Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 03:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pilna pomoc jakie mleko najlepsze?  (Przeczytany 21119 razy)
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« : 05-02-2015, 01:02 »

Piszę żebyście mi doradzili jakie mleko najlepiej podać dziecku 4 miesięcznemu. Krowie czy jakieś sklepowe? Dotąd był karmiony piersią, ale żona ma obecnie kryzys laktacyjny (w niedziele wieczorem dostała zapalenia piersi z gorączką i dreszczami, które sami opanowaliśmy ciepłymi okładami, zimnymi z kapusty i masażem). Od tamtej pory mały zleciał na wadze i ciągle płacze i marudzi przy piersi. Popije z 5min i szarpie brodawką. Mamy wrażenie, że mleka jest coraz mniej. Jak długo możemy przegładzać dziecko, bo to już trwa 3-ci dzień i widzimy że jest głodny, a teraz najbardziej, popłakuje i nie może usnąć.

Wiem, że są różne sklepowe, ale czy nie będzie najlepsze krowie? Co możemy podać?
« Ostatnia zmiana: 06-02-2015, 00:06 wysłane przez Whena » Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #1 : 05-02-2015, 08:20 »

Nie ma lepszego niż mamine.
Niech się żonka uspokoi, z małym położy, porządnie przystawi do piersi i pozwoli mu ssać.
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #2 : 05-02-2015, 10:22 »

No tak robi już od paru dni.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2015, 00:06 wysłane przez Whena » Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #3 : 05-02-2015, 10:28 »

No i dobrze. Niech sobie leżą i się sobą cieszą:)
Zapisane
Stanley
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #4 : 05-02-2015, 14:41 »

Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale po powyższej wypowiedzi wnioskuję, iż masz, Agnieszko, nie po kolei w głowie. Dziecko od blisko trzech dni jest niedożywione, rodzice starają się znaleźć możliwie najbezpieczniejszy oraz najzdrowszy sposób na rozwiązanie tego problemu, a Ty radzisz im, aby położyli malca obok matki i czekali, aż sytuacja ni stąd ni zowąd ulegnie zmianie. Idee głoszone na Biosłone zaburzyły Twoje postrzeganie świata i przed oczami masz tylko miksturę oczyszczającą i koktajle błonnikowe. Muszę Cię zasmucić, ale niedożywienie jest dla dziecka o wiele bardziej szkodliwe, niż podanie mu kilka razy mleka ze sklepu. W jaki sposób mają się sobą cieszyć, skoro dziecko płacze, bo jest głodne, a matka jest roztrzęsiona i smutna, bo musi na to patrzeć?

@Łukasz
Jeśli widzicie z żoną, że dziecko na prawdę nie może wytrzymać bez dostatecznej ilości pokarmu, to nie można odwlekać karmienia w nieskończoność. Według mnie najlepszym wyjściem byłoby porównanie produktów, do których masz dostęp oraz wybranie tego, który nie zawiera składników mogących zaszkodzić dziecku. Warto byłoby również zainteresować się zdrowiem żony, bo im szybciej wróci do zdrowia, tym szybciej dzieciak będzie miał dostęp do odpowiedniej ilości mleka matki.
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #5 : 05-02-2015, 14:55 »

Agnieszka dobrze doradziła i na pewno nie ma nie po kolei w głowie. Ja wykarmiłam piersią dwoje dzieci i też miałam kryzysy zwłaszcza przy pierwszej córce. Robiły mi się zatory, piersi jak kamienie twarde i nic nie leciało, ale zaraz okładałam kapustą, robiłam ciepłe okłady i przystawiałam małą jak najczęściej, w końcu mleczko samo zaczęło płynąć. Nigdy na szczęście nie doszło do zapalenia czy gorączki. Nie ma co panikować, trzeba się uspokoić i uspokoić mamę a nie ją straszyć. Jak najwięcej przystawiać, mleka będzie coraz więcej. Matka nigdy nie ma za mało mleka i to mleko jest najlepsze.
Będzie dobrze Łukasz.
Zapisane
Stanley
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #6 : 05-02-2015, 15:04 »

Owszem, mleko matki jest bezapelacyjnie najlepsze. Nie kwestionuję tego i nie namawiam, żeby z niego zrezygnować na rzecz mleka sklepowego. Mówię tylko, że według mnie podanie owego kilka razy jest zdrowsze(nie mylić ze "zdrowe") od stanu, w którym dziecko jest niedożywione. Jeśli mleka zaczyna powoli przybywać, to bardzo dobrze. Jeśli jednak nieustannie jest go za mało, to w końcu będzie trzeba wybrać mniejsze zło, którym głodówka malca z pewnością nie jest.
Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #7 : 05-02-2015, 15:06 »

Nie wypowiadałabym się, gdybym nie przechodziła tego i nie karmiła piersią swoich córek. Czego nie można oczywiście powiedzieć o Panu Panie Stanley.

Zapisane
Stanley
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #8 : 05-02-2015, 15:14 »

Nie trzeba karmić dziecka własną piersią, aby stwierdzić, że niedożywienie jest dla niego o wiele bardziej szkodliwe, niż jedna czy dwie miarki mleka sklepowego tudzież pół butelki mleka od krowy. Nie mam teraz czasu na dalsze rozwodzenie się nad tym tematem, więc napiszę prościej, bo chyba jeszcze nie zrozumiałaś:

Mleko od krowy/ze sklepowej półki jest mniej niezdrowe od głodówki, szczególnie w tym wieku. Oczywiście w ostateczności, kiedy mleka w piersiach matki jest za mało przez zbyt długi czas.
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #9 : 05-02-2015, 20:34 »

Owszem, mleko matki jest bezapelacyjnie najlepsze. Nie kwestionuję tego i nie namawiam, żeby z niego zrezygnować na rzecz mleka sklepowego. Mówię tylko, że według mnie podanie owego kilka razy jest zdrowsze(nie mylić ze "zdrowe") od stanu, w którym dziecko jest niedożywione. Jeśli mleka zaczyna powoli przybywać, to bardzo dobrze. Jeśli jednak nieustannie jest go za mało, to w końcu będzie trzeba wybrać mniejsze zło, którym głodówka malca z pewnością nie jest.

Zgadzam się ze Stanleyem dziecko nie może głodować tym bardziej że sporo spadł na wadze i ciągle płakał z głodu. Kupki nie robił od 3 dni bo pewnie nie miał czym. Nie wiem jak w takiej sytuacji można leżeć i się sobą cieszyć. Daliśmy mu mleko od krowy z wiadomego chowu rozrobione pół na pół z wodą i mały jest całkiem inny. Oczywiście przystawiany jest cały czas żeby próbować przywrócić laktację.
Zapisane
KasikKa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #10 : 05-02-2015, 23:29 »

Rozumiem Wasze obawy, żaden rodzic nie chce zagłodzić swojego dziecka. Musicie jednak pamiętać o tym, iż dziecko najedzone nie będzie odpowiednio silnie ssało piersi a to spowoduje dalszy spadek "produkcji" mleka. Żona między karmieniami musi cały czas pobudzać laktację. Masować piersi i ściągać pokarm (ręcznie lub laktatorem). Podkreślam: cały czas. Ja również na początku karmienia miałam problem. Wręcz nie chciano mnie i dziecka wypuścić ze szpitale ze względu na zbyt duży spadek wagi ciała dziecka. Ja jednak się uparłam, wróciłyśmy do domu i na kilka dni zamieniłam się w "chodzące piersi". Przystawiałam córkę dosłownie kilkadziesiąt razy na dobę. W końcu po kilku dniach laktacja ruszyła pełną parą. To ku pokrzepieniu.

Jeśli chodzi o to co podać dziecku zamiast mleka, to ja jednak zdecydowałabym się na jakieś mleko w proszku. Mleko krowie ma tak dużo kazeiny, że może za bardzo obkleić i obciążyć delikatny układ pokarmowy dziecka. Ale podkreślam, że ja bym tak zrobiła. 

Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #11 : 06-02-2015, 00:12 »

Łukasz jeśli tego jeszcze nie czytałeś to polecam, bo może się przydać przy powrocie do normalnego karmienia piersią i odpowiedniej ilości pokarmu:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24507.msg170959#msg170959
(możesz przeczytać cały wątek)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!