Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepis na wykonanie octu jabłkowego  (Przeczytany 41448 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« : 21-05-2012, 20:05 »

Przepis na ocet jabłkowy został zmodyfikowany. Na portalu wiedzy jest aktualny przepis.
http://www.portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy

Przepis: Jabłko należy umyć, dokładnie wytrzeć i odkroić ewentualne miejsca nadpsute, czyli wszelkie przebarwienia, a następnie obrać i zjeść lub użyć do wykonania koktajlu błonnikowego albo do innych celów kulinarnych.

Skórki z obranego jabłka włożyć do półtoralitrowego (ewentualnie litrowego) zakręcanego słoika, następnie słoik zakręcić i wstawić do lodówki. Tak samo postępujemy z innymi jabłkami, aż uzbiera się tych obierek około ¾ słoika (licząc od dna do miejsca, w którym słoik zaczyna się zwężać). Wówczas słoik napełniamy posłodzoną wodą do miejsca przewężenia słoika, ponieważ większy poziom wody spowodowałby zmniejszenie powierzchni, a więc mniejszy dopływ tlenu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania bakterii octowych, które są bakteriami tlenowymi.

Do posłodzenia używa się jedną łyżkę stołową cukru na szklankę wody, ale ilość ta zależna jest od smaku jabłek – jabłka słodkie wymagają mniej cukru, natomiast jabłka kwaśne więcej. Prawidłowo posłodzony ocet powinien mieć przyjemny słodkawo-kwaśny smak, a prawidłowo wykonany także przyjemny zapach świeżych jabłek. Innymi słowy: ocet jabłkowy powinien być pachnący i smaczny.

Napełnionego wodą słoika nie zakręcamy, lecz przykrywamy gazą, na którą należy nałożyć gumkę lub obwiązać sznurkiem, by utrzymała się na słoiku. Następnie słoik odstawiamy w ciemne i ciepłe miejsce, a po czternastu dniach odcedzamy gotowy ocet jabłkowy, który należy przelać do butelki z ciemnego szkła.

Zalecenia techniczne: Typowym problemem w produkcji octu jabłkowego sposobem domowym jest pleśń, która wprawdzie nie wpływa na walory zdrowotne produktu, ale obniża jego walory zapachowe i smakowe. Przyczyna spleśnienia octu może tkwić w źle oczyszczonych skórkach jabłek, w których pozostały zarodniki pleśni, ale zdarza się to raczej rzadko. Najczęściej przyczyną spleśnienia octu jest pleśnienie obierek jabłek wystających ponad powierzchnię wody. Dlatego co dwa, trzy dni należy zdjąć gazę przykrywającą słoik i na chwilę zanurzyć wystające obierki, spłukując z nich pleśń.

Praktycznym rozwiązaniem jest wycięcie z plastikowej siatki (na przykład z sitka) krążka o średnicy nieco większej od średnicy słoika, która po włożeniu do słoika nie dopuści do wynurzenia się obierek jabłek. Zamiast plastikowej siatki można użyć patyczków, które powinny być nieco dłuższe od średnicy słoika, dzięki czemu będą w stanie utrzymać obierki jabłek w zanurzeniu.




Stosunkowo często na powierzchni octu pojawia się dwu-, trzymilimetrowy białawy kożuch. Jeśli nie ma on charakterystycznego zapachu pleśni, to jest to objaw prawidłowy, ponieważ ów kożuch tworzą bakterie octowe.

Ocet jabłkowy sam w sobie jest konserwantem, toteż jego przechowywanie nie wymaga warunków chłodniczych. Można go przechowywać w temperaturze pokojowej, chroniąc przed światłem.


O occie jabłkowym warto poczytać jeszcze tu http://portal.bioslone.pl/nieoceniony_i_niedoceniony_ocet_jablkowy.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2016, 21:44 wysłane przez Gloria » Zapisane

Kiciorniczka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: maj 2013
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #1 : 08-04-2015, 17:48 »

K'lara, wytłumacz mi proszę, jeśli mam drożdżycę, a może nawet grzybicę, bo nie umiem się jeszcze dobrze zdiagnozować, to nie mogę spożywać cukru. Jednocześnie znalazlam przepisy na zastosowanie OJ w grzybicach. Jak to jest możliwe? Może ja czegoś nie rozumiem do końca.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2015, 11:45 wysłane przez Agata » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #2 : 08-04-2015, 20:30 »

Ocet jabłkowy nie zawiera cukru.
Zapisane

I'm going through changes
Luka.83
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #3 : 26-09-2016, 18:30 »

Mam pytanie, czy tak wykonanym octem jabłkowym mogę przemyć córce ręce, niestety ma egzeme i nie chcę jej zaszkodzić.


Kolejny już raz piszesz "egzeme" zamiast "egzemę" confused
//ArtComp
« Ostatnia zmiana: 26-09-2016, 20:01 wysłane przez ArtComp » Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #4 : 26-09-2016, 20:05 »

Mam pytanie, czy tak wykonanym octem jabłkowym mogę przemyć córce ręce, niestety ma egzeme i nie chcę jej zaszkodzić.

Jeżeli nawet nie masz kupionych/pożyczonych książek Mistrza, czytaj Portal wiedzy o zdrowiu.
Masz tam obszerny artykuł nt. octu jabłkowego, w którym masz m.in.:

Cytat
Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, by rany tudzież inne zmiany skórne odkażać środkami zabijającymi wszelkie żywe komórki, a więc nie tylko komórki drobnoustrojów, ale także komórki odkażanej tkanki, co z kolei przysparza martwiczych komórek będących pożywką dla bakterii ropnych i pasożytów. Ten kij ma po prostu dwa końce. Ocet jabłkowy zabija tylko komórki nieacidofilne, czyli nieprzystosowane do życia w podłożu kwaśnym. Pozostają jeszcze ewolucyjnie związane z nami drobnoustroje symbiotyczne i komensalne, które są acidofilne i są oportunistami, a więc potencjalnymi patogenami. Ich ocet jabłkowy nie zabija, ale nie pozwala im się rozmnażać. To w zupełności wystarczy, by organizm najpierw zastrupił, a w końcu zabliźnił ranę bądź inną zmianę skórną.

Kolejnym więc razem zamiast pisać kolejną wiadomość, przeczytaj lepiej kilka artykułów, bo po to one tam właśnie są, żeby wyeliminować pytania, na które tam można znaleźć odpowiedzi...
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!