Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Męty w oczach  (Przeczytany 117177 razy)
romek76
« : 09-08-2008, 12:10 »

Od paru lat mam problem z przesuwającymi się w polu widzenia kropkami, plamkami i niteczkami. Przesuwają się wraz ze spojrzeniem w różne strony. Mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów ma ten sam problem i czy pomogło mu stosowanie MO.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 09-08-2008, 12:54 »

Jestem bardzo ciekawa, co na to powiedział okulista?
To chyba bywa na tle grzybicy, ale i miażdżycowe. Ja miałam to dawniej, nawet gdy byłam całkiem młoda, ale np. w górach, na drugi dzień po górskiej wycieczce. Migały mi też jakby światełka po bokach, no i te mroczki, nieuchwytne pajęczyny. Teraz prawie mi się nie zdarza. Na pewno mija gdy się pije MO, prowadzi racjonalny tryb życia, a w pożywieniu nie dostarcza rafinad (biała mąka i cukier), tylko produkty pełnowartościowe, zawierające dobre białko, tłuszcz, a z węglowodanów - warzywa i produkty pełnoziarniste. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w blender i pić koktajle błonnikowe.

Jesteś nowy czy miałeś już kontakt z forum? Treść książek Ekspertów znasz? Przedstaw się w Przywitalni. Ja już Cię witam na forum.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2010, 09:05 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Geodeta_31
« Odpowiedz #2 : 11-08-2008, 11:44 »

To co widzisz to męty w ciele szklistym. Powstają z kilku różnych powodów: wylewów z mikronaczyń, infekcji, starzenia się. Generalnie chodzi o zbijanie się w różne kompleksy przeźroczystego płynu, którym wypełnione jest oko. W związku z tym iż ciało szkliste jest pozbawione naczyń krwionośnych, dotarcie do niego z jakimikolwiek suplementami czy lekami jest niemożliwe. Z tego względu raz powstałe męty w ciele szklistym zostaną z nami już do końca życia  :looka: . Jedynymi odstępstami od tego stanu są męty powstałem w wyniku mikrowylewu, które potrafią się wchłonąć. Drugim przypadkiem kiedy możemy się pozbyć mętów, jest witrektomia czyli zabieg odessania ciała szklistego wraz z mętami i zastąpienia go specjalnym roztworem. Liderem jeśli chodzi o tego typu zabiegi w naszej części europy jest klinika Lexum w Czechach:
http://www.lexum.cz/index.php?p=pl01

Geo.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 11-08-2008, 12:21 »

Niezupełnie. Ciało szkliste zasilane jest surowicą zawierającą, jak wiadomo, sporą ilość przeciwciał, które mogą wchłonąć męty. Warunkiem jest, by surowica nie zawierała toksyn, bowiem wówczas ilość mętów zwiększa się.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
nusia
« Odpowiedz #4 : 11-08-2008, 13:26 »

Dzieńdoberek
Ja też tak mam ! Kiedyś wspomniałam znajomym to dziwnie na mnie patrzyli. Mam nadzieję, że MO to zmieni za jakiś czas.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 11-08-2008, 13:32 »

Cytat od: "nusia"
Mam nadzieję, że MO to zmieni za jakiś czas.
Zmieni! U mnie zmieniło.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
nusia
« Odpowiedz #6 : 13-05-2009, 14:43 »

Minęło około pół roku i męty się zmniejszyły i to wyraźnie
Zapisane
PONKOG
« Odpowiedz #7 : 19-08-2009, 16:58 »

Ja pozbyłem się swoich męt przy robieniu detoksu oczu (w parę dni). Aktualnie przepis testuje najbardziej zmętowiała osoba z forum. Jak się pozbędzie męt to wtedy podam wszystkim przepis. Z takimi patologiami jest tak, że ludzie przyzwyczaili się do tego, aby coś wyleczyć trzeba coś zażyć jakiś preparat albo wykonać jakiś zabieg. A często jest tak, że patologie, które wydają się nieuleczalne są bardzo proste do wyleczenie, jak np. męty. Nawet borelioza powinna się dać szybko wyleczyć tylko trzeba by trochę pomyśleć. Tak naprawdę na tym forum jest odpowiedz jak wyleczyć boreliozę bez antybiotyków (nie pytajcie mnie gdzie).
Ja kiedyś polecałem zabiegi laserem, ale po pewnym czasie z relacji znajomych wynikało, że po takim zabiegu i tak patologia powraca, bardzo wolno, ale powraca. Przy takich zabiegach pisze się, że gwarancja jest dożywotnia a zapomnieli dopisać małymi literami, przy założeniu, że pacjent nie będzie żył dłużej niż 20 lat.


a jaki to sposób prosze powiedz mi mi nic juz nie działa na te świństwa latające.....
Zapisane
Christa
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.08.2008
Skąd: Katowice
Wiadomości: 70

« Odpowiedz #8 : 19-08-2009, 19:10 »

Mnie pomaga bardzo prosty sposób.
Rano po przebudzeniu masuję oczodoły: najpierw górę, potem dół, a na koniec odwrotną stroną dłoni przyciskam z umiarem oczodoły, przyciskając w kierunku zewnetrznym głowy.
Bardzo prosty a naprawdę skuteczny sposób, oczywiście koktajl błonnikowy jest obowiązkowy, to wiemy wszyscy  smile Polecam tą wypróbowaną przeze_mnie metodę.

Zabieg proszę powtórzyć kilka razy - efekt gwarantowany. Jestem żywym przykładem, że męty znikną.
Miałam ten problem przez wiele lat i dziś już nie mam nic.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2009, 19:54 wysłane przez Rysiek » Zapisane
PONKOG
« Odpowiedz #9 : 24-09-2009, 10:59 »

Ja pozbyłem się swoich męt przy robieniu detoksu oczu (w parę dni). Aktualnie przepis testuje najbardziej zmętowiała osoba z forum. Jak się pozbędzie męt to wtedy podam wszystkim przepis. Z takimi patologiami jest tak, że ludzie przyzwyczaili się do tego, aby coś wyleczyć trzeba coś zażyć jakiś preparat albo wykonać jakiś zabieg. A często jest tak, że patologie, które wydają się nieuleczalne są bardzo proste do wyleczenie, jak np. męty. Nawet borelioza powinna się dać szybko wyleczyć tylko trzeba by trochę pomyśleć. Tak naprawdę na tym forum jest odpowiedz jak wyleczyć boreliozę bez antybiotyków (nie pytajcie mnie gdzie).
Ja kiedyś polecałem zabiegi laserem, ale po pewnym czasie z relacji znajomych wynikało, że po takim zabiegu i tak patologia powraca, bardzo wolno, ale powraca. Przy takich zabiegach pisze się, że gwarancja jest dożywotnia a zapomnieli dopisać małymi literami, przy założeniu, że pacjent nie będzie żył dłużej niż 20 lat.

Jeszcze raz spytam - jaki jest ten sposób na pozbycie się mętów. Już na prawdę nie mam siły z nimi walczyć a przyzwyczaić jest się cieżko. Z tego co wiem mam krwawe wylewy gdyż przezroczyste kreski ciągną mi się przez całe oczy. Smutny

I mam jeszcze pytanie odnosnie MO, czytam duzo o tym jednak już od nadmiaru wiadmości zgupiałem....

Jaki rodziaj MO bedzie najlepszy na męty?
« Ostatnia zmiana: 24-09-2009, 11:09 wysłane przez Rysiek » Zapisane
michael27
« Odpowiedz #10 : 24-09-2009, 11:44 »

Lepiej się przyzwyczaj, bo ja z mętami, kropkami, muszkami, żyje od 9 roku życia, czyli jakieś 21 lat. Te męty to efekt wytrącania się w oku białka, kreski to zwyrodnienia na siatkówce. Nie wiem czy MO Ci pomoże czy nie, naucz się z tym żyć, wierz mi że można.
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #11 : 24-09-2009, 11:58 »

Ja pozbyłem się swoich męt przy robieniu detoksu oczu (w parę dni). Aktualnie przepis testuje najbardziej zmętowiała osoba z forum. Jak się pozbędzie męt to wtedy podam wszystkim przepis. Z takimi patologiami jest tak, że ludzie przyzwyczaili się do tego, aby coś wyleczyć trzeba coś zażyć jakiś preparat albo wykonać jakiś zabieg. A często jest tak, że patologie, które wydają się nieuleczalne są bardzo proste do wyleczenie, jak np. męty. Nawet borelioza powinna się dać szybko wyleczyć tylko trzeba by trochę pomyśleć. Tak naprawdę na tym forum jest odpowiedz jak wyleczyć boreliozę bez antybiotyków (nie pytajcie mnie gdzie).
Ja kiedyś polecałem zabiegi laserem, ale po pewnym czasie z relacji znajomych wynikało, że po takim zabiegu i tak patologia powraca, bardzo wolno, ale powraca. Przy takich zabiegach pisze się, że gwarancja jest dożywotnia a zapomnieli dopisać małymi literami, przy założeniu, że pacjent nie będzie żył dłużej niż 20 lat.

A jak z tym przepisem? Działa czy nie? Bo chętnie bym wypróbował. Ciekawe czy na moje 21-letnie męty podziała? smile
Zapisane
PONKOG
« Odpowiedz #12 : 24-09-2009, 12:22 »

Lepiej się przyzwyczaj, bo ja z mętami, kropkami, muszkami, żyje od 9 roku życia, czyli jakieś 21 lat. Te męty to efekt wytrącania się w oku białka, kreski to zwyrodnienia na siatkówce. Nie wiem czy MO Ci pomoże czy nie, naucz się z tym żyć, wierz mi że można.

Odnośnie kresek to mam inną wersję, dużo czytam na ten temat i wile osób mówi iż jest to krwawy wylewe wewnątrz oka. ja nie mam tych mętów ciemnych no moze jednego, reszta to przezroczyste nitki jednak widoczne.

A odnoścni tego detoxu też bym chciał się coś więcej dowiedzieć....
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #13 : 24-09-2009, 12:23 »

Krwawy wylew? Nie wydaje mi się. Czy jesteś krótkowidzem?
Zapisane
Anula
« Odpowiedz #14 : 24-09-2009, 12:24 »

Nigdy mętów nie miałam, ale ostanio poznałam 80-letniego staruszka -młodzieńca w zasadzie. O MO nigdy nie słyszał, ale tak jak my szukał sposobów na zdrowie, nawet spisał je wszystkie w swojej książce. Ale wracając do oczu, ma on receptę na rozpuszczenie zaćmy w ciągu kilku tygodni, ale niestety to pełna suplementacja nie promowana na tym forum. Z tego co mi opowiadał  już prawie nie widział, poddał się operacji na jedno oko, niestety nieudana zostały strzępki, które zaburzały widzenie. Na operację drugiego już się nie zdecydował. Opracował własną receptę na rozpuszczenie zaćmy. I faktycznie mogę potwierdzić ma piękne oczy bez zaćmy - wyglądają lepiej od moich, jeżdzi samochodem bez okularów i wymienił mi baterie w zegarku bez okularów (jest zegarmistrzem) w minutę. Krótkowzroczności też się pozbył, jest szcześliwy, że mógł wyrzucić wszystkie okulary.  
Zapisane
PONKOG
« Odpowiedz #15 : 24-09-2009, 12:36 »

Krwawy wylew? Nie wydaje mi się. Czy jesteś krótkowidzem?

Tak, jestem. Dużo jest na tym forum http://swiatmetow.fm.interia.pl/


« Ostatnia zmiana: 25-09-2009, 11:31 wysłane przez Grażyna » Zapisane
michael27
« Odpowiedz #16 : 24-09-2009, 12:47 »

Widzę, ze dla Ciebie to faktycznie problem. Ja aż tak się tym nie przejmuje, być może sprawił to fakt mojego mętnego stażu? smile Mnie dużą ulgę przynoszą fotochromy, które noszę, męty są w przyciemnionych szkłach o wiele mniej dokuczliwe.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2009, 13:29 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #17 : 24-09-2009, 14:27 »

Swojego czasu podawałem przepis na zredukowanie tego przykrego dyskomfortu spowodowanego mętami.
Proszę spróbować i podzielić się efektami.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2009, 14:58 wysłane przez Oak » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 24-09-2009, 15:31 »

ma on receptę na rozpuszczenie zaćmy w ciągu kilku tygodni, ale niestety to pełna suplementacja nie promowana na tym forum.
Ależ nie. My nie mamy nic przeciwko leczeniu lekami pochodzenia naturalnego, w dodatku jeśli jest to konkretna metoda. Jesteśmy tylko przeciwni tej ściemie, więc po pierwsze nie godzimy na nazywanie leków suplementami, a po drugie, nie godzimy się na ściemę, że jakoby w naszym pożywieniu czegoś tam brakuje, ale maja to producenci suplementów, i nam to sprzedadzą, bo nam tego bardzo brakuje. To zwalczamy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anula
« Odpowiedz #19 : 25-09-2009, 08:06 »

W takim razie podaję jego przepis na rozpuszczenie zaćmy:

Witamina C - 3200 mg dziennie, dla osób powyżej 80 kg 4000 mg
Witamina E - 800 mg dziennie
Witamina A - 400 mg dziennie
Beta karoten - 10 000 jm-15 000 jm dziennie
Multiwitamina 3 x dziennie 1 tabl
Miłorząb japoński - 120 mg dziennie (ok. 1 łyżeczki do herbaty)
Pycnogel - 2 x dziennie 1 tabl
Cynk - 1-2 tabl dziennie
Omega 3 - 2 x dziennie 1 tabl
Aspargin - 2 x dziennie 1 tabl
Koenzym Q 10 - 2 x dziennie 1 tabl
Selen - 2 x dziennie 1 kapsułka
Czarna borówka - 2 x dziennie 1 tabl
Świeży sok z marchwi - 1, 2 szklanki dziennie(z dodatkiem oleju lub oliwy)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!