Niemedyczne forum zdrowia
19-12-2014, 09:33 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Nieprawid這we kupki u 1,5 rocznego dziecka  (Przeczytany 37472 razy)
Poszukuj帷a

P貫: Kobieta
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzgl璠u na ci庵le pogarszaj帷y si stan zdrowia
Wiedza:
Sk康: Ruda 奸御ka
Wiadomo軼i: 547

« : 25-01-2012, 13:35 »

Postanowi豉m jednak za這篡 w徠ek dla mojego synka, gdy wci捫 borykamy si z problemem bardzo lu幡ych stolc闚.
Opisz dok豉dnie od pocz徠ku:
W ci捫y od篡wia豉m si zgodnie z ZZO, cho jeszcze o nich nie s造sza豉m, ani o Bios這ne, po prostu organizm wybiera to co dobre, mo瞠 troch za du穎 by這 chleba. Przed ci捫 i w trakcie przyjmowa豉m kwas foliowy a w p騧niejszym etapie 瞠lazo. Por鏚 by z nazwy "naturalny", ale 瞠 silne skurcze trwa造 12 godzin przy braku rozwarcia, po這積a "pomaga豉" cz瘰tym masowaniem szyjki, brrr... Nast瘼nie przebicie p璚herza p這dowego, oksytocyna (straci豉m si造 i skurcze usta造) w ko鎍owym etapie i standardowe naci璚ie krocza, nast瘼nie og鏊ne (!) znieczulenie, 瞠by je zaszy. Po znieczuleniu nie mog豉m doj嗆 do siebie do po逝dnia (a urodzi豉m o 3.30) tote dziecko dosta豉m dopiero ok. 13. Nie by這 dokarmiane. Ja dosta豉m do篡lny antybiotyk, czego do dzi nie rozumiem, po wyj軼iu doustny, po tygodniu krwotok, zastrzyk na obkurczanie i kolejna seria antybiotyk闚. Pisz o tym wszystkim bo ca造 czas karmi豉m, oczywi軼ie zapewniano mnie, 瞠 mog. Przez pierwsze dwa miesi帷e synek pr篹y si i p豉ka przy karmieniu, po pierwszych 造kach mleka. Potem min窸o jak r瘯 odj掖, za to obfite ulewania utrzymywa造 si do p馧 roku. Jednak dziecko wspaniale ros這, rozwija這 si, wi璚 by豉m spokojna. P馧 roku tylko na piersi. Potem doda豉m kaszk Sinlac i po kolei wszystkie pokarmy odpowiednio do wieku. Przez 3 miesi帷e (mi璠zy 9 a 12 m..) podawa豉m mleko modyfikowane raz dziennie. W swoim 篡ciu mo瞠 2-3 razy zrobi normalnie wygl康aj帷 kupk. Teraz, rano: pije KB z bananem i np. szpinakiem lub pietruszk zielon, na drugie 郾iadanie: jajecznica lub kie豚aski domowej roboty, obiadek: zupka, mi瘰ko, kasza jaglana lub gryczana, sur闚ki, przek御ka: to jab趾o lub inny owoc, na kolacj: kasza jaglana z owocem na p造nnie i z odrobin 鄉ietanki. Stara豉m si zmienia, modyfikowa, odejmowa, ci庵le to samo. Nie rozumiem, co jest nie tak. Synek by szczepiony do 5 miesi帷a 篡cia z kalendarzem, ale nic ponadto. Od tamtej pory zrezygnowali鄉y ze szczepie. MO nie pije bo budzi si w軼iekle g這dny i nawet, je郵i mu poda豉m musia豉m zaraz da KB. Dwa razy by mocniej przezi瑿iony (w 5 i 9 miesi帷u, potem tylko katary, kt鏎e same przechodzi造), nigdy nie poda豉m antybiotyku, ale syropki od kaszlu i witamin C, Deflegmin tak, bo nie by豉m jeszcze 鈍iadoma, 瞠 to te blokowanie. Nie wiem czy na ten czas mog jeszcze co zrobi czy tylko czeka i liczy na to, 瞠 si to unormuje. Synek nie ma uczule, ma 豉dn sk鏎k tylko ostatnio troch such i mam zamiar k徙a go z olejem winogronowym.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2012, 13:51 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj帷a
Kozaczek
*

MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 1.843

« Odpowiedz #1 : 25-01-2012, 14:44 »

Ja bym zabra豉 jab趾o, kasz zamieni豉 na ry, a co do KB, to dwie cz窷ci pestek z dyni i jedna cz窷c pestek ze s這necznika.
Fabularasa
*

P貫: M篹czyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Sk康: Bydgoszcz
Wiadomo軼i: 384

« Odpowiedz #2 : 25-01-2012, 14:50 »

"Gdy na przyk豉d mamy problem z zaparciami, do koktajlu stosujemy dwie 造磬i siemienia lnianego i po p馧 造磬i pestek dyni i s這necznika, gdy za jest na odwr鏒, bo naszym problemem s zbyt rzadkie stolce, post瘼ujemy na odwr鏒 – do koktajlu stosujemy dwie 造磬i pestek dyni i po p馧 造磬i siemienia lnianego i pestek s這necznika."

Dlaczego zmienia kasz na ry?

Kozaczek
*

MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 1.843

« Odpowiedz #3 : 25-01-2012, 15:03 »

S tacy co sprawdzili i dzia豉 - http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=9036.0
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 670

« Odpowiedz #4 : 25-01-2012, 15:04 »

Czy w kupce s niestrawione resztki, np. kawa趾i jab趾a, warzyw? Czy kupki s zupe軟ie lej帷e czy po prostu rzadkie? I jeszcze jedno - robi je do pieluszki czy na nocniczek, pytam, bo w pieluszce troch inaczej to wygl康a. Czy w kupkach wida 郵uz?
Kalina
*

MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk康: lubuskie
Wiadomo軼i: 744

« Odpowiedz #5 : 25-01-2012, 17:03 »

Cytat
MO nie pije bo budzi si w軼iekle g這dny i nawet, je郵i mu poda豉m musia豉m zaraz da KB.
Mo瞠 warto zmieni por podawania KB, nie jako pierwszy posi貫k, a p騧niej. Jak wod (przegotowan/surow) bierzesz do KB?
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:49 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj帷a

MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzgl璠u na ci庵le pogarszaj帷y si stan zdrowia
Wiedza:

« Odpowiedz #6 : 25-01-2012, 17:21 »

KB podaj jako pierwsze dlatego, 瞠 maluch budzi si bardzo wcze郾ie i to jedyne co mog mu da w 堯瞠czku i jeszcze za郾ie. A druga kwestia jest taka, 瞠 o innej porze nie wypija ju go z takim apetytem. Woda jest filtrowana i dodatkowo przegotowana. Zawsze daj malutko siemienia lnianego. Kupka jeszcze do pieluszki, ale jak par razy upolowa豉m do nocnika to te by budy, raz si cieszy豉m bo by rogalik. Te si zastanawia豉m nad kwesti wygl康u w pieluszce, ale zawsze go myj i przebieram od razu po kupce. I tak jak pisa豉m wcze郾iej kilka razy kupka by豉 zbita, przypomina豉 plastelin, a na co dzie jest po prostu rzadka, nie jest to woda jak przy biegunce tylko taka jakby pasta, ju nie wiem jak to opisa. Aha i czasem jest te tak, 瞠 pierwsza porcja jest zbita, a p騧niej zrobi drug rzadk. Staram si dawa dobrze pogniecione jedzonko, ale jak s drobne kawa貫czki np marchewki to wida je w kupce, no i oczywi軼ie zmielone ziarenka te wida, mimo, 瞠 odcedzam 逝pinki. 奸uzu nie ma, widzia豉m tylko raz, w czasie jak mia silny katar, wi璚 to pewnie normalne bo po造ka flegm. Co do ry簑 to na pewno ma 鈍ietne dzia豉nie przy wirusowych biegunkach, a nie o to chodzi u mojego dziecka. Podawa豉m jaki czas ry zamiast kaszy, ale bez zmian. Ma造 robi 1, maksymalnie 2 kupki dziennie, wi璚 nie mo積a m闚i o biegunce, tyle 瞠 konsystencja nie jest prawid這wa.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2012, 17:27 wys豉ne przez Poszukuj帷a » Zapisane

Poszukuj帷a
Spokoadam

MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
NIA: 08.02.2013
Wiedza:
Sk康: K璠zierzyn Ko幢e
Wiadomo軼i: 767

« Odpowiedz #7 : 25-01-2012, 18:00 »

Te tak mia貫m z dzieciakami, jak zrobi kup to pod szyj. smile Samo przesz這.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:51 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Dopad這 mnie zdrowie.
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #8 : 25-01-2012, 18:21 »

W豉郾ie to chcia豉m "us造sze". Dzisiaj, akurat mia豉m tak pod szyj .(-: A w jakim, mniej wi璚ej, wieku to si ustabilizowa這?
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:52 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj帷a
Spokoadam

MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
NIA: 08.02.2013
Wiedza:
Sk康: K璠zierzyn Ko幢e
Wiadomo軼i: 767

« Odpowiedz #9 : 25-01-2012, 19:03 »

Ustabilizowa這 si w wieku oko這 jednego roku.

Dopad這 mnie zdrowie.
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #10 : 25-01-2012, 19:20 »

No to widzisz, m鎩 ma ju rok i 7 miesi璚y i dalej brzydkie kupy.

Poszukuj帷a
Eso75
*

Wiedza:

« Odpowiedz #11 : 26-01-2012, 07:56 »

Napisz co ja bym zrobi豉, cho熲y po to, 瞠by spr鏏owa czy to co daje. Zamieni豉bym kasz z owocem, dawan przez Ciebie ma貫mu na kolacj, na pulpety mi瘰ne z jajkiem i niewielkim dodatkiem kaszy (瞠by by造 bardziej mi瘯kie) - przyk豉dowo na p馧 kg mi瘰a jedno surowe jajko, troch soli, 2 p豉skie 造磬i kaszy jaglanej, zrobi kulki, ugotowa w posolonej wodzie, mo積a doda jakie zi馧ka typu majeranek, tymianek, do tego starta marchewka z niewielkim dodatkiem jab趾a. Takie co dawa豉bym co najmniej tydzie, a najlepiej trzy. Wysz這by z tego co w rodzaju I etapu DP dla malucha, bez jakich wi瘯szych rewolucji w jego menu. Tym bardziej, 瞠 z regu造 maluchy bardzo lubi pulpety.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 09:54 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #12 : 26-01-2012, 10:22 »

No ma造 lubi mi瘰ko pod ka盥 postaci, tylko wydawa這 mi si, 瞠 na kolacj lepiej w璕lowodany dawa. Ale spr鏏uj. Przez d逝gi czas podawa豉m mu zupki wed逝g Twojego przepisu, dok豉dnie zmiksowane, nie widzia豉m wi瘯szej poprawy, cho mo瞠 czasem by造 bardziej zwarte te kupki. W kt鏎ym momencie smyk si zbuntowa i nie chcia nawet widzie zupek, domaga si tego co my mamy na talerzu i tak po paru pr鏏ach odpu軼i豉m. Ale naprawd przez d逝gi okres czasu wcina je z apetytem.
Jeszcze co o dzi. Rano jeszcze przed KB ju by豉 ogromna kupa (wielkie pranie), wygl康a豉 jak jajecznica i by這 w niej wszystko co wyst瘼owa這 w wczorajszej zupce: kawa貫czki ziemniak闚, marchewka, bia豉 pietruszka. Chcia豉m mu da rozgotowany ry z marchewk, ale zjad tylko 3 造瞠czki i ucieka, wi璚 da豉m tej zupki z ziemniaczkiem (bardzo delikatna), no i nie powiem, zjad jej sporo.

Poszukuj帷a
Eso75
*

Wiedza:

« Odpowiedz #13 : 26-01-2012, 10:42 »

A pr鏏owa豉 kiedy, tak na d逝窺zy czas odstawi w璕lowodany jako przewa瘸j帷 cz窷 posi趾u? Na d逝瞠j to tak powy瞠j tygodnia.
Mnie si wydaje, 瞠 zaczynasz kombinowa w stron hamowania biegunek, a to chyba nie t璠y droga. Jak dla mnie, takie sposoby s dobre na chwil, kiedy np. przed逝瘸 si biegunka spowodowana zatruciem, rotawirusami i istnieje ryzyko odwodnienia. Tw鎩 Maluch ma ci庵貫 rzadkie kupy i to oznacza, 瞠 trzeba szuka przyczyn, nie poprzez chwilowe hamowanie rozwolnienia, tylko poprzez zmian jad這spisu, bo by mo瞠 flora bakteryjna jego jelit jest w nie najlepszym stanie. Spr鏏uj z tym mi瘰kiem na kolacj z warzywami i ograniczeniem na jaki czas wype軟iaczy.
Co do zupek, to mo積a by by這 odrzuci z nich wi瘯szo嗆 kaszy, marchewki i buraka, a robi z przewag mi瘰a, groszku, fasolki, szpinaku itp. - wtedy mo瞠 w mniejszym stopniu powodowa造by rozlu幡ienie kupek. My郵 o "normalnych" zupkach, takich jak jedz doro郵i smile, je郵i tamtych ju nie chce je嗆.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 13:57 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #14 : 26-01-2012, 11:08 »

Tak, to by d逝gi okres czasu, miesi帷 na pewno. A typowo w璕lowodanowa to jest tylko kolacja, do obiadu male鎥o, na og馧 wcina mi瘰ko z warzywami.

Poszukuj帷a
Karola

MO: 01.05.2010
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 31

« Odpowiedz #15 : 26-01-2012, 11:11 »

Mia豉m podobne problemy z kupami u mojego synka. Problemy zacz窸y si po zaszczepieniu go przeciwko rotawirusom, drug dawk, mia wtedy 3 miesi帷e. Po szczepionce uaktywni si szpitalny szczep bakterii, kt鏎ym zara穎no synka po porodzie. Jak ju Klebsiella przesta豉 wychodzi w posiewach, zacz窸y wychodzi inne szczepy - jedno E. coli, drugie E.coli, etc. Jak przesta造 wychodzi bakterie, zacz窸a wychodzi candida: albicans i glabrata. Teraz ju wiem, 瞠 te wszystkie "stworzonka" przez wiele miesi璚y po prostu sprz徠a造 w jelitach ba豉gan po szczepionce. Do ko鎍a drugiego roku 篡cia nie widzia豉m w豉軼iwie ani jednej normalnej kupy, wszystkie by造 lu幡e, jak u Twojego synka. Potem, dla odmiany, ni st康 ni zow康, zacz窸y si straszne zaparcia - i znowu par miesi璚y m瘯i, bo przesz造 w nawykowe zaparcia. Walczy豉m za pomoc MO, diety i koktajli. By造 okresy poprawy, gdy my郵a豉m ju, 瞠 wygrali鄉y, a potem zaparcia i strach przed robieniem kupy powraca造. A pewnego pi瘯nego dnia zdarzy si cud: przyb陰ka豉 si jaka bakteria (albo wirus), synek kilka razy dziennie musia siada na nocniku, kupy bardzo lu幡e i bardzo nieciekawe przez kilka dni. Nauczy si wtedy, 瞠 ich robienie nie boli, odblokowa si i od tamtej pory problem min掖 jak r瘯 odj掖. Dzi ma 3,5 roku, od mniej wi璚ej 10 miesi璚y robi kupy idealne, codziennie lub co drugi dzie. Oczywi軼ie pije MO i koktajle mniej wi璚ej 2 razy w tygodniu (niestety, spowszednia造 mu troch i nie chce pi cz窷ciej, ale my郵, 瞠 dobre i to).
Nawet przy odst瘼stwach od zdrowej diety (chodzi do przedszkola, wi璚 to nieuniknione) nie ma ju 瘸dnych problem闚 z kupami.
Mo瞠 tak瞠 u Twojego synka jakie stworzonka robi w brzuszku porz康ki? B康 konsekwentna i trzymaj si zasad, a wszystko po jakim czasie pewnie si unormuje. Potrzeba pewnie troch czasu - tak by這 u nas. Dzi m鎩 synek jest okazem zdrowia, ma najlepsz frekwencj w przedszkolu - b造skawicznie przechodzi infekcje i wybiera marchewk zamiast ciastka:)

« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 14:02 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Eso75
*

Wiedza:

« Odpowiedz #16 : 26-01-2012, 11:40 »

Tak, to by d逝gi okres czasu, miesi帷 na pewno.

Czyli to ju wypr鏏owa豉. Najpewniej racj ma Karola, tym bardziej, 瞠 Tw鎩 Synu nie ma wzd耩, b鏊闚 brzuszka, pisa豉 chyba, 瞠 ju jest spokojniejszy, o ile dobrze pami皻am.  
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 14:03 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Zosia_
*

MO: nie stosuj ze wzgl璠u na reakcje
Wiedza:
Wiadomo軼i: 984

« Odpowiedz #17 : 26-01-2012, 15:49 »

. Nie rozumiem, co jest nie tak. Synek by szczepiony do 5 miesi帷a 篡cia z kalendarzem, ale nic ponadto.
Co si sta這 po tych szczepieniach, 瞠 zrezygnowali軼ie?
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #18 : 26-01-2012, 17:47 »

Co si sta這 po tych szczepieniach, 瞠 zrezygnowali軼ie?
Nic konkretnego si nie sta這, synek od pocz徠ku by bardzo niespokojny, w pierwszych 2 miesi帷ach mia wyra幡e problemy z brzuszkiem, mia du瞠 problemy ze snem, do dzi czasem po kilka razy wybudza si w nocy i trzeba go uspokaja. Jak mia 6 miesi璚y trafi豉m na Bioslone, bardziej ze wzgl璠u na moje problemy. Trafi豉m na w徠ek o szczepieniach i tak zacz窸am dr捫y temat. Nast瘼ne szczepienie mia這 by po roczku: odra, 鈍inka, r騜yczka. Wiele z貫go o tej szczepionce s造sza豉m i uzna豉m, 瞠 te choroby przechodzili鄉y, a moja mama odr i to szczepienie nie jest mu potrzebne. W miar zag喚biania si w temat, zrezygnowa豉m ze szczepie w og鏊e. To co pisze Karola daje do my郵enia, ja jestem prawie pewna, 瞠 to szczepienia zrobi造 sporo zamieszania w jelitach naszych dzieci. Tak, od jakiego czasu synek jest spokojniejszy. W豉軼iwie sko鎍zy造 si problemy z zasypianiem, grzecznie si k豉dzie i opowiada. W dzie zasypia przy zabawie, ale budzi si z okropnym p豉czem i tylko jakie picie jest wstanie go uspokoi, dalej nie chce si przytula i bije mnie po twarzy jak tylko chc go przytuli. Ucz go, 瞠 trzeba g豉ska delikatnie i czasem to robi, ale trzeba uwa瘸 bo mo瞠 nagle zrobi zamach i... raz krew mi si z nosa pola豉 (-:.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 17:53 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj帷a
Karola

MO: 01.05.2010
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 31

« Odpowiedz #19 : 26-01-2012, 19:03 »

Zdarzy這 mi si raz bra antybiotyk, jeszcze kiedy karmi豉m (mia豉m powa積y problem z z瑿em m康ro軼i). By to oczywi軼ie antybiotyk dozwolony podczas karmienia piersi - mia przenika do mleka tylko w 郵adowych ilo軼iach. Odstawi豉m po dw鏂h dniach, bo synka przeczyszcza這 kompletnie (mimo 瞠 by ju wtedy du篡 i nie karmi豉m go cz瘰to) - jedzenie przelatywa這 przez niego w niezmienionej postaci. Przekona豉m si wtedy, jakie to straszne 鈍i雟two. My郵, 瞠 to szczepionki i tamta antybiotykoterapia mog造 naba豉gani Twojemu synkowi w brzuszku. Nasze historie s zreszt podobne: prze篡豉m podobny, zmedykalizowany por鏚, poporodowy krwotok, nie zaszczepi豉m synka przeciwko odrze, 鈍ince i r騜yczce i nie zamierzam szczepi na nic wi璚ej. Najwa積iejsze, 瞠 nas o鈍ieci這 smile. B康 dobrej my郵i, b康 konsekwentna. Nie ma dr鏬 do zdrowia na skr鏒y - trzeba by konsekwentnym, dochodzenie do zdrowia mo瞠 troch potrwa, nawet u ma造ch dzieci.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 19:34 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!