Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:50 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ci±¿a z zasadami Bios³onejskimi  (Przeczytany 31019 razy)
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« : 27-10-2013, 17:59 »

Jest to moja trzecia ci±¿a, jednak pierwsza, któr± zamierzam przej¶æ zgodnie z zasadami portalu Bios³one. Dlatego te¿ postanowi³am za³o¿yæ w±tek w tym temacie.
 
Stosujê siê do ZZO i pijê KB od oko³o 1,5 roku. Liczê, ¿e dziêki temu mój organizm jest dobrze przygotowany na ci±¿ê. Poprzednie ci±¿e by³y bez ¿adnych problemów i porody mia³am wspania³e. Jedyne do czego mogê siê przyczepiæ to zmiany skórne, które pojawi³y siê na pocz±tku drugiej ci±¿y, a które nasili³y siê po porodzie. Niestety trwaj± do dzi¶ Smutny. Co ciekawe, nigdy nie mia³am problemów z cer±, nawet w okresie dojrzewania. Gluten jem rzadko, mniej wiêcej 1-2 razy w miesi±cu i symbolicznie. Najczê¶ciej jest to ciasto w³asnej roboty, czy ciasteczka ze sklepu. Odk±d pijê KB zmniejszy³o siê zapotrzebowanie na s³odkie, ju¿ nie mam takich napadów, a raczej jest to pewna forma przyjemno¶ci nie stosowana ka¿dego dnia.
Moja dieta nie sprzyja powstawaniom tak licznych zmian skórnych. A mo¿e siê mylê. Przyk³adowe menu to: jajka wiejskie pod ró¿n± postaci±, lub rzadziej w±tróbki, obiad: miêso i do tego surówka, czasem te¿ ziemniaki w symbolicznej ilo¶ci, kolacja: podobnie jak ¶niadanie. W miêdzyczasie pijê KB. Nie za¿ywam ¿adnych suplementów diety. Pijê du¿o wody mineralnej, a teraz w ci±¿y jeszcze wiêcej. Wiêc mo¿e Wam uda siê odgadn±æ co powoduje te zmiany? Do kosmetyczki chodzê systematycznie od kwietnia, poniewa¿ grudki jakie pojawi³y siê pod skór± by³y tak ogromne i nieestetyczne, ¿e nie mia³am wyboru ze wzglêdu na moj± pracê, gdzie wygl±d ma du¿e znaczenie. Nie tyle obawia³am siê tych zmian, ale tego co po nich zostanie, a najbardziej dziur w twarzy. Uwa¿am to za dobr± decyzjê, poniewa¿ rzeczywi¶cie jest du¿o lepiej. Nie ma dziur, jednak ci±gle powstaj± nowe zmiany, ale ju¿ znacznie p³ytsze.

Jestem na pocz±tku ci±¿y, 7 tydzieñ. Mia³am kilka dni md³o¶ci trwaj±cych ca³y dzieñ, raz z samego rana zwymiotowa³am. Obecnie mam problem z jedzeniem miêsa. Jedynie kiedy siê zmuszê to je zjem, ale potem mêczê siê przez ca³y dzieñ. Najchêtniej jad³abym same warzywa, ale to nie jest dobre rozwi±zanie, bo ci±gle jestem g³odna, a po pewnym czasie czujê, ¿e opadam z si³. Próbowa³am ró¿nych potraw by zje¶æ co¶ w miarê tre¶ciwego, nie mêcz±c siê pó¼niej i zauwa¿y³am, ¿e jedynie p³atki kukurydziane z mlekiem krowim (wiejskim) dobrze siê sprawdzaj±. Miewam te¿ ogromn± ochotê na spaghetti, no ale wiadomo, makaron nie jest zdrowy. Odk±d przeczyta³am o ZZO nie jada³am takich potraw. Trochê irytuje mnie to, ¿e to co jest zdrowe od kilku dni mi nie podchodzi, np. kapusta kiszona, któr± uwielbia³am i czêsto spo¿ywa³am, tak samo ogórki kiszone i co wa¿ne miêso i jajka. Z kolei produkty, których unika³am, teraz jako jedyne mogê je¶æ bez konsekwencji pó¼niejszych nudno¶ci czy os³abienia, m.in. jest to chleb i makarony, oraz p³atki kukurydziane. Na razie sobie na nie pozwalam, ¿eby nie pa¶æ z g³odu, oczywi¶cie w mo¿liwie najmniejszych ilo¶ciach. Mam jednak nadziejê, ¿e szybko wszystko wróci do normy. Dzi¶ uda³o mi siê zje¶æ kotleta schabowego i dobrze siê czuje. smile

Kolejn± spraw± jaka mnie nurtuje to jest kwestia badañ. Czy rzeczywi¶cie jest potrzeba wykonywania comiesiêcznie badañ morfologii i moczu? A oprócz tego badañ na HIV, HCV, CMV, Taxoplazma gondii, TSH, CMV, HBS, URS, itp.? Te wszystkie badania mia³am wykonane w poprzedniej ci±¿y i wyniki by³y negatywne. Nawet nie mia³am pojêcia o istnieniu tylu badañ. 
« Ostatnia zmiana: 28-10-2013, 22:40 wys³ane przez Agata » Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 165

« Odpowiedz #1 : 27-10-2013, 18:34 »

A nie próbowa³a¶ odstawiæ jajek na jaki¶ czas? Faktem jest, ¿e s± zdrowe ale nie ka¿dy mo¿e sobie na nie pozwoliæ. To samo z mlekiem, nabia³em. To jeden z wiêkszych alergenów. Ja po nim zawsze mam wysyp pryszczy, nawet znikoma ilo¶æ odt³uszczonego mleka  chocia¿by z czekolady mlecznej dzia³a szkodz±co na mnie. Ciasta mog³aby¶ piec z m±k bezglutenowych, np z kukurydzianej, gryczanej, du¿o teraz jest mo¿liwo¶ci. Co prawda to zapychacze ale skoro nie mo¿esz siê bez nich obyæ to raz na jaki¶ czas mo¿e by nie zaszkodzi³y.
Zapisane

"Normalno¶æ to iluzja. To, co jest normalne dla paj±ka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #2 : 27-10-2013, 18:52 »

Teraz w ogóle nie jadam jajek, bo przez ci±¿e nie dam rady i zmian nie widzê. Nigdy jednak nie mia³am na nic uczulenia. Mleko i nabia³ jad³am bardzo rzadko. Co do ciast to nie jest tak, ¿e nie mogê bez nich ¿yæ, to raczej forma zachcianki, któr± od czasu to czasu spo¿ywam. Wczoraj zrobi³am jab³ecznik ze spor± ilo¶ci± niepryskanych jab³ek, a niewielk± ilo¶ci± ciasta, jednak nie zjad³am ani kawa³eczka, poniewa¿ nie mia³am na niego ochoty. Problem z cer± pojawi³ siê wraz z drug± ci±¿± i by³ dla mnie ogromnym zaskoczeniem.
 Dodam jeszcze, ¿e zdrowie zawsze mi dopisywa³o. Poza zwyk³ymi przeziêbieniami i chorobami wieku dzieciêcego, miewa³am przez krótki czas (okres liceum) migreny, prawdopodobnie spowodowane stresem. Przez ca³e ¿ycie by³am poddana du¿emu stresu, my¶lê ¿e mo¿e to mog³o byæ powodem nasilenia siê tr±dziku (bêd±c w 6 miesi±cu ci±¿y straci³am 22 miesiêczn± córeczkê). Od tego czasu niebawem min± dwa lata, a tr±dzik nadal jest. Choæ wydaje mi siê, ¿e poradzi³am sobie ze stresem.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Sk±d: Miêdzy stolic± a Mazurami
Wiadomo¶ci: 655

« Odpowiedz #3 : 27-10-2013, 20:02 »

Cytat
Miewam te¿ ogromn± ochotê na spaghetti, no ale wiadomo, makaron nie jest zdrowy.
Te¿ czasem miewamy z ¿on±. Testowali¶my z sojowym, ry¿owym ale jedynie kukurydziano-ry¿owy smakowa³ ( i wygl±da³) podobnie do normalnego. Skoro nie przechodzi Ci miêso i brakuje energii, spróbuj raz na jaki¶ czas zrobiæ spaghetti w³a¶nie z makaronem bezglutenowym.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #4 : 27-10-2013, 22:16 »

Beaton polecam przeczytać jaką dietę zaleca Kwiatuszek dla kobiet w ciąży (o ile jeszcze nie czytałaś):
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24294.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=26718.0

Samymi warzywami nie możesz żyć, a skoro nie jadasz za bardzo mięsa, to trzeba zastąpić je innymi produktami. Myślę, że odpowiedzi znajdziesz w linkach.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2013, 23:51 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #5 : 28-10-2013, 07:53 »

Przeczyta³am o diecie zalecanej przez Kwiatuszka i mam nadziejê, ¿e lada dzieñ bêdê siê mog³a do niej zastosowaæ. Czujê siê coraz lepiej i mam nadziejê, ¿e ju¿ niebawem wrócê do mojej miêsnej diety. Spróbujê ju¿ dzi¶. A je¶li siê nie uda wypróbujê przepisy na zupy, bo je w miarê udaje mi siê zje¶æ, zw³aszcza pomidorow±. msn-wink
 
Brer, my¶lê, ¿e zachcianka na spaghetti jest zwi±zana raczej z tym sosem pomidorowym, poniewa¿ pomidory w tym okresie bardzo mi smakuj±. Chêtnie popróbujê z zamiennikami makaronu z bia³ej m±ki.
Dziêki za rady. smile
« Ostatnia zmiana: 28-10-2013, 22:43 wys³ane przez Agata » Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #6 : 28-10-2013, 19:16 »

A co z tymi badaniami? Wed³ug mnie to zupe³nie zbêdne.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #7 : 03-12-2013, 14:12 »

Czy stosowanie ma¶ci z witamin± A (Aksoderm) do pielêgnacji twarzy jest bezpieczna?

Ponoæ w czasie ci±¿y nie wolno stosowaæ ¿adnych preparatów z witamin± A.
Zapisane
KasikKa
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 81

« Odpowiedz #8 : 03-12-2013, 19:48 »

Na stronie producenta nie ma przeciwwskazañ do stosowania tego kremu w ci±¿y:

http://www.gemi.pl/produkt.php?id=136

substancja czynna to:
- Estry witaminy A (Palmitynian retinylu i Octan retinylu) - najtañsze i najs³abiej dzia³aj±ce na skórê formy witaminy A, chwytliwie nazywane przez firmy kosmetyczne 'pro-retinolem', jednak w praktyce w porównaniu z czystym retinolem nie wykazuj± wiêkszego dzia³ania przeciwzmarszczkowego. G³ównie nawil¿aj±, zapobiegaj± ³uszczeniu i rogowaceniu skóry, nat³uszczaj± oraz pe³ni± funkcjê antyoksydantów.

¼ród³o: http://www.biochemiaurody.com/slownik/retinol.html

Ale ja i tak bym nie ryzykowa³a i nie stosowa³a. Mo¿na przecie¿ zast±piæ t± ma¶æ innymi, obojêtnymi preparatami.
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 165

« Odpowiedz #9 : 03-12-2013, 20:52 »

Fragment z ulotki:
Aksoderm
"Ci±¿a i karmienie piersi±:
Nie zaleca siê stosowania leku w ci±¿y z uwagi na brak danych dotycz±cych bezpieczeñstwa jego stosowania; za¿ywanie leku dopuszczalne jedynie, gdy korzy¶æ dla matki przewy¿sza potencjalne zagro¿enie dla p³odu. Witamina A w du¿ych dawkach mo¿e wykazywaæ dzia³ania teratogenne (toksyczne dla p³odu). Przed zastosowaniem leku w okresie karmienia piersi± nale¿y skonsultowaæ siê z lekarzem."
http://chorujena.pl/Leki/3030-Aksoderm
Zapisane

"Normalno¶æ to iluzja. To, co jest normalne dla paj±ka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Ania‬
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Sk±d: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 165

« Odpowiedz #10 : 04-12-2013, 12:37 »

Myślę, że bezpiecznie będzie pielęgnować skórę stosując oleje kosmetyczne/spożywcze bez dodatków. Wiem, że dla dzieci polecany jest olej ze słodkich migdałów, więc dla mamy pewnie też.
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #11 : 16-01-2014, 23:10 »

Ja myjê twarz mieszank± trzech olei, skomponowanych przeze mnie. Obecnie olej rycynowy, jojoba i z li¶cia laurowego. ¦wietnie usuwa makija¿. Nastêpnie nak³adam delikatny krem. Niedawno kupi³am http://allegro.pl/rhea-ozonowana-oliwka-na-tradzik-i-nie-tylko-5ml-i3862750888.html . Poniewa¿ chcê zrezygnowaæ z obecnie stosowanych kremów. Niestety moja twarz od dwóch lat pozostawia wiele do ¿yczenia Smutny Dlatego nie wyobra¿am sobie wyj¶cia bez na³o¿enia podk³adu. Kupi³am podk³ad mineralny http://allegro.pl/podklady-mineralne-kolor-do-wyboru-rhea-i3873384115.html  i ciekawa jestem efektów.

Proszê u¿ywaæ polskich znaków.//W.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2014, 21:56 wys³ane przez Whena » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #12 : 18-01-2014, 08:59 »

Daj znaæ jaki jest ten puder mineralny - z opisu to ¶wietny kosmetyk.
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #13 : 20-01-2014, 09:53 »

Oczywiscie napisze Wam jak sprawuje sie podklad, musi tylko do mnie dotrzec msn-wink
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #14 : 23-01-2014, 18:38 »

Przetestowa³am ozonow± oliwê z oliwy. Niestety nie jestem zadowolona. Skóra jest przesuszona, napiêta. Po na³o¿eniu jej na twarz nie jest mo¿liwe wykonanie makija¿u, gdy¿ zostawia t³ust± warstwê.

Dzi¶ otrzyma³am podk³ad mineralny firmy Rhea i pozytywnie jestem zaskoczona. Nie jest mocno kryj±cy, ale co wa¿ne nie wa¿y siê na twarzy i nie daje efektu maski. Jestem wiza¿ystk± i zawodowo zajmujê siê robieniem makija¿y, dlatego na co dzieñ mam do czynienia z wieloma tego typu produktami. Podk³ad utrzymuje siê ju¿ 6 godzin mimo, ¿e nie by³ utrwalany pudrem, co jest zaskakuj±ce, gdy¿ do tej pory zawsze utrwala³am podk³ad pudrem. Przed na³o¿eniem podk³adu nie nak³ada³am kremu, zamierzam jednak przetestowaæ na ile ³±czy siê z kremem i jak siê pó¼niej utrzymuje. Kupi³am równie¿ korektor mineralny i równie¿ oceniam go pozytywnie. Oczywi¶cie poziom krycia nie jest wysoki, ale ³adnie maskuje i wygl±da naturalnie.
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #15 : 27-01-2014, 23:52 »

Co powiecie na temat tego produktu?

http://rhea.com.pl/sklep/probiotyczny-plyn-rozjasniajacy-miessence-probiotic-skin-brightener-p-247.html

Jako nastolatka nie mia³am problemów z wypryskami. Wszystko siê zmieni³o wraz z drug± ci±¿±, a znacznemu pogorszeniu tu¿ po porodzie. Teraz jest ju¿ du¿o lepiej, jednak wci±¿ pojawiaj± siê wypryski i jest mnóstwo czerwonych blizn. Poniewa¿ problem trwa oko³o 3 lata mam go ju¿ serdecznie do¶æ, zw³aszcza ¿e jest to równie¿ problem który dotyka mojej kariery. Jestem z zawodu wiza¿ystk± i klientki oczekuj± ode mnie perfekcyjnego makija¿u, niestety na takiej skórze jest to niemo¿liwe Smutny
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #16 : 16-02-2014, 21:48 »

Dzi¶ zacz±³ siê 25 tydzieñ ci±¿y (szósty miesi±c). Czujê siê ¶wietnie. I co ciekawe powoli poprawia siê moja cera smile Oczywi¶cie miewam równie¿ dolegliwo¶ci, boli mnie krêgos³up w odcinku lêd¼wiowym, natomiast nie jest to ci±g³y ból, a od czasu do czasu daje o sobie znaæ.
 Zaczê³am równie¿ piæ MO. W pierwszym dniu stosowania mikstury obudzi³am siê z zatkanym nosem przez co mia³am utrudnione oddychanie przez nos i dlatego lekko pobolewa³o mnie gard³o. Przez 4 dni nieustannie ciek³o mi z nosa, a pi±tego dnia by³o po wszystkim. Zatkany nos nie ma nic wspólnego z piciem mikstury, a picie jej nie nasili³o wy¿ej wymienionych objawów.
 Stosujê Kelp i SlowMag poniewa¿ przy zmianie pozycji czy wstawaniu odczuwa³am "ci±gniêcie" w dole brzucha. Nie da³am namówiæ siê na inne preparaty zalecane kobietom w ci±¿y.
 Apetyt wróci³, pocz±tkowo ze zdwojon± si³±, teraz siê unormowa³. Wreszcie wcinam ogórki i miêso smile
 Kupi³am 5 kur niosek na próbê. Kurki ³adnie siê zaaklimatyzowa³y, wiêc w nastêpn± ¶rodê na jarmarku kupiê kolejne 5 a mo¿e nawet 10. W mojej rodzinie uwielbiamy jajka, niestety mamy ograniczony dostêp do wiejskich jaj (20 jaj tygodniowo na 3 osoby).
 Ci±¿a z zasadami Bios³onejskimi jak najbardziej mi s³u¿y biggrin
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #17 : 10-10-2014, 10:05 »

Aby podsumowaæ temat mojej ci±¿y napiszê, ¿e jeste¶my ju¿ 4 miesi±ce po porodzie. Urodzi³am zdrow± i siln± córeczkê. Nie jest szczepiona. Nie ma kolek. Jest spokojna. Piêknie ¶pi i ³adnie przybiera na wadze, karmiona piersi± (od porodu przybra³a 5kg i uros³a 20cm). Polecam ci±¿ê z Zasadami Bios³one smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 10-10-2014, 10:18 »

Te¿ polecam. Osobi¶cie znam sporo takich przypadków, spoza forum. Wszystkie te dzieci s± nadzwyczaj zdrowe, co zaskakuje wszystkich, nawet mnie. 
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!