Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowotwór  (Przeczytany 188649 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #20 : 24-05-2010, 20:39 »

Obecnie nie mam gabinetu, więc nie przyjmuję.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 02-06-2010, 08:15 »

[...] i bezmięsna, oparta na kapuście z dodatkiem sporej ilości tłuszczu, gdyż nie ma sensu fundować komórkom nowotworowym gotowych aminokwasów.
Mógłby Pan rozwinąć dlaczego dieta bezmięsna? Czy chodzi tu o ograniczenie białka zwierzęcego (ogólnie)? Np. w jajku również mamy gotowe aminokwasy - czy również mamy je ograniczyć?
Tę sprawę należy doprecyzować, gdyż w takiej postaci informacja jest niepełna, a właściwie błędna. Rzecz w tym, że w przypadku szybko namnażających się komórek ważniejsze od aminokwasów są elementy budowy jąder komórkowych, głównie zasady purynowe, dostarczane organizmowi w wyniku trawienia kwasów nukleinowych: http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/substancje-odzywcze/kwasy-nukleinowe  Nabiał, tj. jajka i mleko oraz jego przetwory nie zawierają komórek, a więc nie stanowią kompletu substancji odżywczych, potrzebnych do budowy komórek, co w przypadku szybko namnażających się komórek rakowych ma fundamentalne znaczenie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #22 : 03-06-2010, 12:23 »

jajka (...) nie zawierają komórek, a więc nie stanowią kompletu substancji odżywczych, potrzebnych do budowy komórek, co w przypadku szybko namnażających się komórek rakowych ma fundamentalne znaczenie.
Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że z jajka powstaje życie?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 03-06-2010, 13:29 »

A kto jada jajka z życiem w środku?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #24 : 03-06-2010, 13:53 »

No ale kurczak tworzy swoje komórki z jajka, czyż nie?
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #25 : 03-06-2010, 17:34 »

Jajko to tylko jedna komórka, właściwie to jedną dużą komórką jest żółtko. Białko jaja, a także skorupka jest wydzieliną dróg rodnych samicy ptaków. Żółtko, a w zasadzie kula żółtkowa to ogromny magazyn skoncentrowanych substancji odżywczych. Z niezapłodnionego nie rozwinie się kurczak.
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Stańczyk
« Odpowiedz #26 : 03-06-2010, 17:45 »

Z niezapłodnionego nie rozwinie się kurczak.
Wiem.
Chodzi mi o to:
jajka (...) nie zawierają komórek, a więc nie stanowią kompletu substancji odżywczych, potrzebnych do budowy komórek
Skoro w jajku nie ma kompletu substancji odżywczych, to jakim cudem tworzą się komórki malutkiego kurczaczka?
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #27 : 03-06-2010, 17:58 »

Cud natury smile
A poważnie, to te jajka, które spożywamy są w zdecydowanej większości niezapłodnione, więc żadne życie się z nich nie rozwinie, przy zachowaniu mnóstwa substancji odżywczych. Słyszałam, że Żydzi spożywają jajka tylko od "niezapaskudzonej" kury msn-wink, może to o to właśnie chodzi? Zasady zawarte w starych kulturach, religiach czasem są bardzo mądre, choć właściwie nie wiadomo skąd "oni" to wiedzieli.


http://filolozka.brood.pl/pisownia-z-nie/
« Ostatnia zmiana: 03-06-2010, 21:25 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 03-06-2010, 18:55 »

Jajko to tylko jedna komórka, właściwie to jedną dużą komórką jest żółtko.
Ani jajko, ani jego żółtko, nie są komórkami, co za nonsensy. Wówczas kwasy nukleinowe musiałyby być wielkości drutu kolczastego. W naturze tak wielkie komórki nie występują, chyba że gdzieś w kosmosie. Jajko zawiera tylko jedną, mikroskopijnej wielkości komórkę zarodka, która w zależności od tego, czy jest ono zapłodnione, czy nie, zawiera haploidalną bądź diploidalną liczbę chromosomów, czyli że niezapłodnione jajko zawiera o połowę mniej kwasów nukleinowych od jajka zapłodnionego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jajo_%28biologia%29
« Ostatnia zmiana: 03-06-2010, 21:21 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anniyah
« Odpowiedz #29 : 26-06-2010, 02:47 »

Bardzo ciekawa opowieść o zwycięskiej walce z rakiem wbrew współczesnej medycynie:

"Głodny Anioł - jak wyleczyłem się z raka" - Stanisław Karolewski
http://szarlatan.nazwa.pl/szarlatan/images//stanislaw_karolewski_glodny_aniol_jak_wyleczylem_sie_z_raka_oficjalny_e-book_szarlatan2010.pdf
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #30 : 26-06-2010, 09:12 »

Wstawiłam to wcześniej ale na nikim nie zrobiło wrażenia. Może dlatego, że to nie o polityce?

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6364.0#lastPost
Zapisane

Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #31 : 26-06-2010, 10:56 »

Na mnie zrobiło, chciałam nawet poczytać, ale wyskakuje błąd przy otwieraniu. Czy tylko ja mam taki problem? smile
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #32 : 26-06-2010, 11:04 »

Mocne. Pozytywne. Prawdziwe.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Iza38K
« Odpowiedz #33 : 26-06-2010, 21:19 »

Cytat
Pan Karolewski wykazał się niezwykle silną wolą i determinacją.
Tak. Też odniosłam takie wrażenie. Ma bardzo mocne "światło życia". Zaufał sobie. Jak niewiele a zarazem jak wiele...
A opis "leczenia raka" przez "służbę zdrowia" wstrząsający. Świat zwariował.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #34 : 26-06-2010, 21:26 »

Czy głodówka opisana przez Pana Karolewskiego jest dobra? To trochę coś innego niż GBG.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #35 : 26-06-2010, 21:37 »

Jak się ma raka pewnie tak. Nam wystarczy GBG. Zdecydowałabym się na klasyczną głodówkę, gdyby nie te lewatywy. Gdybym miała jednak walczyć o życie - nie wahałbym się. Decyzję podejmuje każdy sam.
Zapisane
Martina
« Odpowiedz #36 : 04-07-2010, 21:46 »

Być może jest sposób naturalny na raka - prosty i nic nie kosztuje. http://www.lekarstwonaraka.com.pl/index.htm

W Stanach firmy farmaceutyczne zablokowały strony internetowe tego gościa, zakazano wydania mu książki (wydał w innym kraju). Przytoczona jest historia chłopca 11 letniego leczonego w najlepszym szpitalu w USA którego lekarze skazali już na śmierć i ten człowiek dzięki tym radom go wyleczył. Jeżeli nie ma nadziei i nic nie skutkuje może warto spróbować wykorzystując cieciorkę do zabiegu.


Wpisz do wyszukiwarki "metoda NIA" - jest o tym sporo na forum.
W każdym poście błąd albo dwa - warto sprawdzać pisownię według słownika. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 04-07-2010, 22:31 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #37 : 26-08-2010, 10:18 »

Polecam osobom czytającym ów wątek rozmowę z człowiekiem, który pokonał nowotwór:

http://strefa.wp.tv/i,Strefa-Wygrana-walka-z-rakiem,mid,628094,index.html .

Jest ona ciekawa przede wszystkim w kontekście wzmianki o Germańskiej Nowej Medycynie, - którą przywoływaliśmy ostatnio w przypadku Liwii - a także faktu, iż bohater wywiadu podkreśla w zasadzie na każdym kroku rolę i wagę psychiki w kontekście dochodzenia do zdrowia, w tym przypadku zagrożonego rakiem.
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #38 : 29-08-2010, 00:41 »

Bardzo ciekawą książkę znalazłem, Andreasa Moridsa "Rak nie jest chorobą" w Polsce jest ona niedostępna, jest tylko w wersji elektronicznej w języku polskim, warto ją przeczytać.

Post został przeedytowany zgodnie z podpowiedzią Abira. Usunięta część postu naruszała punkt 23 podpunkt e regulaminu forum // Heniek
« Ostatnia zmiana: 30-08-2010, 12:01 wysłane przez Heniek » Zapisane
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #39 : 29-08-2010, 05:48 »

Przejrzałem ją pobieżnie i rzeczywiście wymaga przeczytania jej w całości ,wiele interesujących rzeczy które przydadzą się każdemu, jak np. szkodliwość noszenia okularów przeciwsłonecznych jest wytłumaczona bardzo logicznie.
Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!