Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skurcze (drogi żółciowe?)  (Przeczytany 14158 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 21-03-2008, 21:02 »

Przepraszam,że tak przed Świętami , ale zadziało sie to nagle. Dostałam potwornego bólu jakby wyrostka, nerek, jajników. Mąż mi zrobił natychmiast masaż stóp ( książka Górnickiej "Apteka natury") , po masażu z bólu potwornego zrobił sie ból trochę mniejszy i poczułam ,ze coś chyba schodzi z woreczka żółciowego. Po ziołach lawenda, anyżek, tymianek  zrobiło sie lepiej(tylko to miałam w domu). Teraz pije dopiero co zakupiony urosept(zioła) i ziele nagietka.(Pani Janina Zawadzka mówiłą ,ze przy problemach z żółcią siadają nerki-u mnie zawsze, wzorcowo). Nie wiem czy dalej dopiszę , ale mam prośbę czy jest jeszcze coś normalnego co by pomogło, skurcz jest naprawdę okropny i czuje jak coś się tam przemieszcza. Mam żyworódke w domu , ale nie wiem jak jej użyc w tym dla mnie zaskakującym przypadku.
Niestety moje obserwacje własnej osoby potwierdzają ,że każda pełnia księżyca to coś ze mnie złazi, przy ostatniej były zatoki, teraz to...
Każda porada będzie dla mnie na wagę złota.

Jak mi sie nie poprawi to maż mnie żywcem zaciągnie do szpitala... a tego to ja nie widzę za żadne skarby.
Ten ból jest tuż pod ostatnim żebrem po prawej stronie.
Pablo sorry nie wiedziałam gdzie to zamieścić , a Mistrza i Dr JAnusa nie chcę już męczyć przed świętami.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #1 : 21-03-2008, 22:09 »

Mistrz napisał niedawno, że ból jest toksyczny - i należy coś przeciwbólowego łyknąc. Może w tym momencie weź No-spe, rozkurczowo. Trzymaj sie ! i masuj sama delikatnie cały czas te miejsca- albo tylko połóz obie rece- zależy kiedy lepiej.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 21-03-2008, 22:19 »

Mogę znów usiaść na chwilę. Po szklaneczce nagietka i uroseptu ból już prawie zaniknął.Jest lekkie ćmienie. Moc natury jest dla mnie porażająco cudowna.Trochę to moje działanie było na nosa, najwyraźniej nos mi służy .
No-spe wziełam wcześniej na początku, tyle ,ze nic nie pomogłą. Ale dziekuje za radę. Chwałą wszystkim mądrym ludziom , którzy zarazili mnie wiarą (szczególnie Mistrzowi).
Jutro zobaczymy co będzie , ale jestem dobrej mysli.Zastanawiam sie tylko jak długo te ziółka pić?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #3 : 21-03-2008, 22:20 »

Bardzo Ci współczuję, mnie wczoraj też bardzo bolało, pod prawym żebrem, pod lewym żebrem i brzuch, wiec inne rejony chwycilam sylimalor, ale sama nie wiem czy coś dał, ale tylko jego mialam w domu. Pomoglo mi troche położenie się i grzanie brzucha, lekkie ciepło działa rozkurczająco, możesz wlać do plastikowej butelki ciepłą wodę i owinąć ją ręcznikiem.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Grzegorz
« Odpowiedz #4 : 21-03-2008, 22:22 »

Zdecydowanie no-spa (najlepiej forte) + lek przeciwbólowy z ibuprofenem, popijać wodę i kontrolować, co będzie dalej. Umiejscowienie nie wskazuje na wyrostek, to chyba pocieszające smile
Jeśli faktycznie ma to związek z jajnikami, to warto spróbować rumianku.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #5 : 21-03-2008, 22:30 »

Jeśli to złóg nerkowy i kolka, to możesz zażyć No-spę i czekać na poród. Możesz też w ciepłej wodzie, w wannie polewać się wodą w okolicę moczowodu, czyli działać rozkurczająco. Oczywiście, dużo płynów. Może być lek homeopatyczny: Apis 9CH, co pół godziny, może Grażynka coś doradzi? Podobnie można działać z kamieniem żółciowym.
   Badanie na wyrostek przeprowadza się w ten sposób, że uciska się dłońmi miejsce bolące i energicznie odejmuje się z tego miejsca, wygląda to tak jakby oparzył nas w dłonie ogień, chodzi o to, czy po gnieceniu, prostująca się tkanka, unosząc się ku górze - powoduje ból. Czy podczas zginania prawej nogi boli w tym miejscu, trochę powyżej pachwiny, w prawym boku? Tylko, przy wyrostku byłyby też objawy mdłości itp., chociaż podczas kolki są wszystkie objawy, łącznie z biegunkami i wymiotami, temperatura ciała podwyższona.
   A w objawach ginekologicznych - pęcherzyk Graffa? Nie pamiętam, w którym dniu, chyba 13. cyklu miesiączkowego można go odczuć?
   Może też to być ból we "wstępnicy" jelita grubego, spowodowany oderwaniem się złogu kałowego od ścianki jelita.
   To tyle na szybko. Bardzo Ci współczuję i współodczuwam z Tobą smile.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2011, 14:13 wysłane przez Zibi » Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #6 : 21-03-2008, 22:45 »

Nospa i nie za gorąca kąpiel są wskazane . Trzeba nie zapominać , że lek przeciw bólowy zamazuje objaw choroby .
 Skulić się do pozycji embrionalnej i czekać , choć wiem ,że łatwo tak radzić
Zioła ,woda Jana ,urosept .Jak nie da rady to nie ma na co czekać , tylko na pogotowie .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #7 : 21-03-2008, 22:46 »

co to jest woda Jana?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Zibi
« Odpowiedz #8 : 21-03-2008, 23:21 »

Woda Zdrojowa. Dobra przeciwko kamicy nerkowej i nie tylko.

« Ostatnia zmiana: 06-10-2011, 14:07 wysłane przez Zibi » Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #9 : 22-03-2008, 08:50 »

Dziekuje Wam kochani za rady.Na noc goracą wodą w butli obłożyłam watrobę, choc już jak pisałam ból po masażowo-ziołowym działaniu prawie zanikł.
Przeczytałąm to wszystko (Zibi dobrze ,że dzisiaj , bo wczoraj to mogłabym sie przerazić ,że mi jakis złóg żółciowy utknął tam gdzie nie powinien smile )
Niedawno miałam usg i wykazało ,ze jestem okaz zdrowia.Teraz mogę śmiało powiedzieć :nie były to jajniki, nie był to wyrostek. Zostaje nerka i woreczek żółciowy i bardziej obstawiam to drugie-tam wczoraj coś sie przemieszczało. Dziękuję Wam Kochani za pomoc kupię dzisiaj jeszcze wodę Jana i moze coś z tego co mi napisaliście.
A co do naszej nospy , to zawsze na mnie działała (forte) , wczoraj moje przerażenie było tak wielkie miedzy innymi dlatego, że zero , po prostu zero ulgi.Zresztą ...ja bardzo nie lubię kryć choroby . Próg bólu też mam wysoki.. Tylko ,że wczoraj to mnie przeszło.Ja tylko raz w życiu miałam podobny ból(mniejszy) kiedy 12 godzin rodziłam Synuśka.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Cudownie ,ze zawsze tu mogę na kogoś liczyc. Buziaki. Serdecznych jajek i mokrego kurczaczka biggrin
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
tomurbanowicz
« Odpowiedz #10 : 09-06-2009, 11:54 »

Cytat
Mistrz napisał niedawno, że ból jest toksyczny
Mogę prosić o linka do wypowiedzi Pana Józefa w tym temacie?
Zapisane
Mariusz
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 28.02.2009
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #11 : 09-06-2009, 12:03 »

http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=31.msg168#msg168
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #12 : 09-06-2009, 12:03 »

Ból jest toksyczny, a zatem przy bardzo silnym bólu warto po prostu wziąć lek przeciwbólowy, zamiast się męczyć niepotrzebnie.
Robisz tak:
- klikasz na na belce na SZUKAJ
- wybierasz "szukanie zaawansowane"
- wpisujesz szukaj "ból jest toksyczny" i wysłane przez *Mistrz
Zrób tak, a w nagrodę znajdziesz jeszcze inny post, z 21-12-2008.
Radzę także zapoznać się z pozycją POMOC na belce.
Mariusz znalazł najnowszą wypowiedź z forum profilaktycznego. Brawo.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!