Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepuklina pępkowa  (Przeczytany 59048 razy)
Tomekw
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 56
MO: 01.11.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #20 : 23-10-2014, 23:03 »

Co z przepukliną pępkową u dorosłych, czy może się samoistnie wchłonąć, czy przyczyną takiej przepukliny może być np. zbyt duże napięcie w jamie brzusznej spowodowanej otyłością, czy wystarczy zrzucić trochę kilogramów i przepuklina zniknie, czy zostaje tylko leczenie chirurgiczne. Podobno przepuklina rożnych organów czy części ciałe jest bardzo powszechnym schorzeniem, występującym u ludzi w różnym wieku.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #21 : 24-10-2014, 07:08 »

Przeważnie operacja, ostatnio modne jest zaszywanie siatki. Ale znam też przypadek, że chirurg po prostu wepchnął niewielką przepuklinę i jest git.
Uwaga, jak uwięźnie może być niebezpiecznie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #22 : 24-10-2014, 09:52 »

Obrazowo, przepuklinę można przyrównać do worka jutowego pełnego ziaren. Dziura w tym worku to właśnie przepuklina, z tym że mogą być dwa rodzaje tych dziur. Jedna z nich jest spowodowana popękaniem nici, co w przypadku przepukliny brzusznej przekłada się na popękanie włókien i/lub rozcięgien powłoki brzusznej. W tym wypadku dziurę należy zszyć albo nałożyć łatkę.

Są też dziury w worku jutowym spowodowane przesunięciem nici - niby worek cały, a jednak dziurawy. Analogicznie, w przypadku powłoki brzusznej mogą poprzesuwać się włókna mięśniowe i rozcięgna. Taką przepuklinę, wprawną ręką, da się usunąć bez operacji.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #23 : 27-10-2014, 15:18 »

Tak czytam o tej przepuklinie ..... i właściwie zdałam sobie sprawę, że ja też mogę ją mieć. Powyżej pępka mam taką gulkę wyraźnie wyczuwalną i nawet trochę widoczną. Zawsze się zastanawiałam co to jest. Zauważyłam jej pojawienie się po pierwszym porodzie. Nie boli mnie to, ale jest i nie wiem czy to może być niebezpieczne ? Nie pokazywałam tego żadnemu lekarzowi, ale może warto by było ?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #24 : 27-10-2014, 15:34 »

Cytat
Nie boli mnie to, ale jest i nie wiem czy to może być niebezpieczne ?
Cytat
Uwaga, jak uwięźnie może być niebezpiecznie.
No i o co pytasz?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #25 : 12-11-2014, 21:07 »

Wprawdzie nie o przepuklinie, ale o pępku.
Z pępka wysączyło się dziś trochę ropy, było tego na tyle dużo, że poplamiło bieliznę. Potem zaś pojawiła się krew. Co jakiś czas wgłębienie jest przemywane, bo odrobina krwi się pojawia.
Pierwszy raz z czymś takim się spotkałam. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #26 : 13-11-2014, 08:25 »

Mojej córce też ropa z pępka kiedyś wyciekała.

Zacznij od tego fragmentu:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23606.msg169884#msg169884

Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #27 : 13-11-2014, 16:13 »

Tylko że Twoja córka to dziecko, ja już dorosła bardzo jestem.

Nie wiem, czy idę dobrym tropem: nie jem glutenu ze względu na jego nietolerancję. Dzień przed incydentem zjadłam go trochę w mącznym ciastku. Być może ma to związek.
Pępek przemywam wodą utlenioną. Jest znaczna poprawa, krew się już nie sączy tylko odrobina ropy.
Poobserwuję.
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #28 : 13-11-2014, 16:22 »

Tylko że Twoja córka to dziecko, ja już dorosła bardzo jestem.

A dorośli nie mogą maści ichtiolowej stosować?

Należy grubą warstwą nałożyć maść ichtiolową.

Maści powinno się dokładać przez kilka dni, konkretnie do całkowitego wyropienia.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #29 : 13-11-2014, 18:31 »

No mogą, dzięki.:-)
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #30 : 16-07-2015, 08:28 »

Wciąż mam tą gulkę nad pępkiem. Nie boli, ale wiem, że to może być niebezpieczne. Czy powinnam iść pokazać to jakiemuś chirurgowi ? A potem co operacja ?? Jestem przerażona Smutny
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #31 : 16-07-2015, 09:17 »

A potem to już tylko koniec świata, ale zanim nastąpi, wróć się na górę strony i przeczytaj moje i Mistrza posty. Może uda ci się wyciągnąć z nich jakiś wniosek.
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #32 : 16-07-2015, 09:45 »

Czytałam kilka razy. Przewertowałam również internet i poczytałam na temat zabiegów operacyjnych, jak wyglądają i na czym polegają, jakie mogą być powikłania itp. Może obejść się bez operacji tak jak pisał Mistrz, wprawną ręką chirurg może ją usunąć. Wiem, rozumem, że nie dowiem się tego jak nie odwiedzę jakiegoś dobrego chirurga. Pozostawienie tego problemu nie spowoduje jego pomyślnego rozwiązania z pewnością, i może narastać i być zagrożeniem dla życia, tak jak pisałeś, jak uwięźnie, może być niebezpiecznie.
Muszę się przespać z tematem i zdecydować co dalej. Ale i tak się boję operacji Smutny i szpitali.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #33 : 16-07-2015, 09:59 »

Jest to przypadek, gdy potrzebna jest interwencja chirurgiczna i nie kombinuj jak koń pod górę.
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #34 : 16-07-2015, 12:01 »

Rozumem, że muszę iść do tego cholernego lekarza. Dzięki za kopa.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #35 : 16-07-2015, 15:11 »

Przepuklina pojawia się jako niewielki bąbelek obok pępka.
Da się go wcisnąć ale ponownie wychodzi przy niewielkim napięciu brzucha.
Warto poddać się operacji.

(...)

Na wizytę w szpitalu państwowym do chirurga otrzymałem termin za 2 miesiące, zapisałem się, poczekam, po tej wizycie zostanie mi wyznaczony termin operacji.
No ale nie tracąc ducha walki udałem się do prywatnej kliniki, którą moja firma opłaca jako abonament medyczny, kilkadziesiąt złotych meisięcznie.
Wizyta u chirurga w ciągu 4 dni... okej, po wizycie lekarz skierował do szppitala na operację.

No ale to skeirowanie nie jest chonorowane przez NFZ, zatem udałem się do prywatnej kliniki co ma kontrakt z NFZ na operacje przepuklin.
Jeden telefon, mam skierowanie do szpitala na operację, na recepcji zapisano mnie do ich chirurga, który będzei mnie operował na wywiad i skierowania na niezbędne do operacji badania (krew, RTG, ekg, anestezjolog).
Wizyta u chirurga za tydzień.

Po wizycie zostałem zapisany na operację na następny miesiąc!!!

Powiem szczerze, ledwo udało mi się skompletować wszysstkie badania (po godzinach pracy) a już był czas się zoperować.

(...)

Po 28 dniach można jak to określił chirurch wszystko. Basen, biegi, rower, siłownia.
Oczywiście z głową i po malutku, ale można.

Mam wszepioną siatkę na stałe z nićmi co się nie rozpuszczają, niczego nie widać, nie czuć. Jest super.

Polecam zrobić rozeznanie w klinikach prywatnych co mają kontrakt z NFZ, tam mimo, że kilka operacji robią, to jest dużo krócej.
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #36 : 17-07-2015, 12:56 »

Dzięki VVV.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #37 : 08-10-2016, 20:38 »

Mąż został zoperowany na przepuklinę pępkową i kresową przed 12 dniami (prywatnie, rzecz jasna, bo w państwowym szpitalu czas oczekiwania był 8 miesięcy!). Po 7 dobach usunięto szwy zewnętrzne, niby wszystko w porządku, a czuje się nie najlepiej. Jest osłabiony, pobolewa go brzuch od środka w miejscu cięcia (to chyba normalne), a w miejscu wszycia siatki, czyli w formie widocznego kwadratu, pojawił się odczyn zapalny. Miejsce to jest bardzo twarde, czerwone, wypukłe, napięte i bolesne. Tak jest od dwóch-trzech dni. Apetyt słaby, brak gorączki, apatyczny.
Mikstury i koktajli od dnia OP nie pije.
Czy to normalne czy jednak powinien to zobaczyć chirurg?
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #38 : 09-10-2016, 06:49 »

Dzisiaj rano rana otworzyła się i wypłynęło z niej dużo (ok. 50 ml) płynu z małą domieszką krwi, kolor jasno pomarańczowy! Poczuł wielką ulgę w brzuchu, założyłam opatrunek, a płyn nadal się sączy.
Nasuwa się pytanie, czy aby znowu coś nie spartaczyli, czy tak się zdarza?
Jutro mąż idzie do chirurga, który go operował.
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #39 : 09-10-2016, 13:18 »

Często się zdarza, że siatka nie chce się przyjąć. Jak będzie kiepsko to będą musieli ją wyjąć.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!