Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:53 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Leczenie kana³owe mleczaka.  (Przeczytany 13200 razy)
Mmagmma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-08-2008
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 191

« : 11-01-2014, 17:09 »

Dentysta dzisiaj przy próbie plombowania mlecznego zêba u mojej 5 letniej córki stwierdzi³, ¿e konieczne jest leczenie kana³owe. Ma³o bystre by³o moje zachowanie jak patrzy³am na wykrzywiona bólem twarz mojego dziecka. Za³o¿y³ jej "lekarstwo" i za dwa tygodnie co¶ ma robiæ dalej. Teraz my¶lê czy nie i¶æ w poniedzia³ek usun±æ jej tego zêba. Proszê o pomoc w tym temacie.

Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Sk±d: Sk±towni
Wiadomo¶ci: 937

« Odpowiedz #1 : 11-01-2014, 18:18 »

Mój syn raz mia³ usuniêtego mleczaka i (moim zdaniem) to by³ b³±d, poniewa¿ kiedy wyleci mleczak obok, z±b sta³y ma zbyt du¿o miejsca i mo¿e rosn±æ krzywo. Kiedy inny mleczak siê jemu zepsu³, ju¿ nie by³ usuniêty. Stomatolog tylko go przewierci³a, aby ropa mia³a swobodny wyp³yw. Pamiêtam, ¿e syn kiedy budzi³ siê rano, na poduszce by³a plama ¶liny z rop±. Nie ka¿dego dnia oczywi¶cie. Jeszcze kojarzê, ¿e trzeba by³o dbaæ o to, aby posi³kiem nie zatkaæ dziury, ale nie by³o to jakie¶ uci±¿liwe. Wiêcej problemów nie by³o. Z±b naturalnie wylecia³.

Dentysta dzisiaj przy próbie plombowania mlecznego zêba u mojej 5 letniej córki stwierdzi³, ¿e konieczne jest leczenie kana³owe.
Zmieñ dziewczyno konowa³a, bo ten chce Ciebie po prostu naci±gn±æ na kasê.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2014, 19:17 wys³ane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest m±dry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czy¿ Bóg nie obróci³ w g³upstwo m±dro¶ci ¶wiata? (21) Skoro bowiem ¶wiat przez m±dro¶æ swoj± nie pozna³ Boga w jego Bo¿ej m±dro¶ci, przeto upodoba³o siê Bogu zbawiæ wierz±cych przez g³upie zwiastowanie. (1Kor)
Iza38K
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê obecnie, stosowa³am 3 lata
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 131

« Odpowiedz #2 : 11-01-2014, 18:28 »

Potwierdzam, to co napisa³ Dusiu. Mojemu synowi, w czasach, kiedy mamusia na ¶niadanie mu podawa³a zupkê mleczn± z mleka UHT z jakimi¶ chrupkami, te¿ mia³ przygodê z zepsutym mleczakiem. Dentysta mu go zaklei³, ropa podesz³a i przeszli¶my horror. Pojecha³am z synem do dentysty "starej daty". On wywali³ wype³nienie i kaza³ zêba zostawiæ. Z±b, w swoim czasie, wylecia³. Nastêpca wyrós³ zdrowy i bia³y. I tak jest do dzi¶.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2014, 14:27 wys³ane przez Whena » Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-08-2008
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #3 : 11-01-2014, 20:16 »

Z tym, ¿e tu z±b jest rozwiercony do nerwa. Boje siê, ¿e bêdzie j± bola³o podczas jedzenia.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2014, 14:28 wys³ane przez Whena » Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-08-2008
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #4 : 13-01-2014, 20:52 »

Skojarzy³am fakty... M³od± w przedszkolu zaatakowali z rozpêdu fluoryzacj± mimo, ¿e nie wyrazili¶my zgody. Czy to mo¿liwe, ¿e jej siê po tym dwa zêby sypnê³y?! Oby nie wiêcej.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.281

« Odpowiedz #5 : 29-01-2014, 09:32 »

No i co z tymi zêbami? Zrobili¶cie co¶?
Zapisane

Mmagmma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-08-2008
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 191

« Odpowiedz #6 : 16-08-2014, 10:44 »

Tak, za³o¿yli¶my plomby, po kilku miesiacach pojawi³y siê nad zaplombowanymi zêbami kieszenie ropne. Wycisnê³am ropê kilka razy, posmarowa³am srebrem koloidalnym. Póki co spokój. 
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!