Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból barku  (Przeczytany 29408 razy)
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« : 20-04-2015, 08:59 »

Od dwóch miesięcy mam ból lewego barku, zrobiłem profilaktycznie zdjęcie (w opisie żadnych zmian). Nie było  urazu, uderzenia itd., - samo przyszło msn-wink  ). Profilaktycznie wstrzymałem MO na 2 tygodnie, ale nic nie dało. Największy problem mam podczas ubierania kurtki, płaszcza itd., kiedy lewą rękę trzeba wychylić do tyłu, aby włożyć w rękaw. W ciągu dnia jeszcze jakoś idzie wytrzymać, w nocy budzę się przy każdej zmianie ułożenia ciała. Czyżby syndrom SKS? (starość..,k^^^wa ...., starość Smutny ).

Do teraz nic nie używałem zewnętrznie (maść, żel itd., nie rozgrzewałem, nie oziębiałem) ale chyba będę musiał coś wziąć, bo ból czasami jest ostrzejszy. Może ktoś z Was miał podobną przypadłość i doradzi co robić.
Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2015, 10:11 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #1 : 20-04-2015, 18:41 »

Od czasu do czasu wraca mi ból barku. Niby ni stąd, ni zowąd, a po przemyśleniu i przypomnieniu, po nadwyrężeniu przy odśnieżaniu całe lata temu.
Ulgę przynosi unieruchomienie ręki przy pomocy chusty, no i czas. W moim przypadku potrafi trzymać i 2 tygodnie.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #2 : 20-04-2015, 18:57 »

Cytat
Ulgę przynosi unieruchomienie ręki przy pomocy chusty,
Unieruchomienie byłoby dla mnie teraz dużym utrudnieniem smile , z drugiej strony kojarzy mi się to raczej ze złamaniem, zwichnięciem itd., ja natomiast mam takie momenty, że zapominam o bólu, gdyż jest minimalny albo znika czasami w ogóle, najgorzej w nocy.
Bardziej skłaniałbym się w kierunku bólów reumatycznych czy jakoś tak...
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #3 : 20-04-2015, 21:17 »

Mnie pomogła terapia punktów spustowych.
Na czym ona polega znajdziesz w tym linku: http://www.fizjoline.pl/metody-terepeutyczne/terapia-punktow-spustowych-trigger-points.html
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #4 : 21-04-2015, 08:58 »

Cytat
Mnie pomogła terapia punktów spustowych.
Nie wiem, ale może jakoś intuicyjnie od około tygodnia ugniatam kciukiem bark, tylko u mnie w odróżnieniu do tej metody nie można znaleźć jakby źródła bólu tj. miejsca punktowego, gdzie występuje. Ja mam tak, że rozlewa się na bark, wcześniej schodziło w kierunku łokcia do połowy ramienia, teraz sam bark.
Będę ugniatał mocniej, może coś się zmieni. Od 1998 roku nie zażywam dobrodziejstw medycyny akademickiej - żadnych msn-wink , ale ból czasami jest taki, że kusi aby sięgnąć po coś przeciwbólowego.
Umówię się chyba z jakimś "szpecem" (ortopeda?), aby odczytał mi zdjęcie rtg, może radiolog nie dopatrzył się czegoś.Dziaj nie przespałem pół nocy Smutny .
Zapisane
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #5 : 21-04-2015, 09:29 »

Podobnie u mnie było. Ból promieniował od barku aż do łokcia. Przeczytałam w necie o dobrym działaniu oleju rycynowego. Wcierałam w kark /gdyż bolał/ no i oczywiście w bark, aż do miejsca bolącego. Jak na razie nie boli. Zaznaczam, że ta kuracja trwała przez całą zimę.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #6 : 21-04-2015, 10:03 »

Ja też mam dobre doświadczenia w stosowaniu oleju rycynowego.
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #7 : 21-04-2015, 10:26 »

Będę ugniatał mocniej, może coś się zmieni.
W tej terapii nie chodzi o to aby ugniatać mocniej. Chodzi o to aby uciskać właściwe miejsce. Te punkty są nieraz bardzo głęboko i mają, przy nacisku palcem, tendencje do przesuwania się. W tej sytuacji masażysta pomaga sobie drugim palcem aby punkt nie przesunął się.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #8 : 21-04-2015, 10:41 »

Kasandra, Gravo spróbuję zatem olej rycynowy kiedyś czytałem, że lepiej się wchłania jak jest lekko podgrzany. Stosowałyście zimny olej?.
Andrzejkowy zatem wskazany byłby profesjonalista tutaj smile , muszę poszukać msn-wink . Rozmawiałem przed chwilą ze znajomym, jego kuzyn miał podobny problem, dwa lata jeździł po lekarzach, aż trafił na dobrego kręgarza i okazało się, że przyczyną był odcinek piersiowy kręgosłupa, mnie raczej trudno w to uwierzyć, ale nie wiem Smutny .

Parę lat temu miałem incydent, głowa zatrzymała mi się w lewym skrajnym położeniu ( wiem śmiesznie brzmi ) i próba powrotu do normalnej pozycji wywoływała taki ból na czubku głowy, że strach się bać. Po kilku dniach przeszło, prawdopodobnie kręgi szyjne (rtg), od wtedy codziennie rano ćwiczę ten odcinek kręgosłupa ( czasami strzela ) i nie było powrotu do dzisiaj.Może teraz przyszedł czas na odcinek piersiowy?.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 21-04-2015, 10:50 »

Punkty spustowe stosunkowo łatwo wyłapać, są rozmieszczone w charakterystycznych miejscach.
Oczywiście, że nie masz co się zastanawiać, potrzebna seria masaży, poprawa nieraz następuje dopiero w kilka tygodni po zakończeniu serii. Jak nie pomoże, wtedy pomyśl o kręgarzu.
Zapisane
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #10 : 21-04-2015, 11:38 »

Podgrzany olej rycynowy pewnie lepiej zadziała. Na wcieranie w kolana to podgrzewałam.
Na bark bez podgrzewania chyba zadziałał.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #11 : 21-04-2015, 14:06 »

Cytat
Ulgę przynosi unieruchomienie ręki przy pomocy chusty,
Unieruchomienie byłoby dla mnie teraz dużym utrudnieniem smile , z drugiej strony kojarzy mi się to raczej ze złamaniem, zwichnięciem itd., ja natomiast mam takie momenty, że zapominam o bólu, gdyż jest minimalny albo znika czasami w ogóle, najgorzej w nocy.
Bardziej skłaniałbym się w kierunku bólów reumatycznych czy jakoś tak...

Rękę przy bolącym barku unieruchomił mi ortopeda. Przyniosło ulgę. Sypiałam z ręką na temblaku ciasno przymocowaną do tułowia. W ciągu dnia tylko po pracy.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #12 : 21-04-2015, 18:48 »

Cytat
Punkty spustowe stosunkowo łatwo wyłapać, są rozmieszczone w charakterystycznych miejscach.
Może i mnie się uda smile
Cytat
Podgrzany olej rycynowy pewnie lepiej zadziała.
Mam już za sobą 1-sze wtarcie smile .
Cytat
Rękę przy bolącym barku unieruchomił mi ortopeda.
Chcę aby ortopeda zinterpretował zdjęcie rtg, zasygnalizuje czy u mnie takie okresowe unieruchomienie będzie wskazane, może tylko na noc powodowałoby, że będę przesypiał bez przerw.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 21-04-2015, 20:44 »

A niby co rentgen może wykazać, punkty spustowe, złogi na okostnej, podrażnione nerwy? Będzie jak z tym geograficznym językiem, uznanym przez medycynę za chorobę genetyczną, czyli bez sensu.
Samemu trudno o porządny masaż, powinien zrobić to fachowiec, niektóre miejsca mogą być bolesne, a trzeba je uciskać mocno i dość długo, nie tak jak opisują przy punktach spustowych.
Zapisane
Zega
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 61
MO: 15-12-2012
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #14 : 21-04-2015, 21:35 »

Dokładnie rok temu miałem taki ból w barku, że ciężko mi było prowadzić samochód. Prawdopodobnie sobie nadwyrężyłem. Na początku zacząłem stosować masaże. Ale potem przypomniałem sobie o
biomagnetoterapi. Po zastosowaniu magnetycznego stabilizatora barku ból minął całkowicie po trzech
tygodniach.
W roku 2011 zdiagnozowano u mnie dyskopatie L5S1. Zastosowanie wtedy pasa magnetycznego dużo pomogło. Obecnie z kręgosłupem nie mam problemów.   
 Podam stronę internetową firmy której produkty stosowałem.
http://butterfly-mag.com/ 
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 22-04-2015, 06:34 »

To ciekawe co piszesz. Też miałem doświadczenia w stosowaniu manesów, swego czasu były bardzo popularne wśród sportowców. Mnie, jak i kilku moim kolegom, w niczym nie pomogły. Być może u innych działają. Co ciekawe mistrz Mistrza, czyli Mesmer używał magnesów, ale potem zrezygnował.
Natomiast strasznie wkurzają mnie takie niestworzone pierdoły wypisywane przy okazji lokowania produktu:
Cytat
Magnesy wszywane są ręcznie, bez użycia kleju, do tkanin i gum ortopedycznych. Kleje „infekują” niszczą i osłabiają magnes, zakłócając jego właściwości magnetyczne!
Albo:
Cytat
Akupresura magnetyczna, to nasza dewiza i sposób na ból, polegająca na głębokiej penetracji punktowej chorych miejsc na ciele za pomocą wypukłych magnesów.
Taaa, głęboka penetracja punktowa za pomocą swobodnie leżących magnesów hehehe.

Andrus, masażysta niech zwróci uwagę na mięśnie szyi, szczególnie na głupio nazywający sie mostkowo-obojczykowo-sutkowy.

A dla wszystkich profilaktyczna dobra rada...zainteresować się koktajlami cytrynowymi. Ze dwie przeprowadzone kuracje pozwolą uniknąć albo przynajmniej zmniejszyć uciążliwe dolegliwości ze strony układu ruchu.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #16 : 22-04-2015, 08:27 »

 
Cytat
A dla wszystkich profilaktyczna dobra rada...zainteresować się koktajlami cytrynowymi. Ze dwie przeprowadzone kuracje pozwolą uniknąć albo przynajmniej zmniejszyć uciążliwe dolegliwości ze strony układu ruchu.
Właśnie rozpoczęłam zw. na kolana. Również zaleciłam koledze z częstymi bólami łopatki "po przewianiu". Mamy w planie 2 serie, zobaczymy jakie będą efekty.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #17 : 22-04-2015, 08:32 »

Bóle mogą się nasilać i dodatkowo wystąpić w innych miejscach. Jak da radę to przetrzymać.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #18 : 22-04-2015, 10:11 »

Bóle mogą się nasilać i dodatkowo wystąpić w innych miejscach. Jak da radę to przetrzymać.
Jestem przygotowana, mam nadzieję, że dam radę, jak bóle się zaczną. Jeśli będą jakieś spektakularne objawy to opiszę, a jak nie, to dam znać po zakończeniu kuracji.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #19 : 23-04-2015, 20:19 »

Cytat
Samemu trudno o porządny masaż, powinien zrobić to fachowiec,
Jestem umówiony w przyszłym tygodniu.
Cytat
Ale potem przypomniałem sobie o biomagnetoterapi
Nie mam tutaj żadnego doświadczenia, proszę mnie źle nie zrozumieć do tej metody jestem sceptyczny, natomiast dziękuję bardzo za pomoc i wskazanie.
Cytat
Andrus, masażysta niech zwróci uwagę na mięśnie szyi, szczególnie na głupio nazywający sie mostkowo-obojczykowo-sutkowy.
Dzięki fest smile , zwrócę mu na to uwagę.
Cytat
A dla wszystkich profilaktyczna dobra rada...zainteresować się koktajlami cytrynowymi
Jestem już w tym miejscu, że mogę stosować ( od 2008r.  MO )
Cytat
Bóle mogą się nasilać i dodatkowo wystąpić w innych miejscach. Jak da radę to przetrzymać.
Wykrakałeś msn-wink, dzisiaj przyplątał mi się ból w pachwinie i odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Tutaj mam tzn. dzioby papugi, czy jak niektórzy wolą osteofity Smutny . Ech, ...Starość k^^^a starość a ja ledwie  5 dych przekroczyłem, wiosna idzie i zamiast wyrywać "laski", to przyjedzie na podpieranie się laską Smutny , - ech życie....
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!