Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap I  (Przeczytany 685597 razy)
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #740 : 10-12-2015, 15:31 »

Czy na DP1 można jeść/pić następujące produkty?

-wiórki kokosowe (czasami dodaje do KB)

-mleczko kokosowe lub olej kokosowy (do zupy)

-KB z większą ilością nasion

-100% kakao lub 100% czekolada gorzka

-napar ziołowy np. mięta, melisa, pokrzywa

-jakieś rodzaje orzechów? Jeśli tak to które?

-omlet na mące bezglutenowej (gryczana, jaglana, kukurydziana itp)

-wszelkiego rodzaju przyprawy: kminek, majeranek, bazylia, imbir, tymianek, oregano, rozmaryn, kolendra, pieprz.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #741 : 10-12-2015, 22:18 »

Damien, w linku masz czarno na białym:

 - http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Zapisane
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #742 : 10-12-2015, 22:30 »

Już to przerabiałem, niestety nie znalazłem nic o tych produktach, które wymieniłem.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 13:55 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #743 : 10-12-2015, 22:34 »

To to po co pytać, szukać? Jest przepis i stosować. Nie dodawać, nie kombinować i będzie dobrze.
Zapisane
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #744 : 10-12-2015, 22:48 »

Zastanawiałem się też ogólnie nad tymi produktami, czy są polecane przez Biosłone. Nie łatwo jest w ciągu jednego dnia przestawić się na zupełnie inny sposób odżywiania. Wymienione posiłki moim zdaniem wydają się zgodne z DP, gdyż nie zawierają dużej ilości cukrów i są naturalne, ale wolę się upewnić. Gdyby ktoś miał jakieś obiekcje co do któregoś myślnika, bardzo proszę o poinformowanie mnie.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 13:56 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #745 : 10-12-2015, 23:08 »

Bardzo łatwo jest się przestawić. Po prostu od pewnego dnia jesz produkty z DP i im szybciej od nich zaczniesz, tym szybciej się na nie przestawisz i uwierz mi, po czasie będą Ci tak smakowały jak żadne inne. Przynajmniej będziesz wiedział kiedy jesteś głodny, ale tak na serio, a nie za słodyczami czy żywnością przetworzoną.

Jak dołożysz do tego jakiś krok pośredni, to będziesz musiał przestawiać się dwa razy: najpierw na krok pośredni, później całkiem na DP. Nie ma co komplikować. Lepiej przestawić się raz a dobrze.

Skomponuj sobie jajecznicę na śniadanie na smalcu i ew. boczku, żeby była taka, jaką lubisz. Potem na obiad zjedz mięso wieprzowe lub wołowe z warzywami - również przygotuj sobie tak, jak lubisz. Pomiędzy posiłkami wpleć KB. Na kolację wątróbka czy inne podroby, ew. sam KB i przepis gotowy. Gwarantuję Ci, że z czasem będziesz jadł do syta coraz mniej i głód będzie się pojawiał coraz rzadziej.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 13:54 wysłane przez Gloria » Zapisane
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #746 : 10-12-2015, 23:25 »

Chciałbym też czasem wypić sobie herbatkę ziołową (bardzo lubię, piję kilka razy dziennie), czy zjeść moją ulubioną zupę kokosową. Raz na jakiś czas chciałbym też zamiast jajecznicy zjeść np. omleta. Nie chcę jeść w kółko tego samego. Zależy mi też, żeby nie schudnąć za bardzo, więc chcę jeść więcej porcji dziennie. Czy na czas DP1 mogę pić większe KB?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 13:57 wysłane przez Gloria » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #747 : 11-12-2015, 08:08 »

Damien na I DP nie kombinuj za dużo, to jest bardzo krótki czas i najlepiej stosować tylko zalecane produkty. Dobrze zrobiony I etap powoduje, że łatwiej przejść kolejne i przestawić sposób odżywiania na stałe, ma kluczowe znaczenie w powrocie do zdrowia.
KB możesz zwiększyć, jeśli potrzebujesz. Kokos zostaw na II etap. Jakie herbatki ziołowe tak lubisz?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 13:57 wysłane przez Gloria » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #748 : 11-12-2015, 09:22 »

W ogóle jak chcesz coś dobrego ze swoim zdrowiem zrobić, to najpierw się ogarnij mentalnie, a potem ściśle przestrzegaj co tu jest napisane. U ciebie już widać, że łatwo nie będzie.
Zapisane
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #749 : 11-12-2015, 10:46 »

Jakie herbatki ziołowe tak lubisz?
Pisałem już wyżej "-napar ziołowy np. mięta, melisa, pokrzywa"

W ogóle jak chcesz coś dobrego ze swoim zdrowiem zrobić, to najpierw się ogarnij mentalnie, a potem ściśle przestrzegaj co tu jest napisane. U ciebie już widać, że łatwo nie będzie.
Nie można się o nic dopytać?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #750 : 11-12-2015, 10:56 »

Pewnie, że można, ale dlaczego chcesz przejść DP nie czytając tego: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Cytat
Leki i paraleki, których nie należy stosować w trakcie trwania diety to:
antybiotyki,
probiotyki,
leki chemiczne, homeopatyczne oraz ziołowe,
doustne środki antykoncepcyjne,
wszelkie suplementy diety,
herbaty owocowe i ziołowe oraz herbaty zielone,
czosnek* oraz preparaty czosnkowe,
zioła oczyszczające
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #751 : 11-12-2015, 13:41 »

Raz na jakiś czas chciałbym też zamiast jajecznicy zjeść np. omleta.
Jak robisz omlet z samych jajek, to w czym problem?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 13:58 wysłane przez Gloria » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #752 : 11-12-2015, 15:49 »

Tak jak pisałem, trzeba dodać trochę mąki np. gryczanej.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #753 : 11-12-2015, 21:44 »

Nie trzeba.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #754 : 13-12-2015, 15:53 »

Czy na DP1 można jeść/pić następujące produkty?

-wiórki kokosowe (czasami dodaje do KB)

-mleczko kokosowe lub olej kokosowy (do zupy)

-KB z większą ilością nasion

-100% kakao lub 100% czekolada gorzka

-napar ziołowy np. mięta, melisa, pokrzywa

-jakieś rodzaje orzechów? Jeśli tak to które?

-omlet na mące bezglutenowej (gryczana, jaglana, kukurydziana itp)

-wszelkiego rodzaju przyprawy: kminek, majeranek, bazylia, imbir, tymianek, oregano, rozmaryn, kolendra, pieprz.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30219.msg221909#msg221909
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #755 : 22-02-2016, 23:55 »

Podpinam to pytanie pod ten temat, bo jest prawdopodobnie odnośnie drożdżycy, chciałbym poukładać sobie kilka rzeczy z waszą pomocą a propos tego problemu, chodzi mi dokładnie o "gazy" po zjedzeniu niektórych rzeczy.
Z tego co wiem, to są one od przerostu drożdżaków, które się odżywiają cukrami, czyli jeśli jest przerost drożdżaków i jeśli cukry nie zostaną strawione w górnych odcinkach przewodu pokarmowego i dotrą do jelita grubego, to są wtedy właśnie te gazy, dobrze dedukuję?
Ostatnio zjadłem jakieś tam placki z mięsem, pieczarkami, cebulą smażone na smalcu i po tym posiłku ja, żona i nasz mały "pierdzieliśmy", i właśnie się zastanawiam dlaczego, bo niby cukrów dużo tam nie było, ale sporo tłuszczu, który, z tego co mi wiadomo, jakby upośledza, utrudnia wchłanianie posiłku i przez ten tłuszcz jakieś niestrawione części dotarły do jelita grubego i dlatego mieliśmy te gazy.
Inna sytuacja, u siebie zauważyłem to kilka razy już, że po zjedzeniu ciasta i innych posiłków na mące kukurydzianej też miewam te gazy, czasami zdarza mi się wypić olej, oliwę albo inny tłuszcz i chyba znowu przez takie połączenie cukry musiały dotrzeć do jelita grubego. I tak samo jest, jak cukry się zje z większą ilością błonnika, który utrudnia wchłanianie?
Ogólnie chodzi mi o pewność, czy dobrą mam wiedzę na ten temat, i co zrobić, aby wykluczyć tę nieprzyjemną sytuację z mojego życia.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2016, 07:20 wysłane przez Gloria » Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #756 : 02-03-2016, 08:58 »

Jeżeli będę na DP 1 a w trakcie, np po tygodniu, zdarzy mi się wypić trochę wódki, to czy muszę zacząć od nowa?

Warianty - jeśli tak, to kiedy zacząć od nowa?
Po pierwszym tygodniu wypiję kieliszek wódki - muszę zacząć od nowa?
Jeśli nie, to czy jeśli po pierwszym tygodniu wypiję 2 kieliszki, muszę od nowa?
Jeśli nie to czy jeśli 3?
Jeśli nie to czy jeśli 4?
Jeśli nie to ile mogę maksymalnie wypić by nie musieć robić DP 1 od nowa?

Analogicznie, załóżmy że jestem już w 2 tygodniu - jak to wtedy wygląda dla powyższych pytań?
A jeśli w 18 dniu?

Muszę to wiedzieć zanim zacznę DP....Dziękuję.
Czy istnieje jakikolwiek rodzaj alkoholu, który mógłbym pić,
który nawet w ogromnych ilościach nie spowoduje uszczerbku na rezultatach wynikających ze stosowanie bioslonejskich zasad zdrowego odżywiania, który też nie spowoduje, że będę musiał zacząć któryś etap dp od nowa?
Bez względu na jego cenę?

Nie jestem alkoholikiem. Piję maksymalnie 0.3L na tydzień, ale tylko okazyjnie, zdarza się że przez kilka tygodni nie piję wcale, ale zwykle raz na tydzień.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #757 : 02-03-2016, 10:03 »

Temat stary jak świat. Jesteś już sporo na forum, powinieneś sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Podpowiem Ci:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=28831.0
Szczególnie zwróć uwagę na słowa Mistrza, które cytuje Gloria. Najlepiej one odpowiedzą na Twoje pytanie.

BTW. Taki chory jesteś a alkohol w głowie? I to regularnie co tydzień? Alkohol to alkohol. Nie ma żadnej odmiany, którą można pić w I etapie DP. Widziałeś alkohol na liście produktów w I DP?

Nie ma żadnego produktu, który w ogromnych ilościach nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu. Nawet wodą w ogromnych ilościach się otrujesz.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2016, 10:17 wysłane przez Shadow » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #758 : 02-03-2016, 10:33 »

Xemonoj, tylko tym razem bądź mądrzejszy i zanim zaczniesz libację załóż pampersa. Po cholerę mamy się trudzić i ci pomagać jeśli ze swojego zdrowia robisz sobie jaja.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Asioha
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.07.2015-05.11.2017
Wiedza:
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #759 : 02-03-2016, 18:57 »

Jestem aktualnie w 2. tygodniu DP I. Stosuję się do niej wzorowo, żadnych odstępstw. W związku z tym, że jestem po operacji całkowitego wycięcia tarczycy, z leków przyjmuję jedynie Euthyrox. Natomiast od prawie 15 lat mam przewlekłą, bo inaczej się tego nie da nazwać, anemię, leukopenię i niedobory witaminy B12. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi DP - wszelkie suplementy i witaminy odstawiłam. Natomiast już zaczynam odczuwać tego skutki - pojawiła się senność, bardzo silne zawroty głowy, czasami muszę się czegoś przytrzymać, bo się chwieję, chwilowa "ciemność" przed oczami. Czy w związku z tym, mogę w czasie DP stosować Floradix? Wiem o tym, iż takie dostarczanie żelaza w formie leków/suplementów jest tylko działaniem chwilowym i objawowym, to jednak dużo lepiej się wtedy czuję i mogę w miarę normalnie funkcjonować. Czy lepiej jakoś te parę miesięcy przetrwać? Chociaż może być ciężko... Czy gdybym zażywała Floradix, to wtedy DP nie miałaby sensu?
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!