Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kuchnia od kuchni  (Przeczytany 49797 razy)
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #40 : 08-05-2015, 21:18 »

A u mnie jadamy rosół z pokrojonymi warzywami z zupy (marchew, pietruszka, seler, kapusta, kalarepa, kalafior, por) i kluseczkami wątrobianymi lub mięsnymi z drobiu (ugotowanymi osobno!). Jak zatęsknimy bardzo za makaronem, to gotuję nitki kukurydziane.
Zapisane
Lekarz
***


Offline Offline

MO: 05.2015
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #41 : 15-06-2015, 21:11 »

Odnośnie kiszonek - robię sobie ostatnio tak na bieżąco ogórki kiszone ale za każdym razem tak na 2 czy 3ci dzień pojawia się pleśń na wierzchu. Zbieram ją i jem tam ogórki bez problemu

Wiem, że to stary post, ale może jakiś świeżak przeczyta i pomyśli że też tak zrobi, a jest jeden problem z takimi ogórkami, że mogą być w nich egzotoksyny wytwarzane przez pleśń, więc odradzałbym jedzenie ich. Egzotoksyny oczywiście łatwiej przejdą do wody, ale ogórki też mogą być skażone.

Żeby nie było off topu to polece swój zestaw codzienny:Wiadomo najpierw MO, po ok 1h KB i  Śniadanie czyli omlet albo jajecznica albo gotowane jajka na maśle, a do tego świeża surówkaz oliwa z oliwek. Jaja z rana muszą być smile Węglowodanów poza surówką i cebulą w jajecznicy z rana nie jem, bo ich nie potrzebuje.
Obiad to tłuste mięso (np. karkówka, żeberka), surówka i ziemniaki lub kasza gryczana
Na kolacje najchętniej jem wątróbke na smalcu z cebulką i surówką
Jak mam dużo wysiłku fizycznego to jeszcze jem porcje węglowodanów w postaci kaszy jaglanej lub gryczanej na kolacje
KB wypijam najczęściej przed śniadaniem i przed kolacją. Jak mam wolne to też przed obiadem smile

Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!