Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Duże problemy ze skórą mojego syna  (Przeczytany 50599 razy)
eryba
« Odpowiedz #20 : 23-11-2008, 22:22 »


Mój synek jak miał 21 miesięcy dostał wysypkę na nóżkach i roczkach wtedy się wystraszyłam i byłam na wizycie u dochtóra.Kazał wprowadzić od razu MO i odstawić mleko.
Po tygodniu wysypka mu zeszła.Ja raczej starała się za często nie kąpać synka,bo to powodowało pogorszenie stanu skóry i jeśli już to nie używałam żadnych mydeł tylko woda z oliwą z oliwek.
Pan dochtór przepisał też granulki zmniejszające objawy alergii: Poumon histamine 30 ch.
Może to też warto spróbować.Tylko nie wiem jak to jest z dostępnością w Irlandii.Zawsze ktoś znajomy może przesłać paczuszką.

« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 08:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #21 : 26-11-2008, 10:23 »

Eryba, dzięki za poradę. Jesli jest juz naprawdę zle ze skórą synka, konsultuję się z homeopatką klasyczną z Bielska-Bialej, wolę nie podawac zadnych leków na własną rękę. To pogorszenie teraz myslę, ze jest od ząbkowania, bo slina mu sie leje z buzi i dziąsła napuchnięte. Leki homeopatyczne są dostępne w Irlandii.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #22 : 29-11-2008, 21:59 »

U mojej córeczki przy ząbkowaniu również stan skóry bardzo się pogarsza. Też mam problem z wprowadzeniem jej MO. Teraz znowu testuję po 1 kreseczce ze strzykawki, ale znowu wprowadzanie samego alocitu zbiega się z ząbkowaniem i do tego z zakażeniem dróg moczowych,mała jest zsypana i teraz nie wiadomo czy to MO szkodzi czy wszystko zbiegło się niestety w czasie...
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 08:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #23 : 27-10-2014, 04:21 »

U syna-15 miesięcy pojawiły się na ciele (przy łokciach - symetrycznie, na udach - prawie symetrycznie, trochę na brzuchu) czerwone znamiona, jakby otarcia, taka sucha skórka. Wydaje się nam z żoną że to od grzania kaloryferów bo nic się chyba nie zmieniło z jedzeniem itp tylko grzać zaczęli, rok temu pamiętam też miał jakieś problemy skórne. Czym mu je smarować? Alocitem, maścią ochronna z wit A? Czy czymś innym? Kąpie się w Oilatum. Żona smaruje go jakimiś dobrymi kremami, albo balsamem.
Zapisane
KasikKa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #24 : 27-10-2014, 09:53 »

Stosowanie pochodnych ropy naftowej (a tym jest główny składnik Oilatum - parafina) na pewno dziecku nie pomaga.

http://www.doz.pl/apteka/p6180-Oilatum_emulsja_do_kpieli_150_ml

Dla wszystkich zainteresowanych działaniem parafiny (paraffinum, mineral oil):

http://rozanski.li/?p=190

Do kąpieli malucha najlepszy jest olej z pestek winogron. Łyżka stołowa na wanienkę. Na forum znajdziesz na ten temat więcej informacji.

Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #25 : 28-10-2014, 16:53 »

Nie chce mi się wierzyć że oilatum nie pomaga a przeszkadza, dziwne. Ale może tak być skoro tak piszesz, dzięki za poradę. Spróbuję z olejem z pestek winogron. A może ktoś inny ma inne zdanie, inną poradę?
« Ostatnia zmiana: 28-10-2014, 17:08 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #26 : 03-12-2014, 22:26 »

Wszystko zależy od zmian, jeżeli zmiany są suche, to maść ochronna z wit. A pomaga. Warto zwrócić też uwagę na dietę i zadbać o produkty mające dobry wpływ na skórę.
Więcej na temat pielęgnacji skóry u dzieci http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24830.0
Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!