Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ssanie oleju - doświadczenia i efekty  (Przeczytany 242377 razy)
savage7
« : 24-07-2007, 09:37 »

Temat znany każdemu, ale niewiele można się dowiedzieć... jakoś mało postów. Czy MO może w jakiś sposób wpłynąć na stan uzębienia? O opadających dziąsłach wiem tylko, że pomaga koenzym Q10. Próchnica też mnie atakuje. Może jakieś dobre wiadomości dla odwiedzających dentystów. Wiem, wiem... kilka pytań w jednym poście, ale może warto wymienić się doświadczeniami. Przecież zdrowe zęby to podstawa biggrin
« Ostatnia zmiana: 20-02-2010, 15:58 wysłane przez Solan » Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #1 : 24-07-2007, 10:51 »

Jeden dobry sposób jaki znam, to płukanie ust alocitem. Codziennie, rano i wieczorem po umyciu zębów.
Pozdrawiam.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #2 : 24-07-2007, 10:58 »

Szersze podpowiedzi w II tomie http://www.bioslone.pl/prezentacja
Jendak warto zapoznać się z oboma tomami książki pana Józefa.

Podstawowe porady:
 - zmiana sztoteczki na miękką (soft)
 - szczotkowanie zębów góra-dół, a nie lewo-prawo (podstawowy błąd społeczeństwa)
 - używanie past bez fluoru (pod warunkiem spełnienia kilku innych czynników dbania o zdrowie całościowo, a nie tylko o zęby)
 - największy rezultat (przeciw próchnicy) uzyska się rezygnując ze słodzonych produktów (wszyskiego, co zawiera cukier), tam gdzie zrezygnować sie nie da (banany, arbuzy itp.) należy po posiłku zawsze umyć zęby. Bez tego żadne leki nie pomogą.
 - rezygnacja z odświeżaczy, gum do żucia itp.

Na czas problemów z dziąsłami warto poużywać pasty Lacalut Activ (w aptece), choć ta zawiera fluor, to jednak jest do sytuacji wyjątkowych.
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #3 : 24-07-2007, 14:32 »

Witam ! Mężowi (podobne problemy) - bardzo poprawił się stan dziąseł po ok. miesięcznym ssaniu oleju lnianego- oraz piciu 2- 3 x dz. Poprawił się wygląd całej śluzówki , języka. Polecamy. Pozdrawiam !
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #4 : 10-05-2009, 14:11 »

Nie macie problemów z ssaniem oleju roślinnego? Ja Próbowałem parę razy... I za każdym razem miałem odruch wymiotny. Po prostu cofa mi się na samą myśl o konsystencji surowego oleju confused
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #5 : 10-05-2009, 14:20 »

Ja dokładnie tak samo! I nie raz zwróciłam jakąś pianę!
« Ostatnia zmiana: 20-02-2010, 16:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Elza12
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: mąż i syn - XI.2008 córka VII.2009 ja I.2010
Skąd: małopolska
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #6 : 10-05-2009, 20:21 »

Za pierwszym razem nie było zbyt przyjemnie, ale potem już sie przyzwyczaiłam. A najważniejsze, ze złagodziło stan gardła juz po pierwszych dwóch dniach smile Może jestem dziwna, ale smak oleju podczas ssania jest dla mnie ok  smile
Zapisane
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #7 : 11-05-2009, 16:47 »

Ja podchodziłam do ssania przez rok, bo miałam odruch wymiotny. W końcu dodałam do oleju 3 krople cytryny i było lepiej. Po krótkim czasie mogłam ssać bez jej pomocy i teraz jest ok.
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
piotrek_z
« Odpowiedz #8 : 12-05-2009, 20:15 »

Posluchajcie myśle że macie jakieś bariery psychologiczne.Dla mnie osobiście ssanie oleju od pierwszego razu było i jest przyjemnością zdrową przyjemnością i tak trzeba podchodzić do tego.I nie nastawiać się ojejku znowu ten ssanie i co to będzie smile.
Zapisane
Slavek
« Odpowiedz #9 : 13-05-2009, 13:48 »

Proponuję, żebyście na początku brali bardzo małą ilość oleju, a jeżeli i to jest dla Was trudne, to mieszajcie ją z innym płynem, np. paroma kroplami cytryny, jak radzi Oliwka lub jakimś sokiem. Po paru dniach stosowania takiej mieszanki Wasza psychika oraz kubki smakowe powinny zaakceptować, że w mieszance jest coraz więcej oleju, a mniej innego płynu, aż do momentu, gdy będzie mogli ssać tylko olej.
Zapisane
kroko
« Odpowiedz #10 : 13-05-2009, 14:41 »

Ja nie mam z tym żadnych problemów. Biore całą łyżkę oleju i moge go ssać nawet pół godziny czasem, bo mi sie nie chce iść do kuchni i wypluć. Dla mnie to jest przyjemne-jakby takie masowanie dziąseł, często przynosi ulgę. Polecam olej słonecznikowy.
Zapisane
Elza12
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: mąż i syn - XI.2008 córka VII.2009 ja I.2010
Skąd: małopolska
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #11 : 13-05-2009, 19:58 »

Zaczęłam sie zastanawiać, czy ma jakieś znaczenie pora ssania oleju - ja to robie wieczorem, potem myje zęby i płukam alocitem. Myśle, że jest ok skoro działa...
Zapisane
goran
« Odpowiedz #12 : 13-05-2009, 20:01 »

Są ludzie, którzy z olejem mają problemy ale na szczęście ja do niech nie należę. Używam słonecznikowego jest przyjemny w smaku i gęsty  smile
Zapisane
piotrek_z
« Odpowiedz #13 : 13-05-2009, 20:09 »

Nie wiem czy wypada podawać firme oleju słonecznikowego który używam ale prosze mi wierzyć ma naprawde smak słonecznika i być może tutaj tkwi problem odruchu wymiotnego u niektórych.Jeżeli jest ktoś zainteresowany to prosze o wiadomość to podam nazwe firmy i poczuje smak jak by słonecznika.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #14 : 13-05-2009, 20:17 »

Dobre jest ssanie oleju rano przed śniadaniem. Po przebudzeniu, należy wypłukać usta wodą, po czym ssać olej tak dlugo jak trwa poranna toaleta ok. 15 min.
 Przy dużych klopotach z zatokami lub zębami, można powtórzyć ssanie oleju wieczorem.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #15 : 04-06-2009, 11:56 »

Czy jamę ustną można płukać alocitem z citroseptu ? Jestem aktualnie na etapie ekstraktu z pestek a chciałbym wspomóc ssanie oleju właśnie płukankami.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #16 : 04-06-2009, 12:09 »

Cytat
Czy jamę ustną można płukać alocitem z citroseptu ?
Oczywiscie. Plucz przez 2-3 minuty.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #17 : 06-06-2009, 21:23 »

Moje przemyślenia na temat roli ssania oleju na organizm.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jaką rolę odgrywa olej w kuracji, aby można było jednoznacznie stwierdzić czy ssanie oleju jest działaniem blokującym objawy oczyszczania czy działaniem wspomagającym powrót do zdrowia?

Picie oleju w większych ilościach niż to co pijemy w miksturze, ssanie oleju ma za zadanie ugasić stany zapalne w miejscach, w których jest używany olej.

Dlatego ssanie oleju powoduje zablokowanie stanów zapalnych  w obrębie górnych dróg oddechowych. Olej był stosowany w medycynie ludowej do gaszenia stanów zapalnych jelit (zapalenie jelit). Piło się go dwie łyżki dziennie na czczo i po jakimś czasie jelita się uspakajały.

W jaki sposób olej blokuje stany zapalne nie napisano ale można się tylko domyślać. Olej blokuje wchłanianie innych substancji z przewodu pokarmowego oraz przez skórę. To może powodować że do stanu zapalnego nie docierają substancje potrzebne do poszerzania się stanu zapalnego co w konsekwencji powoduje jego zagaszenie.

Stan zapalny wynika z zmian zachodzących w organizmie. Przy niszczeniu przez człowieka organizmu stan zapalny jest czymś co niszczy organizm i prowadzi do zagłady. Głównie chodzi tu o choroby autoimmunologiczne, które powinny być wygaszone. Natomiast przy powrocie do zdrowia stan zapalny wynika z dopuszczenia przez organizm bakterii do miejsca chorobowego w celu pozbycia się zalegających toksyn. Wygaszenie takiego miejsca poprawia stan ogólny organizmu ale nie rozwiązuje problemu. Wygaszane powinny być miejsca które związane są z zagrożeniem życia tj osierdzie, płuca, mózg, mięsień serca. Przy stanie zapalnym śluzówka jest wysuszona aby ułatwić dostęp bakteriom do chorego miejsca. Jak ssie się olej to śluzówka robi się wilgotna i usuwa się wydzielina bo wtedy bakterie nic nie zrobią i organizm zaczyna oczyszczać się  w tą stronę. 
Zapisane
jomich
« Odpowiedz #18 : 10-06-2009, 09:23 »

Ja mam doświadczenie rodzinne w ssaniu oleju. Mój tata pozbył się dolegliwości związanych z  paradontozą dzięki ssaniu oleju. Robił to przez 2 lata.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 13:39 wysłane przez Heniek » Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #19 : 16-06-2009, 07:39 »

Wczoraj po raz pierwszy spróbowałam ssania oleju, ale tak jak radzi Mistrz to mi chyba nie wychodzi. Raczej było to płukanie ust, tak jak płukanie płynem czy wodą po umyciu zębów. Poza tym ja chyba większość tego oleju (użyłam rzepakowy) połknęłam, bo jak skończyłam po piętnastu minutach, to ten niby olej był już bardzo wodnisty.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 13:39 wysłane przez Heniek » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!