z potocznie zwanych kucków i pojawił on się nagle na obydwu nogach, więc raczej niemożliwe, żeby nagle żona sobie przestawiła lub wystawiła oba kolana. Ale dzięki za info.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona