Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jestem bez przerwy zmęczony. Co zrobić?  (Przeczytany 102236 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #40 : 08-06-2015, 16:46 »

U mnie jest tak dobrze że aż jest to podejrzane i dlatego mówię "sprawdzam".
Nie rozumiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #41 : 08-06-2015, 17:20 »

Przydygał. Klara napisała, że po zwiększeniu ilości cukrów w diecie poczuła się świetnie i trwało to jakiś czas, aż do zapaści, za która okazała się odpowiedzialna cukrzyca. A skąd wiem jak się Spoko odżywia? No sam się chwali i tu i tam, ale tam nie chce mi sie na razie szukać. Jak mi się zachce to wkleję cytaty.
. W moim przypadku model żywienia Biołone nie sprawdził się, po zredukowaniu ilości białka a zwiększeniu ilości węglowodanów jest bardzo dobrze.
No i oczywiście godzinę przed i do godziny po posiłku nie pije żadnych napojów poza zupami i rosołami, co mnie wprawiło w zadumę, ale to wątek poboczny.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #42 : 08-06-2015, 17:29 »

U mnie jest tak dobrze że aż jest to podejrzane i dlatego mówię "sprawdzam".
Nie rozumiem.
Ja też nie za bardzo, dlatego chcę zrobić badanie insuliny na czczo. Jeżeli będzie za wysokie, to dla mnie będzie oznaczało że trzeba ograniczyć węglowodany. A jeżeli nie, to nie robić nic.

A jeżeli chodzi o kontekst w którym Pan stwierdził że nie rozumie, to ja taki jestem, ufam ale sprawdzam.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2015, 21:36 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #43 : 12-06-2015, 00:02 »

Cytat
U mnie jest tak dobrze że aż jest to podejrzane i dlatego mówię "sprawdzam".
Z czym jest tak dobrze, mówisz o samopoczuciu czy ustąpieniu jakichś dolegliwości?

Jak często musisz jeść teraz posiłki by nie być głodnym? Może zwiększyłeś ilość posiłków w ciągu dnia i jak we krwi masz ciągle cukry to jesteś na ciągłym haju i stąd dobre samopoczucie?
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #44 : 12-06-2015, 21:11 »

Mnie też od jakiegoś czasu męczy chroniczne zmęczenie, ale ja to wiąże chyba raczej z psychiką. Zaczyna się od tego, że rano nie mam siły zwlec się z łóżka, a w ciągu dnia mam często ochotę położyć się i 'odpocząć' (choć nie ma po czym odpoczywać). Przy lepszym nastroju energia jednak powraca.
Zastanawiam się też czy wszyscy zmęczeni tutaj badali może ostatnio poziom cukru. U mnie jest on zazwyczaj zawsze podwyższony na czczo i to od czasu stosowania zasad biosłonejskich.
Chcę sobie zrobić krzywą cukrową i mam podobny problem do Spokoadam - nie chcę iść do przychodni, ale nie wiem jak można by to zrobić w domu...
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #45 : 12-06-2015, 21:36 »

Mówię o samopoczuciu, i powtarzam że jeżeli jest dobre samopoczucie na ZZO, no niewskazane jest cokolwiek zmieniać, no bo po co?
Drogą swoich eksperymentów doszedłem do swoich wniosków, i te wnioski dotyczą mnie, chcę przez to powiedzieć że nie jest moją intencją tworzenie ogólnych teorii żywieniowych dla każdego. To co napiszę może być jedynie wskazówką dla ludzi, których metabolizm pracuje powoli. Godziny są podane orientacyjnie, to nie apteka. Nie popijam po jedzeniu. Słucham organizmu, nie jadam tego na co nie mam ochoty.

U mnie wygląda to następująco:
Pobudka - 5.30.
Filiżanka ciepłej wody z łyżeczką miodu - 5.40
Kawa z łyżeczką miodu - 6.00
Ciepła woda - szklanka - 7.30
Ciepła woda - szklanka- 8.30
Śniadanie - 9.30 - pół kromki dobrego chleba, grubo posmarowanego masłem+ np jakiś serek - posmarowany. Do tego około 50 gram warzywa - ogórek, czasem rzodkiewka lub inne.
Kawa z łyżeczką cukru - 11.00
Drugie śniadanie - pół kromki dobrego chleba posmarowanego grubo masłem, może być z dżemem - 12.30
Obiad - Mogą być ziemniaki + np smażone dwie cebule, dużo tłuszczu. - mięso jadam jakieś 2-3 razy w tygodniu, nie za dużo - 16.30.
Kawa + coś słodkiego nie za dużo - 18.00
Szklanka wody - 19.30
Szklanka wody - 20.30
Kolacja - Pół kromki dobrego chleba, grubo posmarowane masłem + warzywa na kromkę. 22.00

Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #46 : 13-06-2015, 04:28 »

Mówię o samopoczuciu, i powtarzam że jeżeli jest dobre samopoczucie na ZZO, no niewskazane jest cokolwiek zmieniać, no bo po co?
A nie należałoby się przebadać? Niedawno napisałeś, że na tym metabolicznym czymś czujesz się tak podejrzanie dobrze, że aż musisz zrobić jakieś testy.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #47 : 13-06-2015, 06:55 »

Umarłbym z głodu, a przynajmniej z niedoborów na takiej diecie.
Na pierwszu rzut oka dużo węglowodanów, mało białka. Idź i zrób tę krzywą cukrową.
Ale najgorszy cios zadałeś earthowi, co on biedny zrobi z totalnym odkwaszaniem.
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #48 : 13-06-2015, 09:46 »

Książkowa dieta szpitalna. Przecież tam wiedzą co robią, więc nie ma się co martwić.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #49 : 13-06-2015, 11:20 »

Kolacja - Pół kromki dobrego chleba
 

Jaki to chleb dobry? 
Zapisane

Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #50 : 13-06-2015, 12:46 »

Przypuszczam, że to będzie ten:

Dla szybkiego spalacza:
Cytat
SZYBKI SPALACZ

Skrobia – zboża tylko pełnoziarniste wysokoskrobiowe, wysokopurynowe :  amarant, jęczmień, brązowy ryż, gryka, pieczywo pełnoziarniste, kasze pełnoziarniste, ciemny ryż, chleb tylko z ziaren kiełkujących

natomiast:

Cytat
WOLNY SPALACZ

Skrobia -zboża tylko pełnoziarniste wysoko skrobiowe- amarant, jęczmień, brązowy ryż, gryka, kasza jaglana, pszenica orkiszowa,  ziemniaki (od czasu do czasu ), ryż, spagetti, pieczywo niepełnoziarniste, kaszki, płatki



Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #51 : 13-06-2015, 15:54 »

Dobre biggrin
Czyje to mądrości? Pani profesor?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #52 : 13-06-2015, 18:00 »

Oj... źródła zapomniałem podać:

http://abc-zdrowie-uroda.blog.onet.pl/2010/05/14/jak-okreslic-wlasciwy-typ-metaboliczny-organizmu/
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #53 : 13-06-2015, 19:00 »

Jeśli z tymi typami metabolicznymi coś jest na rzeczy to przesr@$#%ne mają tygrysy na przykład. Jeden będzie musiał wybierać sarenki, drugi ślimaki, a trzeci bawoły.
Chyba, że człowiek w świecie zwierząt pod tym względem jest wyjątkiem i typowanie metaboliczne dotyczy nie wiedzieć czemu tylko jego.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #54 : 13-06-2015, 19:49 »

Na ich szczęście nikt im nie powiedział o typowaniu. Załóżmy jednak, że się dowiedziały oraz, że dysponują kwotą 19 zł z Vat na test, to jak taką łapą sms-a wklepać?

http://www.typowaniemetaboliczne.pl/wykonaj_test_typowania_metabolicznego.php

Najgorsze, że to może nie wystarczyć i trzeba TRD jeszcze trzepnąć (czymkolwiek jest).

Cytat
Aby mieć pewność czy dobrana dieta jest prawidłowa skontaktuj się z dietetykiem lub wykonaj pomiar termoregulacji TRD.

Kto potrafi przetłumaczyć na polski?:
Cytat
Pamiętaj, że wynik testu może być obiążony z powodu udzielanych przez Ciebie subiektywnych odpowiedzi.

« Ostatnia zmiana: 15-06-2015, 09:07 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #55 : 13-06-2015, 20:11 »

Niegłupi tygrys znalazłby darmowy test co i ja zrobiłem, ale niestety właśnie nastąpiło obciążenie subiektywne z powodu niezaistnienia pytania o trzy szybkie lufki.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #56 : 14-06-2015, 04:59 »

Coś czuję, że taki darmowy test z nieoficjalnej stronki, z odległych otchłani wyszukiwarki jest znacznie mniej wiarygodny.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #57 : 14-06-2015, 07:15 »

Pewnie mniej, ale twój też jest obciążony z powodu subiektywnych odpowiedzi, chociaż ma wyraźna przewagę w postaci możliwości wysłania kolejnego smsa za 19 złotych:
Cytat
Jeśli znasz już swój typ metaboliczny możesz skorzystać z przygotowanych specjalnie dla Ciebie zaleceń dietetycznych oraz zestawów suplementów. Jeden SMS uprawnia Cię do otrzymania tabelarycznej diety oraz grupy suplementów zależnych od twojego typu metabolicznego oraz BMI.

Ale najlepsza w tym wszystkim jest postać pomysłodawcy pana dr Krzysztofa Krupki, z którym to miałem osobiście do czynienia kilkanaście lat temu w burzliwych czasach Diety Optymalnej. Widzisz jaki świat jest mały!
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #58 : 06-07-2015, 11:07 »

U mnie jest tak dobrze że aż jest to podejrzane i dlatego mówię "sprawdzam".
Nie rozumiem.
Ja też nie za bardzo, dlatego chcę zrobić badanie insuliny na czczo. Jeżeli będzie za wysokie, to dla mnie będzie oznaczało że trzeba ograniczyć węglowodany. A jeżeli nie, to nie robić nic.

A jeżeli chodzi o kontekst w którym Pan stwierdził że nie rozumie, to ja taki jestem, ufam ale sprawdzam.

Jak się sprawy mają?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #59 : 06-07-2015, 16:33 »

Nie chce mi się iść na badanie. Jest okej Gibbonie.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!