Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie sromu  (Przeczytany 32934 razy)
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« : 04-10-2008, 15:43 »

Witam Panie Doktorze,wczoraj pisałam na forum dla mam i tatusiów bo wiem że Pana Doktora nie ma, ale dzisiaj postanowiłam napisać na Pana forum bo zależy mi na Pańskiej pomocy, może Pan Doktor jednak wróci, dla takich osób jak ja i moja córeczka, które MO pić nie mogą?  U nas, a raczej u córeczki( wiek 21 m-cy) nowa dolegliwość ,a raczej stara, ale wcześniej nie rozpoznana.Po wyleczeniu dróg moczowych (sukces dzięki Pana poradom) okazało się, że mała ma jeszcze stan zapalny sromu, siusia po przleczeniu fularginą nadal czerwona:( Poczytałam trochę forum i porady i mam pytanie czy stosowanie poniżej wymienionych porad wystarczy żeby ulżyć małej i wyleczyć stan zapalny pochwy? A może Pan Doktor ma dla mnie  jeszcze inne rady? Oczywiście chciałabym uniknąć podania antybiotyku przepisanego przez lekarza ginekologa, chodzi o zdrowie mojego dziecka nie mogę czekać, eksperymentować z jej zdrowiem pozwalając organzimowi aby sam się wyleczył tym bardziej że MO pić nie możemy ze względu na (jak się okazało) uczulenie na aloes.
-przemywanie wacikiem nasączonym przegotowaną wodą
-przemywanie alocitem
-przemywanie oliwą z oliwek
-moczenie pupy w nadmanganianie potasu
-stosowanie maści linomag,sudocerm.clotrimazolum
-zasypywanie mąką ziemniaczaną naprzemienne ze smarowaniem maścią z wit. A
-nasiadówki w Vagosanie.
 Lekarz  ginekolog  przepisał  antybiotyk w tabletkach, Macmiror 2X1/2 tabletki oraz  maść również Macmiror, a do przemywania  Azucalen. Małą siusia bardzo boli i jest naprawdę mocno przekrwiona. Smutny Podejrzewam,że stan zapalny spowdowany jest przez bakterie  , smarowanie clotrimazolum nie przynosi poprawy. Okolica odbytu również mocno zaogniła się po wczorajszym stolcu. Nie wiem czy Pan doktor będzie dlatego chyba podam antybiotyk nie mam innego wyjscia nikt inny mi już tutaj chyba nie doradzi tak jak Pan Doktor. Smutny

Dodano

Witam, antybiotyku nie podałam stosuję powyższe porady wygrzebane z archiwum, oczywiście nie wszystkie na raz smile  Jest trochę lepiej, ale brakuje mi Pana Doktora i jego wsparcia Smutny
« Ostatnia zmiana: 04-09-2010, 19:43 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #1 : 05-10-2008, 12:16 »

Fiołku, nie wiem czy to ci pomoże co napiszę. U mojej małej też miałam podobne problemy (pisałam o tym tez na forum). Nic nie pomagało. W końcu odstawiłam kaszki smakowe i problem minął. Odstawiałam wcześniej inne potrawy, alergeny. Męczyliśmy się z tym kilka miesięcy. W końcu spokój, może u Twojej małej też jakiś produkt powoduje te zmiany(coś co sie najmniej spodziewsza, ze może szkodzić).
Mieliśmy przepisywany Macmiror w maści, stosowałam clotrimazolum, Tantum rosa, nadmanganian potasu itp.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #2 : 05-10-2008, 20:37 »

Witajcie smile Izunia Albicansan D5 odstawiłam nie stosowałam u niej wewnętrznie tylko zewnętrznie i nie widzialam poprawy tylko zaostrzenie stanu zapalnego, myślisz,że źle zrobiłam odstawiając go? .Czarnula też właśnie szukam przyczyny w pożywieniu, ale niestety ciężko jest się doszukać winowajcy, ostatnio odstawiłam masło sklarowane które wydawało mi się że przechodzi i małej po nim na pewno nic nie jest, a tu po odstawieniu znkęła jak ręką odją wysypka i zaczerwienienie pod kolankami. A stosowałaś ten macmiror? Tez mamy go przepisanego, ale nie wykupiłam, smaruję ją też clotrimazolum rano i wieczorem, podmywam korą dębu albo ostrożeniem, do kąpieli dodaję też korę dębu lub ostrożeń robię nasiadówki wieczorem z mieszanki tych ziół.W ciągu dnia przy każdej zmianie pieluszki z kupką przemywam pupę oliwą z oliwek i na zmiane raz zasypuję mąką ziemniaczaną raz smaruję maścią z wit A. Jutro do kąpieli zamiast ziól dodam nadmanganian postasu , tamtum rosa też ją podmywałam, ale strasznie płakała piekło ja widocznie, ale też  pomogło, po tych przemywaniach stan zapalny trochę się wtedy zmniejszył.Dziś rano podmyłam ją emulsją lactacyd. Pozdrawiam smile
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #3 : 06-10-2008, 11:52 »

Na zewnętrzne drogi rodne dobre jest przykładanie rivanolu sprawdziłam to szybko pomaga,stosowałam u mojej małej.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #4 : 06-10-2008, 18:48 »

Dzięki Lady i Czarnula smile Dziś robiłam badanie moczu jest ok leukocyty trochę podniesione od 5 do 9 więc jakiś stan zapalny jest. Dziś kąpię w nadmanganianie potasu, przecierałam roztworem kwasu borowego, ale zastosuję też rivanol. Wierzę że w końcu pozbędziemy się tego zapalenia smile
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #5 : 06-10-2008, 20:32 »

Rivanol przepisał pediatra mojej małej jak jej się tam paskudnie zaparzyło,ale ona miała problemy zewnętrzne.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Franka
« Odpowiedz #6 : 06-10-2008, 21:50 »

A próbowałaś wykąpać (przemywać) w krochmalu, jak radzi Lacky przy problemach skórnych? Zasypywanie mąką ziemniaczaną to nie to samo.
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #7 : 07-10-2008, 09:14 »

Najlepszy jest rivanol wiem ,bo stosowałam  msn-wink szybko pomaga,a dziecko przecież cierpi.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #8 : 07-10-2008, 22:56 »

Izunia albicansan podawałam ok tygodnia..Dziękuję Wam bardzo za rady, teraz mam tyle porad że sama nie wiem co stosować biggrin Wczoraj i dziś kąpałam w nadmanganianie potasu, a w dzień przemywałam rivanolem, postosuję to kilka dni zobaczę czy pomoże, jesli nie to wrócę do powyższych porad i będę dalej próbować. A Pan dr. już odpisuje?

Dodano

Franka krochmalu nie stosowałam, ale po podsypywaniu skrobią ziemniaczaną wygoiło się zaczerwienienie na wargach sromowych, więc może i powinnam spróbować podmyć małą krochmalem, jak nie przejdzie po rivanolu to wytestuję Twoją propozycję. Tylko to nieszczęsne wejście do pochwy jest czerwone  Smutny Ginekolog zalecił przemywanie Azucalenem co o tym myślicie?
Zapisane
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #9 : 21-10-2008, 08:19 »

Mistrzu zwracam się do Pana z prośbą co robić? Mała zapalenie sromu jak miała tak ma, po przeprowadzeniu powyższych kuracji nie widzę znacznej poprawy.więc co dać spokój, pozwolic organizmowi samemu poradzić sobie z tym zapaleniem? Zostaje mi w tej chwili tylko podać antybiotyk Smutny,bo naturalne sposoby nie dają rady temu zapaleniu, a trwa to już dość długo.

Dodano

Dodam,że MO nie pijemy mała reagowała nawet na odrobinkę alocitu silnie swędzącą wysypką (to jednak nie była winna oliwy z oliwek, choć nie dam sobie ręki odciąć, za jakiś czas znowu podam alocit może w końcu go zaakceptuje).Bardzo ubolewam nad tym, że MO nie pijemy mam nadzieję, że kiedyś będzie nam to dane.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 21-10-2008, 08:37 »

Antybiotyki raczej narobią poważnych kłopotów w przyszłości, więc w tym przypadku nie polecam.
Moja rada jest taka:
1. Smarować okolice sromu maścią z witaminą A (bez słowa "ochronna"). Warstwa maści powinna być gruba, a smarowanie w miarę częste.
2. Unikać mycia, jeśli to możliwe. Kąpiel wyłącznie w wodzie z dodatkiem oleju z pestek winogron - bez jakichkolwiek środków myjących!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #11 : 21-10-2008, 14:39 »

Dziękuję bardzo Mistrzu.Rano zawsze podmywam pupę małej pod bieżącą wodą jakoś tam mi nawyk został po "tępieniu" owsików.Potem w ciągu dnia myję tylko po kupce nasączonym przegotowaną wodą wacikiem.Wieczorem kąpiel oczywiście z dodatkiem oleju winogronowego, głowę myjemy poza wanienką czyli przekładam małą do wanny tu myjemy spłukujemy a następnie wraca na chwilkę do wanienki.Dziękuję bardzo za radę, będę smarować grubiej maścią z wit A. Mam jeszcze pytanie, mała najbardziej ma zaczerwienione wejście do pochwy, czy jak będę dość grubo smarować maścią nie będzie jej podrażniać jak dostanie się do pochwy,a może zadziała leczniczo? Gorąco pozdrawiam.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 21-10-2008, 14:57 »

Maść może dostać się do pochwy. To nawet jest wskazane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #13 : 21-10-2008, 21:17 »

Mistrzu dziękuję smile  Na razie zrezygnowałam z kąpieli, od wczoraj jej nie kąpię,będę to robić co 2 albo 3 dni myślę, że jej to nie zaszkodzi, a na siusię może pomoże( u nas jest bardzo "twarda", chlorowania woda może to ją podrażnia, na razie odlałam do dużego gara wodę jutro ją jeszcze przegotuję i potem w niej wykąpię. Od dziś grubiej smaruję maścią z wit. A i za jakiś czas dam znać czy pomagają te zabiegi. msn-wink  Gorąco pozdrawiam:)
Zapisane
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #14 : 04-11-2008, 19:40 »

Witam,po dłuższej przerwie smile Na zapalenie sromu u mojej córeczki pomogły przemywania z krochmalu, podsypywanie mąką ziemniaczaną oraz smarowanie maścią z witaminą A smile
« Ostatnia zmiana: 04-09-2010, 19:44 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!