Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:27 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Dopad³o go zdrowie i sponiewiera³o  (Przeczytany 233568 razy)
Greyhound
« Odpowiedz #200 : 10-07-2014, 12:28 »

Cytat
sk±d pomys³ ¿eby ich nie ³±czyæ?
Bo wszystko ju¿ by³o, a Pani Doktor za wszelk± cenê musi byæ odkrywcza.

To mi³e ¿e chce byæ oryginalna. Jest tylko kilka szczegó³ów, w jej teoriach które nie trzymaj± siê kupy.
Dieta Optymalna, Lutza i inne na których bazuje to tzw wspó³czesne diety paleo. To do¶æ niefortunne okre¶lenie ale o tym mo¿e innym razem. Intensywny rozwój mózgu nast±pi³ w czasie kiedy zjada³ on wszystkie produkty natury o wysokiej zawarto¶ci bia³ka, które codziennie na swej drodze spotyka³.
Czy¿ wiêc DDP nie jest odwracaniem tego procesu i cofaniem siê w ewolucji? No chyba ¿e celem DDP jest to ¿eby¶my wrócili do beztroskiego ¿ycia w¶ród listowia drzew.

Rozwój organizmu cz³owieka, jego z³o¿ono¶æ sprawi³y ¿e mamy chyba najwiêksze zapotrzebowanie na ró¿norodne sk³adniki od¿ywcze i tego nie da siê przeskoczyæ.
Bez z³o¶liwo¶ci mogê stwierdziæ ¿e ta dieta nie wp³ywa dobrze na umys³. Polemizowa³em nie raz z lud¼mi stosuj±cymi tê dietê wiêc znam to z do¶wiadczenia.
Wiele z twórczo¶ci pani doktor opiera siê na do¶wiadczeniach medycyny akademickiej, która próbuje zast±piæ lub oszukaæ naturê.
Nawet zwolennicy DDP gubi± siê w tym wszystkim z jednego zasadniczego powodu. Pani doktor wyci±ga sk±d¶ swoje teorie nie podaj±c ich logicznego uzasadnienia. Jak co¶ powie to znaczy ¿e tak jest i nie musi tego uzasadniaæ. Fajna fucha.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #201 : 10-07-2014, 12:32 »

Jak zacz±³ siê ten temat o  DDP, to pomy¶la³am, ¿e mój organizm ju¿ dawno wynalaz³  DDP, bo ja nie lubiê ³±czyæ np. jajek z miêsem w jednym posi³ku, chyba, ¿e robiê kotlety mielone. A tak to albo jajka, albo miêso, plus warzywa, ale ¿adnego ³±czenia bia³ek, tak mi podpowiada organizm.

Mo¿e Pani Doktor te¿ tak ma i dlatego uwa¿a, ¿e to dobre dla wszystkich?

Wszystko fajnie tylko ¿eby organizm wykorzysta³ tak± sam± ilo¶æ bia³ka z miêsa to trzeba go zje¶æ wiecej. Przyk³adowo 100 gram jajek i 125 lub 150 gram miêsa w zale¿no¶ci od rodzaju miêsa. To siê mocno k³óci z zaleceniami jak najmniejszej ilo¶ci bia³ka w DDP.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #202 : 10-07-2014, 13:00 »

Rozwój organizmu cz³owieka, jego z³o¿ono¶æ sprawi³y ¿e mamy chyba najwiêksze zapotrzebowanie na ró¿norodne sk³adniki od¿ywcze i tego nie da siê przeskoczyæ.
Nie demonizuj tej ró¿norodno¶ci. Poczytaj tu: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania i tu: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/istota-odzywiania i tu: http://portal.bioslone.pl/niezrozumienie_sensu_odzywiania
Jak dobrze poszukasz bêdzie tam równie¿ o nawadnianiu hehehe.

Cytat
Nawet zwolennicy DDP gubi± siê w tym wszystkim z jednego zasadniczego powodu. Pani doktor wyci±ga sk±d¶ swoje teorie nie podaj±c ich logicznego uzasadnienia.
No to macie co¶ wspólnego, mo¿e st±d ta mi³o¶æ?
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosujê.
Wiadomo¶ci: 415

« Odpowiedz #203 : 10-07-2014, 13:20 »

Jak ju¿ jeste¶my w temacie to czy kto¶ mo¿e mi powiedzieæ dlaczego wg Pani Doktor sezamki i cha³wa  s± produktami, które jedyne nie podnosz± poziomu cukru u cukrzyków.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko m±dro¶æ.
scorupion
« Odpowiedz #204 : 10-07-2014, 13:23 »

Zadaj jej pytanie na meila, chêtnie odpowiada.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #205 : 10-07-2014, 13:52 »

Rozwój organizmu cz³owieka, jego z³o¿ono¶æ sprawi³y ¿e mamy chyba najwiêksze zapotrzebowanie na ró¿norodne sk³adniki od¿ywcze i tego nie da siê przeskoczyæ.
Nie demonizuj tej ró¿norodno¶ci. Poczytaj tu: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania i tu: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/istota-odzywiania i tu: http://portal.bioslone.pl/niezrozumienie_sensu_odzywiania
Jak dobrze poszukasz bêdzie tam równie¿ o nawadnianiu hehehe.

Cytat
Nawet zwolennicy DDP gubi± siê w tym wszystkim z jednego zasadniczego powodu. Pani doktor wyci±ga sk±d¶ swoje teorie nie podaj±c ich logicznego uzasadnienia.
No to macie co¶ wspólnego, mo¿e st±d ta mi³o¶æ?

na pewno przeczytam.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #206 : 10-07-2014, 13:54 »

Jak ju¿ jeste¶my w temacie to czy kto¶ mo¿e mi powiedzieæ dlaczego wg Pani Doktor sezamki i cha³wa  s± produktami, które jedyne nie podnosz± poziomu cukru u cukrzyków.

To jeden z cudów na DDP.
A nie mówi³em ¿e Dr Bednarczyk to bogini? Teraz macie dowody msn-wink
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #207 : 10-07-2014, 14:44 »

Mnie w tym temacie interesuje to sponiewieranie przez zdrowie.
Mnie zdrowie dopad³o do¶æ dawno temu ale po przeczytaniu tytu³u tego w±tku tak sobie my¶lê ¿e teraz nie znam dnia ani godziny kiedy mo¿e mnie sponiewieraæ. Mo¿e u mnie to dzia³a z opó¼nieniem ale za to efekt bêdzie mocniejszy i jak mnie ju¿ sponiewiera to bêdê wygl±da³ jak japoñski ¿o³nierz który przez 50 lat siedzia³ w d¿ungli bo nie wiedzia³ ¿e siê druga wojna ¶wiatowa skoñczy³a.
Zdrowie to jednak cholerne ryzyko.
Zapisane
Sylviapl
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2006-2008, obecnie nie stosujê
Wiadomo¶ci: 14

« Odpowiedz #208 : 05-01-2015, 14:43 »

Ostatnio by³am aktywna na tym forum jak jeszcze by³ Zibi i Gra¿ynka i reszta ... To o czym tu teraz czytam to szok jaki¶ ... porobi³o siê. Jedno powiem ... nie wiem, czy ta polemika mia³a sens. Przykro siê tego czyta. Ja na tym forum zawsze tyle pozytywnej energii odnajdywa³am i motywacji, a po lekturze tych w±tków z waszego rozstania, to a¿ g³owa mnie rozbola³a.  Tyle jadu siê pola³o, a dajcie spokój. Dobrze, ¿e to jak widzê, ju¿ po burzy.
Zapisane

Lepsze jest wrogiem dobrego :-)
scorupion
« Odpowiedz #209 : 06-01-2015, 20:15 »

Cytat
To o czym tu teraz czytam to szok jaki¶ ... porobi³o siê. Jedno powiem ... nie wiem, czy ta polemika mia³a sens.
Nie by³a¶, to i nie wiesz.

Niestety Gra¿yna, mimo stosowania 1000 i jeden sposobów medycyny naturalnej (¿eby nie by³o, ¿e jestem jaki¶ ¶wir...miksturê te¿ pi³a kilka dobrych lat), zachorowa³± na raka. Zdecydowa³a siê, moim zdaniem bardzo s³usznie, na konwencjonaln± metodê leczenia. Pozostaje ¿yczyæ powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #210 : 09-01-2015, 09:50 »

To bardzo przykra wiadomo¶æ, ju¿ od paru miesiêcy nie wchodzê tam na forum. Te¿ ¿yczê zdrowia.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #211 : 09-01-2015, 19:30 »

Jeszcze nie spotka³em osoby wyleczonej z raka za pomoc± metod tak zwanych naturalnych. Te wszystkie pestki, wody tlenione, kapsaicynê i resztê podobnego badziewia mo¿na se wsadziæ. Jak znale¼æ jedn± substancja zabijaj±ca raka, skoro ka¿dy nowotwór jest inny. W internecie czasami zdarza siê napotkaæ relacje osób wyleczonych, ale s± z regu³y zupe³nie niewiarygodne albo bezsensowne, na wzór Krisskrossa.
Natomiast znam kilkan¶cie osób ¿yj±cych z rakiem ponad piêæ lat, które korzysta³y z medycyny akademickiej. Byæ mo¿e bez leczenia te¿ by ¿y³y, byæ mo¿e jest to fakt statystyczny, bo zdecydowna wiêkszo¶æ chorych decyduje siê na taki wariant, tego nie wiem, stwierdzam tylko rzeczywisto¶c.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #212 : 09-01-2015, 22:14 »

Cytat
Jak znale¼æ jedn± substancja zabijaj±ca raka, skoro ka¿dy nowotwór jest inny.

W³a¶nie ogl±dam film o Burzyñskim, który opatentowa³ takie lekarstwo na raka.

https://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM
https://www.youtube.com/watch?v=3tPa95UaRtQ
« Ostatnia zmiana: 09-01-2015, 22:23 wys³ane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #213 : 10-01-2015, 08:40 »

Cytat
"Nowotwór to nie jest jedna choroba, jest 1000 ró¿nych odmian raka. Ró¿ni± siê struktur± genow±, tego siê nie rozpozna pod mikroskopem. Ten sam sposób nie bêdzie dzia³a³ dla wszystkich ludzi, dlatego ka¿d± terapiê trzeba dobraæ indywidualnie. Tego wielu lekarzy nie wie. Ale ju¿ przygotowali¶my specjalne opisy naszych metod, chcemy opublikowaæ je w pismach medycznych. Je¶li to siê uda, my¶lê, ¿e bêdzie to rewolucja w leczeniu nowotworów. Pytanie tylko, jak szybko lekarze zaczn± stosowaæ nasz± metodê – mówi dr Burzyñski i dodaje, ¿e niestety nie wszystkich na razie mo¿na uratowaæ. – Niektórzy chorzy maj± takie geny, na które ¿adne lekarstwa nie dzia³aj±. Ich leczenie wymaga dalszych badañ".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #214 : 10-01-2015, 12:42 »

Odk±d pamiêtam, mniej wiêcej co pó³ roku kto¶ opatentowuje jaki¶ lek na raka...
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #215 : 10-01-2015, 17:53 »

Kiedy¶ spotka³am siê z takim stwierdzeniem onkologa, ¿e te wszystkie przypadki wyleczenia za pomoc± chemioterapii i radioterapii, to s± przypadki z³ego diagnozowania - tam po prostu nie by³o raka.
Nie wiem czy w to mo¿na wierzyæ? Ale na pewno wyleczenie z raka to loteria. Znam wiele osób wyleczonych z raka, którzy mieli niby najgorsz± postaæ histopatologiczn± z wêz³ami itp., a zna³am wiele osób, które mia³y rokuj±ce nowotwory i zmar³y.
Ja osobi¶cie wierzê w cuda, bo wiele ich w medycynie widzia³am, ale kto nie wierzy w cuda, ten musi siê opieraæ o fakty, przypadki czy statystyki.
Jednak jak cz³owiek staje przed tak± diagnoz± wiele siê weryfikuje i najczê¶ciej pokornie s³ucha siê lekarzy. Moja kole¿anka po tej diagnozie powiedzia³a "zrobiê wszystko co mi ka¿±" i zrobi³a, ma wyciête to i owo ale ¿yje ju¿ ponad 2 lata od diagnozy.
Sama nie wiem co bym zrobi³a jakbym tak± diagnozê us³ysza³a? Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #216 : 20-09-2015, 09:46 »

Stefania Kor¿akowska sta³a siê dla mnie wyk³adni± zdrowego jedzenia
Niestety, pani Stefania Kor¿awska zmar³a 29 lipca w wieku 59 lat.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #217 : 21-09-2015, 07:43 »

Niestety, pani Stefania Kor¿awska zmar³a 29 lipca w wieku 59 lat.
To mnie zaskoczy³e¶, szuka³am w Internecie, ale nie ma na co umar³a.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #218 : 29-11-2015, 22:24 »

Cytat
Niestety, pani Stefania Kor¿awska zmar³a 29 lipca w wieku 59 lat.
To mnie zaskoczy³e¶, szuka³am w Internecie, ale nie ma na co umar³a.
Ja te¿ jestem zaskoczona ta wiadomo¶ci±. Zmar³a czy zginê³a w wypadku - kto¶ wie?
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
scorupion
« Odpowiedz #219 : 29-11-2015, 23:01 »

Spotka³em siê z informacj±, ¿e nawrót raka, ale pewno¶ci nie ma.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!