Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 03:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzy pytania.  (Przeczytany 22803 razy)
Kinia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14 luty 2014
Wiadomości: 88

« Odpowiedz #20 : 22-10-2014, 14:07 »

Idąc po ulicy znajduję od czasu do czasu jakieś skarpetki, ciekawe czy ludzie biegając je gubią?
Pewien (dobrze mi znany) Pan wrócił kiedyś bez spodenek, ale z miską i żelazkiem.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #21 : 22-10-2014, 19:31 »

Twoje skarpetki się po prostu rozstały. Ot, życie. Masz szufladę pełną słomianych wdów i wdowców. Może płaczą, cierpią, mają złamane serca? Traktuj je delikatnie. Może niektóre pary znów się zejdą? Szuflada pełna rozwodników, to też jakaś wartość, jakiś potencjał msn-wink

Kolejna inspiracja, doprowadziła mnie do czwartego pytania.
Dlaczego ludzie na rozwody nie spraszają gości, orkiestry, nie robią przyjęć. Przecież taki rozwód często jest znacznie przyjemniejszy w skutkach od ślubu i wesela razem wziętych.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #22 : 22-10-2014, 19:41 »

Przecież taki rozwód często jest znacznie przyjemniejszy w skutkach od ślubu i wesela razem wziętych.
Skoro taka to przyjemność to zrobimy fetę na Twoim rozwodzie, podaj tylko termin.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Zebbra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #23 : 22-10-2014, 19:59 »

W Hameryce robią takie party, tylko czekać aż moda i do nas dojdzie, jak Halloween i Walentynki.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #24 : 23-10-2014, 07:11 »

Kolejna inspiracja, doprowadziła mnie do czwartego pytania.
Dlaczego ludzie na rozwody nie spraszają gości, orkiestry, nie robią przyjęć. Przecież taki rozwód często jest znacznie przyjemniejszy w skutkach od ślubu i wesela razem wziętych.
Robią, robią widziałam to w amerykańskich filmach.
Może rozwód to i czasem ulga, ale też poczucie klęski, że się nie udało. Raczej przyjęcie w formie stypy.

Ale Scorupion, strach się bać, do jakich Ty dalszych pytań dojdziesz, jak Cie tak ciągłe inspiruje?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #25 : 23-10-2014, 12:14 »

Cytat
Może rozwód to i czasem ulga, ale też poczucie klęski, że się nie udało
Nie może się udać, bo człowiek jest zwierzęciem stadnym, a nie monogamicznym.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #26 : 23-10-2014, 12:48 »

Cytat
Może rozwód to i czasem ulga, ale też poczucie klęski, że się nie udało
Nie może się udać, bo człowiek jest zwierzęciem stadnym, a nie monogamicznym.

Życie w stadzie, a monogamia i poligamia to zupełnie różne pojęcia.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #27 : 23-10-2014, 12:50 »

Fakt, można żyć w stadzie w związkach monogamicznych, więc powinienem napisać, że człowiek jest zwierzęciem poligamicznym.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #28 : 23-10-2014, 16:01 »

Prosimy więc jeszcze o definicję ludzkiej poligamii, mającej udowadniać tę tezę.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #29 : 23-10-2014, 16:51 »

Normalnie, każdy z każdym, gdy tylko nadarzy się okazja, jak u szympansów.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #30 : 24-10-2014, 10:40 »

Fakt, można żyć w stadzie w związkach monogamicznych, więc powinienem napisać, że człowiek jest zwierzęciem poligamicznym.
Faktów jest więcej. Człowiek nie jest zwierzęciem. Świat dzielimy na ludzi, zwierzęta i rośliny. Najbardziej zezwierzęcony człowiek pozostanie człowiekiem i najbardziej uczłowieczone zwierzę pozostanie zwierzęciem. Argumentować nie trzeba. Ten slogan "człowiek jest zwierzęciem stadnym" pozbawiony jest sensu, a używany często właśnie w kontekście poligamii, o poligamii nie mówiąc. Poza tym, wytworzenie takiej definicji poligamii ludzkiej, a wyjściowo zwierzęcej, nie jest na niczym oparte, chyba poza własnymi chuciami, ponieważ poligamia, to związek jednego mężczyzny z wieloma kobietami, albo na odwrót, trwające w tym samym czasie. Takie rozumienie:
Normalnie, każdy z każdym, gdy tylko nadarzy się okazja, jak u szympansów.
odnosi się właśnie do zwierząt, tak poligamię rozumie biologia smile.

Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #31 : 24-10-2014, 12:36 »

U mnie wszystko się zgadza. Człowiek jest szczególnym rodzajem zwierzęcia z zachowaniami poligamicznymi jak to rozumie biologia.

Cytat
Świat dzielimy na ludzi, zwierzęta i rośliny.
Oczywiście. Tylko te moje głupie skojarzenia, nie wiadomo skąd się biorą. Jakoś skojarzyło mi się z tym: http://www.youtube.com/watch?v=x7cWn9x6wGE
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #32 : 24-10-2014, 13:03 »

Dlatego pisz "ja jestem", a nie "człowiek jest". Człowiek nie jest szczególnym rodzajem niczego. Jest człowiekiem. Zamiłowanie do "Rejsu" szczególne, ale głosować jednak nie będziemy.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #33 : 24-10-2014, 13:06 »

Cytat
Człowiek nie jest szczególnym rodzajem niczego.
Jest ze względu na uderzające podobieństwa do zwierząt, szczególnie szympansów. Gdybyś puściła, na ten przykład, gołego kuglarza do dżungli, to po miesiącu trudno byłoby rozróżnić.

Myślałem o głosowaniu nad wyborem z czego składa się świat.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #34 : 24-10-2014, 16:05 »

To podobieństwo działa w obie strony, a jednak nadal jest to podobieństwo. Szympans też nie jest szczególnym rodzajem człowieka, jest szympansem. Domyśliłam się przedmiotu głosowania, jednak istoty żywe mamy w pięciu grupach, dawno przegłosowano, a przecież bakterie i grzyby przedmiotem tych rozważań nie są.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2014, 16:14 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #35 : 24-10-2014, 19:52 »

Cytat
Szympans też nie jest szczególnym rodzajem człowieka, jest szympansem.
Tak jak świnia nie jest szczególnym rodzajem żyrafy, ale oba należą do rzędu parzystokopytnych w królestwie zwierząt.
Podobnie człowiek i szympans należą do rodziny człowiekowatych w królestwie zwierząt.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #36 : 24-10-2014, 22:13 »

Nie wiem co palicie, ale się podzielcie smile
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #37 : 25-10-2014, 05:17 »

Cytat
Innym ciekawym eksperymentem, tym razem przeprowadzonym na kapucynkach czubatych, było badanie poczucia sprawiedliwości. W dwóch klatkach zamknięto dwie małpki w taki sposób, że widziały siebie nawzajem, wszystkie wykonywane czynności i otrzymywane nagrody. Asystentka prosiła o podanie kamyka, za który dawała nagrodę. Jedna z kapucynek dostawała kawałki ogórka, druga winogrona. Za pierwszym razem małpka nagrodzona ogórkiem była zadowolona z pokarmu. Jednak kiedy zobaczyła, że jej koleżanka za tę samą czynność dostaje słodkie winogrono, zaczęła się buntować. Chciała dostać winogrono, więc dalej podawała kamyki, ale otrzymaną nagrodę – kawałek ogórka – rzucała ze złością w stronę asystentki. To nie ogórek był źródłem rozczarowania, ale poczucie niesprawiedliwego traktowania.

(od 12:30)
http://www.youtube.com/watch?v=VyGN92UAnjI#t=740
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #38 : 25-10-2014, 06:46 »

Ja przedstawiłem kategorie i taksony w systematyce organizmów, a Zośka to chyba rzuca tymi ogórkami hehehe.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #39 : 25-10-2014, 12:06 »

Tak jak świnia nie jest szczególnym rodzajem żyrafy, ale oba należą do rzędu parzystokopytnych w królestwie zwierząt.
Podobnie człowiek i szympans należą do rodziny człowiekowatych w królestwie zwierząt.

No i co z tego? Słowo sapiens jest kluczowe, dlatego ta definicja szympansiej poligamii, wobec ludzi nie jest prawdziwa.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!