Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:41 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Bia³y nalot na migda³ach  (Przeczytany 32887 razy)
Mag
« : 22-02-2009, 16:30 »

No to i ja chcê podzieliæ siê z Wami "sprawozdaniem z placu boju".

Mieszankê oczyszczaj±c± drogi oddechowe pijê od ponad tygodnia. To , ¿e mam napady kaszlu to mnie nie dziwi, bo zawsze mia³am w³asnie infekcje górnych dróg oddechowych, ale....

zastanawia mnie fakt co ja odkrztuszam, tzn. ju¿ kilkakrotnie wyplu³am jak±¶ "grudkê", która jest wielko¶ci pó³ pestki s³onecznika, jest kremowa i raczej nie pachnie zbyt ³adnie....

Pocz±tkowo my¶la³am, ¿e to przypadek, ale teraz jestem pewna, ¿e to sukcesywnie wydalam.

Poza tym na migdalach pojawi³ siê bia³y nalot, jak przy anginie. To te¿ jako¶ wykrztusi³am i odpad³o.

Objawy te postrzegam jako korzystne i mam nadziejê, ¿e siê nie mylê?
Czy kto¶ z Was mia³ podpobie?
Czy to oznacza, ¿e mia³am grzyba w gardle czy tchawicy?

Czyta³am trochê na forum o mieszance oczyszczaj±cej drogi oddechowe, ale nikt nie pisa³ o wykrztuszaniu grudek!

Pozdrawiam
Mag
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #1 : 22-02-2009, 18:59 »

Ja co¶ podobnego mia³em (grudki), choæ góra raz, dwa razy dziennie (przy ostatnim przeziêbieniu - te¿ postanowi³em dorzuciæ mieszankê).
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #2 : 22-02-2009, 21:17 »

Dwa lata temu by³ na forum poruszany ten temat, a poniewa¿ nic z niego nie wynik³o, nie bêdê polecaæ jego czytania. Z tego, co pamiêtam wspominano tam o lekarskich zaleceniach wyciêcia migda³ów. Wiele jednak przyk³adów pokazuje jak bezcelowe i absurdalne jest zalecenie operacji.
Wypowied¼ pewnego laryngologa, która mnie ubawi³a:
Cytat
Jak mia³abym problem z rêk± to tez bym sobie j± uciê³a?
Mamy wiêc pierwsz± konkluzjê : nie nale¿y operowaæ migda³ów!

Czym s± ¶mierdz±ce grudki na migda³ach? G³ównym ich sk³adnikiem jest ropa.
Wiadomym jest, ¿e organizm martwiczej materii pozbywa siê poprzez wyropienie. Ten proces by³ ju¿ wyczerpuj±co opisywany na forum. W przypadku miejscowego stanu zapalnego usuniêcie ropy nastêpuje albo w postaci ewakuacji na zewn±trz, albo wskutek jej wch³oniêcia. W tym drugim przypadku ropa sk³adaj±ca siê z martwych cia³ bakterii oraz krwinek bia³ych musi byæ przerobiona w w±trobie, je¶li to jest mo¿liwe, albo usuniêta jakim¶ innym sposobem, np. przez gruczo³y ¶luzowe ¶luzówki, gruczo³y ³ojowe skóry, wysypki skórne. W niektórych przypadkach, gdy jest w nadmiernej ilo¶ci, ropa mo¿e gromadziæ siê tak¿e w organizmie w postaci torbieli. Tote¿ poganianie organizmu w celu szybszego oczyszczania grozi tym, ¿e toksyny miast byæ wydalone, s± jedynie przesuniête w inne miejsce. Z takim przypadkiem mamy do czynienie np. w przypadku czêstych angin, które intensywnie "leczone" (tj. skutecznie blokowane) mog± spowodowaæ zapalenie miê¶nia sercowego.
W przypadku migda³ów ropa pochodzi z martwiczej tkanki pozosta³ej w kryptach. Gromadzi siê to, co w toku infekcji i stanów zapalnych powinno zostaæ usuniête na skutek wyropienia, a co zosta³o zablokowane przez stosowanie leków, czosnku i innych ¶rodków - chemicznych i tych pochodzenia naturalnego. Do tego dochodz± bakterie obecne w jamie ustnej, a tak¿e - byæ mo¿e - resztki jedzenia. Zwykle nie towarzyszy temu stan zapalny ani temperatura. Dlatego mechaniczne usuniêcie grudek z krypt ma sens i mo¿e przynie¶æ ulgê, ale nie za³atwia sprawy - proces nawraca, czêsto ze zwiêkszon± czêstotliwo¶ci±.
Tak wiêc druga konkluzja brzmi: nie poganiaæ organizmu!

Najlepsz± metod± jest konsekwencja w piciu Mikstury oczyszczaj±cej i niezaniedbywanie koktajlu z b³onnikiem. Dodatkowo, jak pokazuje przyk³ad Mag, tak¿e picie zió³ oczyszczaj±cych na drogi oddechowe.

Z w³asnych do¶wiadczeñ mogê ujawniæ, ¿e takie ma³o przyjemne grudki zaczê³y siê z moich migda³ów wydobywaæ po oko³o 10 latach leczenia angin lekami chemicznymi, z antybiotykami na czele i potrafi³y siê utrzymywaæ okresowo, nawracaj±c wielokrotnie w ci±gu roku, przez wiele lat. Od 2 lat - co stwierdzam z pe³na odpowiedzialno¶ci± nie mia³am tego ani razu! Uwa¿am, ze to efekt obecnego trybu ¿ycia i zaprzestania stosowania leków.
Zapisane
Mag
« Odpowiedz #3 : 22-02-2009, 21:31 »

Gra¿ynko dziêkujê za fachowe obja¶nienie.
Z tego co piszesz jestem na dobrej drodze, ¿eby sie tego pozbyæ

Jeszcze jedno pytanie, po czym poznam, ¿e nale¿y raz jeszcze zastosowaæ mieszankê na oczyszczanie dróg oddechowych? Mistrz pisze, ¿eby w razie konieczno¶ci powtórzyæ.

Pozdrawiam
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #4 : 22-02-2009, 21:47 »

W takiej sytuacji, gdy obserwujesz u siebie opisane objawy, nasuwa siê podejrzenie, ¿e jednorazowe zastosowanie zió³ przez 6 tygodni mo¿e siê okazaæ niewystarczaj±ce. Jakiekolwiek utrzymywanie siê lub nawracanie takich objawów, jak chrypka, a tak¿e czêste odchrz±kiwanie czy pokas³ywanie ¶wiadczy o tym, ¿e proces zdrowienia jeszcze siê nie zakoñczy³.
Zapisane
Mag
« Odpowiedz #5 : 22-02-2009, 22:41 »

Wielkie dziêki  smile
Za jaki¶ czas dam znaæ co z moim chrz±kaniem biggrin

Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!