Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 11:05 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Reakcje po koktajlu b³onnikowym  (Przeczytany 42155 razy)
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #20 : 07-04-2015, 12:08 »

Cytat
w³oski doktor stwierdzi³ u mnie uchy³ki w esicy i zakaza³ wszystkiego co ma drobne pesteczki. A koktail posiada takie drobinki, które mog± zapychaæ te uchy³ki. Co o tym s±dzicie?

W³a¶nie Gosia, u mnie te¿ podejrzewa siê uchy³ki i dlatego dopóki pi³am KB z niezmielonymi na py³ ziarnami babki i siemienia to cierpia³am na b. silne skurcze jelit. My¶lê wiêc, ¿e b.wa¿na jest py³owa konsystencja zmielonych ziaren, wtedy chyba nic nam nie grozi, ale raczej nie przesadza³abym z ilo¶ci± zmielonych ziaren. 
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #21 : 07-04-2015, 12:30 »

A to nie jest tak, ¿e bardzo drobne zmielenie ograniczy jedn± z funkcji KB:
Wa¿nym dla nas sk³adnikiem pestek s³onecznika s± tak¿e jego zmielone ³upiny. S± one b³onnikiem, tak samo jak ³upiny dyni, wiêc nawzajem ¶wietnie siê uzupe³niaj±. Wespó³ dzia³aj± niczym ostra g±bka ¶cieraj±ca i wch³aniaj±ca z³uszczony nab³onek ze ¶cian jelit, zgêstnia³y patologiczny ¶luz obklejaj±cy ¶cianê jelita cienkiego
Nie wiem, tylko pytam, nie wiem jak zale¿ne jest to od rozdrobnienia.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #22 : 07-04-2015, 12:58 »

Wydaje mi siê, ¿e b. drobne rozmielenie nasion ograniczy w jakim¶ stopniu funkcjê ¶cieraj±c± KB. Dlatego jak wspomnia³am, w tej b. rozdrobnionej konsystencji zalecane jest raczej dla ludzi o powa¿nych problemach z jelitami, którzy w innej wersji nie mogli by w ogóle stosowaæ KB. Inni nie musz± siê tym przejmowaæ i tak drobno mieliæ i wtedy funkcja ¶cieraj±ca i wch³aniaj±ca z³uszczony nab³onek zostanie zachowana.
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #23 : 07-04-2015, 13:08 »

A nie mo¿e byæ tak, ¿e wystêpuje reakcja alergiczna na który¶ sk³adnik przez nie zagojone jeszcze jelita?
Wszystko fajnie a jak z koktajlami b³onnikowymi w diecie monoteamtycznej z czym je robiæ ? Bo chyba nie z ziemniakiem biggrin Czy mo¿e wogule nie piæ koktajli podczas diety ? Ewentualnie móg³bym siê zmuszaæ i piæ same zmielone ziarnka ale nie bêdzie to zbyt smaczne.

W diecie monotematycznej nie ma KB. Je¿eli Ciebie nie uczuluj± pestki to dobierasz sk³ad koktajlu indywidualnie, tak by nie szkodzi³.
Nikt tu nie napisa³, ¿eby drobniej mieliæ.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #24 : 07-04-2015, 14:08 »

Cytat
A nie mo¿e byæ tak, ¿e wystêpuje reakcja alergiczna na który¶ sk³adnik przez nie zagojone jeszcze jelita?

Trudno co¶ powiedzieæ, bo to sprawa indywidualna. U mnie wszystkie drobne, niezmielone na py³ ziarenka, nawet babki jajowatej, czy siemienia  powoduj± straszne skurcze jelit i by³am po prostu zmuszona je b. dok³adnie zmieliæ. Ale jak kto¶ tych problemów nie ma - to oczywi¶cie powinien stosowaæ oryginaln± wersjê KB, bez modyfikacji.  
« Ostatnia zmiana: 07-04-2015, 14:25 wys³ane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #25 : 07-04-2015, 14:26 »

Cytat
ale raczej nie przesadza³abym z ilo¶ci± zmielonych ziaren.
My¶lê, ¿e ilo¶æ to tu nie ma znaczenia, poniewa¿ jaka by nie by³a najmniejsza to i tak mo¿e wej¶æ w te uchy³ki i zalegaj±c, spowodowaæ stan zapalny. Moje uchy³ki to nie podejrzenie ale naoczne stwierdzenie m±drego doktora. Tyle tylko, ¿e ja tego nie odczuwa³am i nie odczuwam w ¿aden  sposób a stwierdzenie pad³o jakie¶ sze¶æ lat temu. KB pijê od trzech lat i poza tym, ¿e wypró¿nienie mam ksi±¿kowe to na dodatek jestem nakarmiona na poziomie ka¿dej komórki, nie oddam koktajlu za ¿adne skarby ¶wiata. Misiek, skurcze jelit, to raczej nie maj± wiele wspólnego z uchy³kami. Uchy³ki zazwyczaj znajduj± siê na koñcu jelita grubego i spowodowane s± najczê¶ciej zaparciami. Dlatego nie daj sobie wmówiæ uchy³ków, tak na s³owo doktora. To wykazuje kolonoskopia a wynik koñcowy zale¿y od interpretacji badaj±cego. A mo¿e to nastêpna wymy¶lona choroba? Zauwa¿y³am, ¿e tu we W³oszech, ka¿da osoba, niezale¿nie od wieku, po zrobieniu kolonoskopi ma stwierdzone uchy³ki.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #26 : 07-04-2015, 14:49 »

Cytat
Zauwa¿y³am, ¿e tu we W³oszech, ka¿da osoba, niezale¿nie od wieku, po zrobieniu kolonoskopi ma stwierdzone uchy³ki.

Haaa, a ja my¶la³am, ¿e w tym piêknym s³onecznym kraju konowa³y s± uczciwsze i lepiej wykszta³cone, bo nasze krajowe s± chyba najgorsze ze wszystkich?! Smutny
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #27 : 07-04-2015, 15:53 »

Wiedzê to oni maj± tak± sam±, co do uczciwo¶ci to mo¿e trochê lepiej, poniewa¿ s³ó¿ba zdrowia jest lepiej zorganizowana co uniemo¿liwia naci±gactwo. Ale spo³eczeñstwo jest o wiele bardziej ni¿ my Polacy, omamione i og³upione i podporz±dkowane. Robi siê obligatoryjnie ró¿ne badania z których nic nie wynika ale pañstwo p³aci i tak trzeba, bo dba o swoich obywateli. I wiara w cudowny antybiotyk, który na wszystko pomo¿e i strach przed cholesterolem. Jedno co mi siê podoba to, ¿e nie szczepi± przed operacj± przymusowo na ¿ó³taczkê. Szkoda mówiæ, my Polacy tak ³atwo siê nie damy, wsadziæ w ramki pacjent, jak W³osi, mam tak± nadziejê.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #28 : 07-04-2015, 18:18 »

Cytat
Ale spo³eczeñstwo jest o wiele bardziej ni¿ my Polacy, omamione i og³upione i podporz±dkowane. Robi siê obligatoryjnie ró¿ne badania z których nic nie wynika ale pañstwo p³aci i tak trzeba

Nic dziwnego Gosiu, W³osi nie maj± w³oskiego odpowiednika Bios³one...smile

A tak serio - to niezwykle radosny, nabuzowany pozytywn± energi± naród, o wyrafinowanym gu¶cie i mi³o¶ci do wszelkich przejawów piêkna.  
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #29 : 07-04-2015, 20:59 »

Tak, to trzeba przyznaæ. S³oñce swoje robi.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #30 : 08-04-2015, 09:35 »

Tak, genialny. Jednak nie nazwa³abym go przeczyszczaj±cym ale raczej reguluj±cym pracê jelit.
Ja pijê KB sk³adaj±cy siê z siemienia, s³onecznika, dyni, ostropestu, sezamu i maku, naprawdê dzia³a cuda. Ale niekiedy zastanawiam siê czy dobrze robiê, poniewa¿ w³oski doktor stwierdzi³ u mnie uchy³ki w esicy i zakaza³ wszystkiego co ma drobne pesteczki. A koktail posiada takie drobinki, które mog± zapychaæ te uchy³ki. Co o tym s±dzicie?
Jak pisa³a¶ w innym po¶cie w³oskie doktory lubuj± siê diagnozowaniu czego¶ w jelitach, wiêc nie ma co ich s³uchaæ co do szczegó³ów.
Jak siê po³±czy dwa artyku³y Mistrza, poni¿ej cytowane, to robi siê jasno¶æ w temacie.
Cytat
Niedobór substancji od¿ywczych, zw³aszcza witamin i minera³ów, skutkuje powstawaniem w organizmie komórek nie w pe³ni ukszta³towanych, czyli szybko zu¿ywaj±cych siê, a to z kolei wymusza coraz czêstsz± ich wymianê i – co za tym idzie – coraz liczniejsze nad¿erki w nab³onku. Mamy wiêc do czynienia z zamkniêtym krêgiem, z którego wyj¶æ nijak nie mo¿na, zw³aszcza gdy uwierzy siê w zapewnienia propagandy medycznej przekonuj±cej nas, ¿e jedynym wyj¶ciem w przypadku choroby jest wizyta u lekarza, wykonanie serii badañ, postawienie diagnozy, no i oczywi¶cie przepisanie leków uszkadzaj±cych delikatny nab³onek jelitowy. Ale przecie¿ ów zaklêty kr±g mo¿emy przerwaæ sami bior±c swoje zdrowie we w³asne rêce. A warunkiem osi±gniêcia sukcesu jest usuniêcie nad¿erek przy pomocy mikstury oczyszczaj±cej
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/powstawanie-nadzerek
Cytat
Dobrym wyj¶ciem, adekwatnym do rzeczywisto¶ci, w której przypad³o nam ¿yæ, jest systematyczne uzupe³nianie substancji brakuj±cych w naszym po¿ywieniu. Nie chodzi bynajmniej o tak zwane naturalne suplementy diety w pigu³kach – produkowane w fabrykach, a wiêc martwe. Nam chodzi o substancje ¿ywe – zawarte w ¶wie¿ych owocach i warzywach, a tak¿e w zachowuj±cych zdolno¶æ kie³kowania ziarnach (co stwierdzamy przeprowadzaj±c test na kie³kowanie)*. Takim naturalnym uzupe³nieniem po¿ywienia jest koktajl b³onnikowy.
http://portal.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #31 : 08-04-2015, 12:03 »

Tak jest, dlatego nie oddam KB za ¿adne skarby ¶wiaty. Ale wydaje mi siê, ¿e uchy³ki nie znikn± nigdy bo to nie to samo co nad¿erki, chcia³abym siê myliæ, mo¿e Mistrz siê wypowie?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #32 : 08-04-2015, 12:17 »

Uchy³ki powstaj± na skutek os³abienia ¶luzówki, tote¿ po jej wzmocnieniu istnieje szansa, ¿e ust±pi±.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #33 : 08-04-2015, 13:38 »

Po wczorajszym spo¿yciu KB, takiego jak napisa³em wy¿ej, o godzinie 6:30 rano, dopiero teraz mnie powoli przestaje boleæ brzuch. Jak przestanie ca³kiem to spróbujê po jednym sk³adniku ¿eby zobaczyæ, co mi to robi.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #34 : 08-04-2015, 14:55 »

Wydaje mi siê, ¿e b. drobne rozmielenie nasion ograniczy w jakim¶ stopniu funkcjê ¶cieraj±c± KB. Dlatego jak wspomnia³am, w tej b. rozdrobnionej konsystencji zalecane jest raczej dla ludzi o powa¿nych problemach z jelitami, którzy w innej wersji nie mogli by w ogóle stosowaæ KB. Inni nie musz± siê tym przejmowaæ i tak drobno mieliæ i wtedy funkcja ¶cieraj±ca i wch³aniaj±ca z³uszczony nab³onek zostanie zachowana.

Przecie¿ mistrz napisa³:

"Krok pierwszy: Do m³ynka do mielenia nasion (lub m³ynka do kawy) wsypujemy po ³y¿ce sto³owej:

    nie³uskanych pestek dyni,
    nie³uskanych pestek s³onecznika,
    siemienia lnianego.

Nastêpnie ca³o¶æ mielemy na drobny proszek."

Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #35 : 11-04-2015, 16:16 »

Od wczoraj testowa³em po kolei sk³adniki tego, co pijê w KB,
zmieli³em drobno mak i wypi³em, nie by³o ¿adnych reakcji,
po kilku godzinach pestki dyni, tak¿e nic,
tak samo s³onecznik, pó¼niej siemiê, nastêpnie konopie a potem ostropest.
W ¿adnym przypadku nie by³o jakichkolwiek negatywnych reakcji.
Mo¿e rzeczywi¶cie, wcze¶niej nie dok³adnie mieli³em, bo teraz robi³em to d³u¿ej.



Dlaczego wierszem?
« Ostatnia zmiana: 12-04-2015, 09:52 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 448

« Odpowiedz #36 : 11-04-2015, 16:29 »

W³a¶nie, ca³y dowcip polega tu na b. dok³adnym zmieleniu ziaren, aby nie podra¿nia³y one chorego jelita.
Zapisane

Szukaj wyja¶nienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #37 : 21-04-2015, 09:54 »

No i okazuje siê, ¿e od czasu gdy zacz±³em piæ KB, ju¿ ponad 2 lata, to robi³em to chyba trochê ¼le.
Nie mieli³em ziaren dok³adnie i czêsto bola³ mnie brzuch a my¶la³em, ¿e to oczyszczanie i ¿e tak ma byæ, nie zwraca³em uwagi na ma³e kamyczki czy co¶ podobnego, co nie mieli³o siê w m³ynku tylko stuka³o o niego, lecz po prostu to po³yka³em.
Teraz gdy mielê dok³adnie, wypluwam to, czego nie daje siê pogry¼æ, to moje jelita, jak mi siê wydaje, s± tak czyste, ¿e gdybym mia³ do³±czone do nich p³uca to móg³bym gwizdaæ odbytem.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #38 : 21-04-2015, 12:42 »

Taki "szpec" jak Ty, to i bez pod³±czonych p³uc da radê.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Pawe223
***


Offline Offline

MO: 01 01 2015
Wiadomo¶ci: 3

« Odpowiedz #39 : 22-04-2015, 00:28 »

Ja po koktajlu mia³em bardzo mocny ból brzucha. Pó¼niej zrobi³y mi sie plamy na szyi, nie wiem czy za s³abo zmieli³em, albo to jakie¶ uczulenie. U¿y³em siemienia dyni i s³onecznika.  
« Ostatnia zmiana: 22-04-2015, 07:49 wys³ane przez Agata » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!