Niemedyczne forum zdrowia
16-09-2014, 13:23 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Ram闚ka Radiabios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Bia造 nalot na migda豉ch  (Przeczytany 17113 razy)
Mag
« : 22-02-2009, 17:30 »

No to i ja chc podzieli si z Wami "sprawozdaniem z placu boju".

Mieszank oczyszczaj帷 drogi oddechowe pij od ponad tygodnia. To , 瞠 mam napady kaszlu to mnie nie dziwi, bo zawsze mia豉m w豉snie infekcje g鏎nych dr鏬 oddechowych, ale....

zastanawia mnie fakt co ja odkrztuszam, tzn. ju kilkakrotnie wyplu豉m jak捷 "grudk", kt鏎a jest wielko軼i p馧 pestki s這necznika, jest kremowa i raczej nie pachnie zbyt 豉dnie....

Pocz徠kowo my郵a豉m, 瞠 to przypadek, ale teraz jestem pewna, 瞠 to sukcesywnie wydalam.

Poza tym na migdalach pojawi si bia造 nalot, jak przy anginie. To te jako wykrztusi豉m i odpad這.

Objawy te postrzegam jako korzystne i mam nadziej, 瞠 si nie myl?
Czy kto z Was mia podpobie?
Czy to oznacza, 瞠 mia豉m grzyba w gardle czy tchawicy?

Czyta豉m troch na forum o mieszance oczyszczaj帷ej drogi oddechowe, ale nikt nie pisa o wykrztuszaniu grudek!

Pozdrawiam
Mag
Grzegorz
« Odpowiedz #1 : 22-02-2009, 19:59 »

Ja co podobnego mia貫m (grudki), cho g鏎a raz, dwa razy dziennie (przy ostatnim przezi瑿ieniu - te postanowi貫m dorzuci mieszank).
Gra篡na
« Odpowiedz #2 : 22-02-2009, 22:17 »

Dwa lata temu by na forum poruszany ten temat, a poniewa nic z niego nie wynik這, nie b璠 poleca jego czytania. Z tego, co pami皻am wspominano tam o lekarskich zaleceniach wyci璚ia migda堯w. Wiele jednak przyk豉d闚 pokazuje jak bezcelowe i absurdalne jest zalecenie operacji.
Wypowied pewnego laryngologa, kt鏎a mnie ubawi豉:
Cytat
Jak mia豉bym problem z r瘯 to tez bym sobie j uci窸a?
Mamy wi璚 pierwsz konkluzj : nie nale篡 operowa migda堯w!

Czym s 鄉ierdz帷e grudki na migda豉ch? G堯wnym ich sk豉dnikiem jest ropa.
Wiadomym jest, 瞠 organizm martwiczej materii pozbywa si poprzez wyropienie. Ten proces by ju wyczerpuj帷o opisywany na forum. W przypadku miejscowego stanu zapalnego usuni璚ie ropy nast瘼uje albo w postaci ewakuacji na zewn徠rz, albo wskutek jej wch這ni璚ia. W tym drugim przypadku ropa sk豉daj帷a si z martwych cia bakterii oraz krwinek bia造ch musi by przerobiona w w徠robie, je郵i to jest mo磧iwe, albo usuni皻a jakim innym sposobem, np. przez gruczo造 郵uzowe 郵uz闚ki, gruczo造 這jowe sk鏎y, wysypki sk鏎ne. W niekt鏎ych przypadkach, gdy jest w nadmiernej ilo軼i, ropa mo瞠 gromadzi si tak瞠 w organizmie w postaci torbieli. Tote poganianie organizmu w celu szybszego oczyszczania grozi tym, 瞠 toksyny miast by wydalone, s jedynie przesuni皻e w inne miejsce. Z takim przypadkiem mamy do czynienie np. w przypadku cz瘰tych angin, kt鏎e intensywnie "leczone" (tj. skutecznie blokowane) mog spowodowa zapalenie mi窷nia sercowego.
W przypadku migda堯w ropa pochodzi z martwiczej tkanki pozosta貫j w kryptach. Gromadzi si to, co w toku infekcji i stan闚 zapalnych powinno zosta usuni皻e na skutek wyropienia, a co zosta這 zablokowane przez stosowanie lek闚, czosnku i innych 鈔odk闚 - chemicznych i tych pochodzenia naturalnego. Do tego dochodz bakterie obecne w jamie ustnej, a tak瞠 - by mo瞠 - resztki jedzenia. Zwykle nie towarzyszy temu stan zapalny ani temperatura. Dlatego mechaniczne usuni璚ie grudek z krypt ma sens i mo瞠 przynie嗆 ulg, ale nie za豉twia sprawy - proces nawraca, cz瘰to ze zwi瘯szon cz瘰totliwo軼i.
Tak wi璚 druga konkluzja brzmi: nie pogania organizmu!

Najlepsz metod jest konsekwencja w piciu Mikstury oczyszczaj帷ej i niezaniedbywanie koktajlu z b這nnikiem. Dodatkowo, jak pokazuje przyk豉d Mag, tak瞠 picie zi馧 oczyszczaj帷ych na drogi oddechowe.

Z w豉snych do鈍iadcze mog ujawni, 瞠 takie ma這 przyjemne grudki zacz窸y si z moich migda堯w wydobywa po oko這 10 latach leczenia angin lekami chemicznymi, z antybiotykami na czele i potrafi造 si utrzymywa okresowo, nawracaj帷 wielokrotnie w ci庵u roku, przez wiele lat. Od 2 lat - co stwierdzam z pe軟a odpowiedzialno軼i nie mia豉m tego ani razu! Uwa瘸m, ze to efekt obecnego trybu 篡cia i zaprzestania stosowania lek闚.
Mag
« Odpowiedz #3 : 22-02-2009, 22:31 »

Gra篡nko dzi瘯uj za fachowe obja郾ienie.
Z tego co piszesz jestem na dobrej drodze, 瞠by sie tego pozby J瞛yk

Jeszcze jedno pytanie, po czym poznam, 瞠 nale篡 raz jeszcze zastosowa mieszank na oczyszczanie dr鏬 oddechowych? Mistrz pisze, 瞠by w razie konieczno軼i powt鏎zy.

Pozdrawiam
Gra篡na
« Odpowiedz #4 : 22-02-2009, 22:47 »

W takiej sytuacji, gdy obserwujesz u siebie opisane objawy, nasuwa si podejrzenie, 瞠 jednorazowe zastosowanie zi馧 przez 6 tygodni mo瞠 si okaza niewystarczaj帷e. Jakiekolwiek utrzymywanie si lub nawracanie takich objaw闚, jak chrypka, a tak瞠 cz瘰te odchrz彗iwanie czy pokas造wanie 鈍iadczy o tym, 瞠 proces zdrowienia jeszcze si nie zako鎍zy.
Mag
« Odpowiedz #5 : 22-02-2009, 23:41 »

Wielkie dzi瘯i  smile
Za jaki czas dam zna co z moim chrz彗aniem biggrin

Pozdrawiam serdecznie
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!