Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plamki na języku po posiłku  (Przeczytany 34866 razy)
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« : 02-08-2014, 23:01 »

Czytałem o wyglądzie języka na portalu wiedzy o zdrowiu jednak trudno mi go przypisać konkretnie do pierwszego lub trzeciego przypadku, jakie jest wasze zdanie? Czy w przypadku zaklasyfikowania wyglądu języka do konkretnej "grupy" należy postępować w określony sposób? Czy miejsce występowania tych przekrwionych plamek w białej otoczce ma jakieś znaczenie?

Reakcja tego typu występuje na konkretne produkty, które po dotarciu do żołądka również wywołują różnego rodzaju pieczenia czy pobolewanie - czy powinienem zatem traktować te oznaki jako swego rodzaju system wczesnego ostrzegania?

Dołączam zdjęcie:
« Ostatnia zmiana: 02-08-2014, 23:12 wysłane przez G4H » Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #1 : 13-08-2014, 17:46 »

Doszły nowe objawy - zaraz po posiłku leci mi woda z nosa, która ma zapach dokładnie tego co przed chwilą zjadłem - co to oznacza?

Dodam, że wcześniej po tych samych produktach takie objawy nie występowały. 
« Ostatnia zmiana: 13-08-2014, 18:46 wysłane przez G4H » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 13-08-2014, 18:29 »

Najprędzej, że masz wydzielinę z nosa, która ma zapach tego co przed chwilą zjadłeś, nad resztą bym się nie zastanawiał.
Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #3 : 19-08-2014, 20:03 »

Najprędzej, że masz wydzielinę z nosa, która ma zapach tego co przed chwilą zjadłeś, nad resztą bym się nie zastanawiał.

Nie wiem jak mam to rozumieć Scorupion.

Plamy zaczęły wychodzić nawet wewnątrz jamy ustnej. Próbowałem monodiety przez tydzień ale to nie jedzenie wydaje się być przyczyną - przynajmniej tak mi się wydaje. Męczy mnie już wieczne szukanie produktu do wyeliminowania i myśl, że jeśli spożywam produkt powodujący alergię - a nie wiem który to, to zamykam sobie możliwość wygojenia przewodu pokarmowego. Chciałbym po prostu jeść zgodnie z DP i zdrowieć.

Myślę jeszcze, żeby na jakiś czas np. tydzień odstawić całkowicie wypełniacze, które są prawdopodobnie powodem pieczenia w żołądku - co potwierdza silna zgaga po zjedzonym ostatnio ryżu podczas monodiety, oraz wcześniejsze próby zjadania kaszy jaglanej. Najbezpieczniejszym wariantem wydają się być jajka, oraz KB z tym, że KB piję z miodem, który też jest na liście podejrzanych, a bez którego KB będzie mi ciężko przełknąć.

Zobaczymy co z tego wyniknie i pewnie za jakiś czas napisze jak sytuacja się rozwinęła.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #4 : 19-08-2014, 20:08 »

Cytat
silna zgaga po zjedzonym ostatnio ryżu
Może spróbuj na własny użytek rozróżnić produkty dobre od szkodliwych na podstawie tego:

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29245.0

Szkodliwych jest tak naprawdę niewiele, tylko są one zwyczajowo przyjęte jako niezastąpione, a nie są.
Tak na szybko ze zdjęcia to wątroba cielęca to jest to czego potrzebujesz (miedź), ale trudno ją dostać, może więc być w zastępstwie każda inna wątroba. Może zboża nie są Twoim przyjacielem, wszystkie, tak jak i produkty mleczne.

Chcesz to napisz dokładny jadłospis z trzech kolejnych dni, to ja napiszę co z tego moim zdaniem nie sprzyja odgrzybianiu.

Cytat
Próbowałem monodiety przez tydzień ale to nie jedzenie wydaje się być przyczyną
To mógłbyś napisać po siedmiu dniach o samej wodzie.

Rozwiązanie siłowe, kup glukonian miedzi u weterynarza,
http://zooapteka.pl/glukonian-miedzi-10-p-737.html
parę kropli do pół szklanki wody i PŁUCZ usta przed i po jedzeniu,
tak badawczo by dokonać obserwacji.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2014, 20:33 wysłane przez VVV » Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #5 : 20-08-2014, 15:03 »

Właśnie zjadłem obiad składający się ze schabu wieprzowego + jajko, którym się wcale nie najadłem i odczuwam pieczenie żołądka oraz języka. Wczoraj na kolację zjadłem jajecznicę z wątróbką drobiową i czułem się świetnie więc dziś planuję dodać do niej odrobinę kaszy jeszcze raz dla pewności, żeby zobaczyć czy pieczenie wystąpi.

Następnie z mięs będę próbował jeszcze raz indyka, kurczaka i ostatecznie wołowinę wszystko bez kaszy jeśli okaże się, że ta jest współwinna pieczenia żołądka.  

Z warzyw planuję sprawdzić żółtą paprykę albo zielony ogórek.

Dziś rano natomiast próbowałem wypić KB bez miodu, ale tak jak podejrzewałem - był zbyt gorzki i żołądek mi się ściskał z każdym łykiem. Jako, że głównym warunkiem jest, że musi smakować by wyszedł na zdrowie - to po prostu zmniejszę ilość miodu tak aby nie był słodkawy, tylko żeby po prostu nie czuć goryczy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 21-08-2014, 08:08 »

KB można z powodzeniem słodzić cukrem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #7 : 21-08-2014, 10:46 »

Cytat
Szkodliwych jest tak naprawdę niewiele
Do jakiej grupy zaliczona jest kawa prawdziwa?
Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #8 : 21-08-2014, 12:36 »

KB można z powodzeniem słodzić cukrem.

Spróbuję Mistrzu chociaż z tego co pamiętam smakował nieco mniej atrakcyjnie niż miód. Z MO też niestety na jakiś czas się rozstanę.

Dziś na śniadanie zjadłem dokładnie taką samą jajecznicę, jaką ostatnio na kolację - po, której czułem się świetnie, a która dziś wywołała palenie w żołądku i tak jak ją zjadłem o 7:00 rano tak do teraz mi się odbija - i jak to rozumieć?

A może to wszystko to tylko przesilenie w procesie zdrowienia, a nie alergie? Może z woreczka wydostaje się ogromna ilość żółci, która wpływa na zakwaszenie żołądka? Sam już nie wiem raz bezwzględnie oskarżam jakiś produkt - a dzień później mam na niego nieodpartą ochotę.


Przy okazji - właśnie zjadłem jajecznicę ze skwarkami z wczoraj przetopionego smalcu i żołądek wydaje się być spokojny, za to bruzda na języku stała się żywo-czerwona. Mam też olbrzymią ochotę na KB, mimo, że właśnie skończyłem posiłek. 
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 12:42 wysłane przez G4H » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 21-08-2014, 12:54 »

Cytat
Mam też olbrzymią ochotę na KB, mimo, że właśnie skończyłem posiłek. 
Ja zawsze tak mam, że po obiedzie czegoś mi brakuje. Niby jestem najedzony, ale nienasycony. Dopiero po koktajlu jest to przyjemne odczucie całkowitego nasycenia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #10 : 21-08-2014, 13:46 »

Cytat
Dopiero po koktajlu jest to przyjemne odczucie całkowitego nasycenia.
- które właśnie osiągnąłem.

Tymczasem język wygląda sobie tak:

Swoją drogą - do jakiego typu zaliczyłby Mistrz tak wyglądający język? Bo niby te plamy mogłyby być kontynentami, ale kożucha nie ma, z drugiej jednak strony plamy są krwiste i wrażliwe na potrawy.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #11 : 21-08-2014, 14:00 »

Wygląda lepiej. Miałam kiedyś taki język po zjedzeniu brudnych truskawek, prosto z krzaka. Przeszło w ciągu 2 tygodni.
Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #12 : 21-08-2014, 14:07 »

Lepiej?

Co prawda zniknęła biała otoczka plam, ale tych wyszło więcej i są przekrwione.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #13 : 21-08-2014, 14:13 »

Mniej czerwony jak by się goiło.
Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #14 : 21-08-2014, 14:19 »

Sam nie wiem - możliwe.

Przed chwilą byłem w toalecie i stolec jest bardzo żółty - wręcz piaskowy, ale uformowany prawidłowo.
Myślę, że z tą żółcią to może być jakiś trop.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 21-08-2014, 14:22 »

Warto spróbować płukać jamę ustną octem jabłkowym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #16 : 21-08-2014, 15:00 »

No właśnie Mistrzu z tym octem jabłkowym chyba jest coś na rzeczy. Jeśli założyć, że język ma związek z tym co się dzieje w żołądku, a według Pana książki:
Cytat
Każda zmiana kondycji organizmu ma swoje odzwierciedlenie we wszystkich tkankach, także zewnętrznych - skórze, włosach, paznokciach, śluzówce, no i rzecz jasna śluzówce języka również.
to często, kilka godzin (powiedzmy dwie i dłużej) po posiłku powodującym pieczenie, pojawiał się "ulepek" w ustach i ogromne pragnienie. Lecz takie specyficzne, bo raczej na coś kwaśnego niż samą wodę. Niby soczyste jabłko by się zjadło, czy arbuza, bo sama woda to miałem wrażenie, że w tym żołądku zalegała, odbijała się i za chwilę znów musiałem się napić. No i ostatnio mi się przypomniało o tym occie, który wydaje się - spełnia rolę w sam raz.

Spróbuję zatem płukać powiedzmy przed snem, a tymczasem znów jestem głodny, tylko nie wiem co zjeść. 
Zapisane
Kibolek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2011
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #17 : 25-08-2014, 12:02 »

Dla porównania mój język

Zapisane
G4H
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 01.10.2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #18 : 26-08-2014, 12:22 »

Napisze może jak wygląda sytuacja:

Otóż w piątek, w pracy czułem się bardzo marnie, silne grypopodobne objawy, łamanie w krzyżu, ból nóg, dreszcze i smak ropy w gardle - jednym słowem Herxheimer pełną parą.

Weekend spędziłem odżywiając się ziemniakami, kurczakiem(niestety) oraz jajkami i rzecz jasna KB - co jest całkiem bezpiecznym zestawem jeśli chodzi o pieczenie żołądka, które nie występowało. Czułem się dobrze i miałem dobry apetyt. Popołudniowa, sobotnia, regeneracyjna, trzygodzinna drzemka zniwelowała grypopodobne objawy.

Wczoraj tj. poniedziałek zaczęło mnie strasznie wzdymać, co zakładam było spowodowane, którymś z warzyw, które "testowałem". Jako, że szedłem do pracy na nocną zmianę, to nad ranem pojawiły się znów mocne grypopodobne objawy - identyczne jak te z piątku.

Dziwi mnie jedna rzecz - skąd takie objawy, skoro ostatni raz miksturę piłem ponad tydzień temu?  

Pragnę dodać, że według moich kilkumiesięcznych obserwacji, wzdęcia czy nawet zwykłe przemieszczanie się treści pokarmowej w jelicie grubym, powoduje u mnie znaczne pogorszenie samopoczucia i przeróżne dolegliwości, które nasilają się na krótko przed oddaniem stolca, a które po jego oddaniu po jakimś czasie ustępują. Winę takiego stanu upatruję w odsłonięciu  w jelicie grubym nadżerek. Wskazuje na to fakt powrócenia pewnych objawów i dolegliwości, które jakiś czas temu minęły - w moim przypadku, głownie ze strony psychiki, a także pozytywny wynik testu buraczkowego, bardzo nieprzyjemny zapach z ust, oraz fakt że objawy te od kilku miesięcy regularnie przybierają na sile.

Co do języka:

Nie wiem czy Mistrz będzie tu zaglądał, w każdym razie płuczę jamę ustną jak Mistrz zaproponował, w efekcie czego język uległ rzeczywiście poprawie, nie jest taki wrażliwy na przeżuwanie treści pokarmowej, plamy i barwa się ujednoliciła, nie jest też przekrwiony. Własnie zjadłem śniadanie i mnie nie bolał zbytnio. Jednak martwi mnie to co stało się podczas płukania z resztą jamy ustnej.

Otóż, wewnętrzna część warg, policzków i dziąsła zrobiły się z początku przekrwione, i podczas płukania jak i przeżuwania, bardzo bolały. Mimo to płukałem. Któregoś ranka jamę ustną miałem zdrętwiałą, a przy próbie jej "rozruszania" pojawiał się ból. Językiem wyczułem jakieś "fafoły" w miejscach zadrażnienia. Po oględzinach w lustrze okazało się, że miejsca te obrosły cienką błonką, którą jak się postaram to jestem w stanie złuszczyć językiem.

Oto fotorelacja z tego zdarzenia:





Mam wrażenie, że się goi, zatem płukać dalej?

Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #19 : 26-08-2014, 15:44 »

G4H - identyczne plamki robią się mojej siostrzenicy na języku po zjedzeniu jabłka.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!